MojAndroid

U dnešných smartfónoch je bežné, že uhlopriečka displeja presahuje veľkosť 5,2 a niekedy aj 5,5-palcov. Pri takto veľkých displejoch však nie je vždy komfortné písať len jednou rukou a pohodlnejšie je takéto zariadenia držať v dvoch rukách. Softvérové klávesnice viacerých výrobcov a vývojárov však podporujú jednu šikovnú vychytávku, a tou je možnosť aktivovať režim písania jednou rukou. V tom sa klávesnica zmenší a jej kompaktnejšia verzia sa presunie na jednu stranu displeja, podľa toho, či ste pravák alebo ľavák. Vďaka tomu je možné palcom pohodlne dosiahnuť aj na vzdialenejšie znaky. Dnes vám ukážeme, ako tento režim jednoducho aktivujete aj u originálnej klávesnice od Googlu.

Postup aktivácie nie je vôbec zložitý a pozostáva v podstate len z jedného kroku. Stačí ak na klávesnici podržíte klávesu s čiarkou a prstom prejdete na ikonu znázorňujúcu mód písania jednou rukou. To je v podstate všetko čo musíte urobiť. Po aktivovaní máte na výber rozloženie klávesnice pre praváka alebo ľaváka, vrátane tlačidla, ktoré vráti späť pôvodné rozloženie klávesnice.

13.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+