MojAndroid

Vylepšené mopovanie, inteligentnejší dok či rozpoznávanie prekážok pomocou umelej inteligencie. To všetko ponúkne nový robotický vysávač Roborock S7 MaxV Ultra, o ktorom informoval portál Forbes.

Špičková výbava za vysokú cenu

Model S7 MaxV Ultra prináša najväčší sací výkon zo všetkých ostatných Roborock vysávačov, konkrétne 5 100 Pa. Má tiež väčšie nádoby na špinu a vodu, aby zvládol vysávať bez prerušenia priemerných 180 minút. Po zmapovaní domácnosti sa pri nízkej kapacite batérie pôjde dobiť a následne bude automaticky pokračovať v práci. Z nuly na sto sa dokáže nabiť za necelé štyri hodiny.

Roborock S7 MaxV Ultra
Roborock S7 MaxV Ultra | Zdroj: Roborock.com

Nechýba mu ani schopnosť vyhýbať sa prekážkam, dokonca aj po tme, o čo sa postará RGB kamera, skener, ktorý pomocou svetla rozpoznáva 3D objekty a nová NPU (Neural processing unit). Pri vysávaní zvládne dokonca identifikovať podlahové materiály a následne odporučiť ideálny spôsob a intenzitu čistenia. Okrem režimu vysávania ponúka aj režim mopovania, pričom nová schopnosť detegovať podlahové materiály zaistí, že koberce zmývať nebude.

Roborock S7
Roborock S7 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Predávať sa začne v druhom štvrťroku tohto roku, buďte však pripravení zaplatiť poriadne mastnú sumu. Odporúčaná cena je stanovená na 1 399 dolárov.

Vylepšený dok s nádobami na vodu

Spolu s vysávačom výrobca predstavil aj prepracovaný dok, ktorý zvládne oveľa viac, než len nabíjanie a automatické vyprázdnenie špiny zo zariadenia. Okrem priehľadného zásobníka na prach a špinu v sebe ukrýva aj dve nádrže na vodu. Jedna slúži na naplnenie nádoby na vodu vo vysávači a na čistenie jeho mopu, zatiaľ čo do druhej sa automaticky bude vyprázdňovať použitá voda.

Roborock S7 MaxV Ultra
Roborock S7 MaxV Ultra | Zdroj: Roborock.com

Konkurencia

Náročnejší používatelia by určite nemali prehliadnuť zariadenia Samsung Jet Bot AI+, iRobot Roomba J7+ a Roomba i7+. No ak hľadáte niečo lacnejšie, pripravili sme si pre vás výber najlepších robotických vysávačov do 300 eur.

Náš tip
Xiaomi prichádza so skladacou novinkou inšpirovanou Samsungom

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+