MojAndroid

“Ride. Charge. Anytime.” To je hlavný slogan šikovného startupu Ridelo, ktorý pochádza zo Slovenska. Ide o skutočne zaujímavú technológiu, ktorá ponúkne nabíjanie smartfónu len prostredníctvom pohybu vášho bicykla. Technológia pracuje na báze dynama prepojeného so sústavou elektroniky vo vnútri zariadenia. Nabíjačku stačí pripevniť na rám vášho bicykla a samotné zariadenie začne prostredníctvom vírivých prúdov získavať elektrickú energiu a to dokonca bezkontaktne. Celý proces prenosu tak prebieha medzi kovovými časťami kolesa a zariadenia pre nabíjanie Ridelo.

Náš tip
Tento startup premení rastliny na svetlá. Energiu čerpá z pôdy

Nejde len o vaše smartfóny

Hardware development at full speed ! Prepare for huge updates 🚴🏼#testing #new #prototype #bicycle #phone #charger #working #pretty #well #bicyclelove #bicyclelife #cycling #cyclinglife #cyclingshots #iphone #spinning #wheel #ridelo #headquarters #hardware #startup #entrepreneur

Zveřejnil(a) Ridelo dne 29. leden 2017

Zariadenie je šikovným pomocníkom a okrem vášho smartfónu dokáže nabíjať aj iné zariadenia ako napríklad GPS navigácie, fitness náramky či akčné kamery. Nabíjanie prebieha už od nízkych rýchlostí (4-5 km/h) a toto šikovné zariadenie je podľa tvorcov dokonca prvou funkčnou bezkontaktnou nabíjačkou pre bicykle na svete. Tento koncept dokonca získal viaceré medzinárodné ocenenia za inováciu.

Na rad príde aj portál Kickstarter

V prípade, že si potrebujete dopriať prestávku, vôbec to nevadí. Počas nečinnosti bicykla bude vaše zariadenie dobíjať vstavaná batéria s kapacitou 1500 mAh. Šikovné zariadenie Ridelo sa aktuálne nachádza vo fáze funkčného prototypu. Cena zariadenia pre nabíjanie sa odhaduje približne na 120 eur. Tvorcovia však plánujú presadiť projekt aj na portáli Kickstarter. V rámci predobjednávok by sa potenciálny záujemcovia mohli dočkať aj priaznivejšej ceny.

Náš tip
Nový startup Varjo chce zdokonaliť VR. Ide o bývalých zamestnancov Nokie a Microsoftu

Ridelo je rozhodne zaujímavý produkt a sme zvedaví, či z dielne slovenských tvorcov Adriána Páleša a Filipa Tomášku prídu aj ďalšie produkty či príslušenstvo pre cyklistov. Páči sa vám startup projekt Ridelo? Zvažovali by ste zakúpenie tejto bezkontaktnej nabíjačky pre vaše elektronické zariadenia? Svoje otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: Ridelo, FB Ridelo

8.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+