MojAndroid

Jednou z ústredných tém tohto leta v mobilnom priemysle je bez pochýb zmena roamingových pravidiel v EÚ. Ako iste viete, nariadenia Európskej únie prinútili operátorov výrazne prekopať fungovanie roamingu v Európe, z čoho budú profitovať najmä zákazníci.

Náš tip
Orange spustil novú stránku. Vysvetlí nové roamingové pravidlá a poradí pri cestovaní

Nižšie, či dokonca žiadne poplatky

Na Slovensku sa každý z operátorov vysporiadal s novými pravidlami po svojom. V zásade ale môžeme tvrdiť, že ak máte číslo u slovenského operátora a plánujete cestu do krajín EÚ, Lichtenštajnska, Islandu či Nórska, nemusíte sa obávať príliš vysokých poplatkov za využívanie mobilných služieb v zahraničí.

Samozrejme, rozdielov medzi ponukami jednotlivých operátorov je viacero a ich ponuky po zavedení nových pravidiel sme zhrnuli v samostatnom článku. Dá sa ale povedať, že prakticky nikto nezaplatí za SMS, volania a dáta v zahraničí viac ako doteraz a drvivá väčšina používateľov nezaplatí dokonca nič navyše. Všetko to závisí od operátora, balíčka služieb a spôsobu používania, no roamingové ceny v Európe šli dramaticky dole.

Ako sa novinky dotkli vás?

To sa hodí najmä pred letnou dovolenkovou sezónou. Od zavedenia nových pravidiel pritom uplynulo už niečo vyše troch týždňov a nás teraz zaujíma, ako sa novinky dotkli vás. Máte už za sebou dlhší pobyt v zahraničí, kedy ste sa nemuseli obmedzovať a nič ste za to neplatili? Alebo ste boli v zahraničí pracovne a využili ste niektorý z výhodných zahraničných balíčkov, ktoré pred tým dostupné neboli? Alebo ešte iba plánujete dovolenku a tešíte sa z toho, že nemusíte riešiť žiadne špeciálne služby, pretože v rámci vášho paušálu budete volať, smskovať a dátovať tak, ako doma? Dajte nám vedieť, ako sa nové roamingové pravidla dotkli vás a podeľte sa o vaše názory v diskusii pod článkom.

9.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+