MojAndroid

Futbal je jedným z najpopulárnejších a najrozšírenejších športov na svete a inak tomu nie je ani medzi počítačovými hrami so športovou tématikou. Zatiaľ čo na PC a konzolách dominujú série FIFA a Pro Evolution Soccer snažiac sa o čo najrealistickejší zážitok, na Android telefónoch to v menšom merítku zastávajú ich jednoduchšie mobilné verzie. Retro Soccer je ich pravým opakom. Ani náhodou sa nesnaží pôsobiť realisticky, ale naopak zábavne.

Po spustení hry máte na výber zahrať si buď kampaň Victory Road, alebo rýchly zápas Quick Match. World Trophy a World League sa odomknú až po získaní dostatočného počtu hviezdičiek. Tie získate práve prejdením jednotlivých zápasov podmienených úlohami vo Victory Road. Victory Road slúži zároveň ako tutorial, ktorý vás naučí ovládať hru. Pokiaľ chcete hrať rovno zápas, stačí spustiť Quick Match. V ňom môžete hrať proti niektorej z futbalových reprezentácií. Tá slovenská, bohužiaľ, chýba. Retro Soccer, samozrejme, nemá uzavretú zmluvu s FIFA ani hráčmi, aby mohol využívať skutočné mená hráčov. Tie sú kvôli tomu mierne zmenené. Ten, kto má ale prehľad o aktívnych svetových futbalistoch, spozná o koho ide.

Tí, ktorí si zvykli na virtuálne tlačítka zo série FIFA, budú mať asi zo začiatku problém zvyknúť si na špecifické ovládanie Retro Soccer. Netypické je aj zobrazenie hry čisto v portrét móde. Prakticky všetko ovládate jedným prstom. Označíte hráča, smer, ktorým má bežať, spoluhráča, ktorému má nahrať loptu. Ďalším spôsobom nahrávky je podržanie prsta na prázdnej časti ihriska, kam predkopnete loptu a váš najbližší hráč k nej dobehne. Pokiaľ chcete vystreliť na bránu, potiahnete prstom v smere strely. Potiahnutím prsta urobíte tiež sklz na protihráča, ktorému chcete odobrať loptu. Za nečistý zákrok vás, samozrejme, čaká žltá prípadne červená karta. A v pokutovom území penalta.

Po víťaznom zápase získavate bonusových hráčov, ktorých si môžete dosadiť do vašej jedenástky. Tu môžete rôzne upravovať, vybrať zostavu a podobne. Samozrejmosťou je úprava názvu vášho mužstva alebo farby dresov.

Aj keď zobrazenie ihriska je čisto z izometrického pohľadu, hra beží v 3D grafike. Hráči sú vykreslení v cartoon režime podobnom Minecraftu. V prípade osláv alebo opakovania gólu sa kamera priblíži, vďaka čomu môžete vidieť detaily.

Hra je zdarma, ale vďaka in-app nákupom si ju môžete rozšíriť o ďalšie módy, zápasy aj hráčov.

Verzia: 4.103
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.103
Aktuálna cena: Zdarma

19.8.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+