MojAndroid

Spoločnosť Ringier Axel Springer Slovakia, a. s., najväčší vydavateľský dom na Slovensku, reaguje na narastajúcu obľubu tabletov s operačným systémom Android 3.0 a spustil pre ne aplikáciu iStánok. Odteraz si v nich čitatelia nájdu bohatú ponuku slovenských časopisov z produkcie vydavateľstva.

V iStánku pre tablety Android 3.0 je možné získať elektronické vydanie časopisov Eva, Madam Eva, Eva girl!, Život, Geo, Nový Čas Bývanie a Nový Čas pre ženy za výhodnejšie ceny. Pri prvom spustení aplikácie, ktorá je v Android Markete dostupná bezplatne, získa každý používateľ na ukážku jedno vydanie časopisu Eva zdarma.

Každé vydanie časopisu možno čítať podobne ako tlačenú verziu, v časopisoch možno listovať, zobraziť obsah stranu po strane, alebo ľubovoľne zväčšovať či zmenšovať náhľad strany. Kúpené čísla má používateľ prehľadne usporiadané a vždy k dispozícii. V prípade záujmu si môže kúpiť a stiahnuť aj archívne čísla publikovaných časopisov.

Samotná aplikácia funguje na tablete veľmi dobre, je prehľadná a tiež dostatočne rýchla. Jediná funkcia, ktorá mi pri jej požívaní a chýbala, bola možnosť prejsť na konkrétnu stranu vo vybranom časopise. K dispozícii je síce náhľad jednotlivých strán, tie však tiež nie sú označené a čísla strán zistíte až po otvorení niektorej z nich. Prikladáme krátku videoukážku prostredia a funkčnosti aplikácie:

Ak chcete iStánok vyskúšať aj na svojom Android Honeycomb tablete zamierte na Android Market, nainštalujte si ju a dajte nám vedieť čo si o nej myslíte ;).

Zdroj: TS

17.11.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+