MojAndroid

Tak ako má spoločnosť Nintendo svojho maskota v Super Mariovi, tak ho má aj SEGA v Sonicovi. Ten ale nieje jediným pokladom tejto hernej spoločnosti. V polovici 90. rokoch slávila úspech aj s ďalšou 2D platformovkou a populárnou hernou postavičkou Ristar. Podobne, ako sa nedávno dočkal Sonic svojej premiéry na Androide, ho nasleduje táto hviezdička.

Príbeh hry je jednoduchý. Na mierumilovnú botanickú planétu Flora (Neera) zaútočili nepriateľskí votrelci vedení vodcom menom Greedy. Ten tyranizuje obyvateľov planéty, ktorí požiadajú o pomoc slávneho hviezdneho hrdinu Oruta. Na pomoc príde ale jeho syn Ristar – hviezdička s končatinami (pôvodne mal byť Ristar zajačik s veľkými flexibilnými ušami), ktorý musí nielen zachrániť obyvateľov planéty, ale aj svojho otca.

Končatiny sú hlavnou prednosťou a aj zbraňou Ristara. Sú totiž naťahovacie, takže sa s nimi môžete pritiahnuť na vyššie miesta, lianu alebo lietajúci objekt. Taktiež nimi môžete zneškodniť nepriateľov a to tým, že si ich pritiahnete a dáte im hlavičku. Takýmto spôsobom otvárate aj truhly v ktorých nájdete hviezdičky znázorňujúce váš počet životov. Postupne v hre budete môcť praktikovať ďalšie typy útokov a kombá.

Podobne ako u Sonica je vašim cieľom prejsť, alebo skôr preskákať zľava doprava na koniec levelu. Celkovo na vás čaká cesta cez šesť rôznych planét a šiestich bossov. Hra je grafický veľmi podobná Sonicovi. Na prvý pohľad by bez hlavnej postavy mohlo dojsť k zámene. Svoju pozíciu v hre si môžete uložiť buď lokálne alebo do cloudu. Nechýba rozostavanie virtuálnych tlačidiel, ktoré reprezentuje smerový kurzor a tri akčné tlačidla.

Hra je síce zdarma, ale bohužiaľ s reklamami. Za 1,99 EUR si môžete kúpiť verziu bez reklám s možnosťou ukladať hru aj lokálne.

Verzia: 1.1.1
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.1
Aktuálna cena: Zdarma

20.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+