MojAndroid

Spoločnosť Nokia sa držala na prvom mieste v produkcii mobilných telefónov dlhých 14 rokov. Podľa prieskumu vykonaného agentúrou Reuters sa však tento stav čoskoro zmení a Nokia bude musieť ustúpiť zo svojho „trónu“ novému kandidátovi na prvenstvo v produkcii mobilných telefónov v celosvetovom meradle, spoločnosti Samsung.

Podľa spomenutého prieskumu, po prvý raz v histórii v prvom štvrťroku 2012 prekoná spoločnosť Samsung Nokiu v konečných číslach predaja mobilných zariadení. Zatiaľ, čo Samsung podľa analytikov predala v prvom štvrťroku 88 miliónov zariadení, Nokia podľa odhadov predala len 83 miliónov mobilných telefónov. Čísla v predaja za prvý štvrťrok zverejní spoločnosť Samsung 27. apríla.

Porovnanie oboch rivalov spočíva v tom, že zatiaľ čo Nokia sa spolieha dlhodobo na produkciu lacnejších modelov za nižšie ceny, Samsung sa snaží presadiť so stratégiou high-end smartfónov s Androidom.

Zdá sa teda, že Nokii nepomohlo ani partnerstvo s Microsoftom a pravdepodobne to bol chybný krok, pretože Nokia niekoľko mesiacov dozadu odmietla po zvažovaní práve Android vo svojich zariadeniach. Vedenie spoločnosti tak bude mať pravdepodobne čoskoro „hlavu v smútku“. Pravdepodobne však strata tohto prvenstva nebude mať žiadny vplyv na stratégiu spoločnosti Nokia.

Zdroj: Reuters Foto: Nokia, Samsung, Android

17.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+