MojAndroid

Ľudia radi spomínajú na veci minulé a dôkazom toho je aj neustále sa rozrastajúci predaj retro produktov. Tie naberajú na popularitu v podstate vo všetkých segmentoch, a to aj tých technologických. Dôkazom toho je napríklad aj reinkarnácia Nokie 3310, či najnovšia klávesnica Penna na Kickstarteri.

Nová retro klávesnica pripomína klasický písací stroj s tým rozdielom, že ponúka funkcie moderných zariadení. O písanie sa stále starajú bežné klávesy, ktoré prichádzajú v dvoch verziách s povrchovou úpravou diamond alebo chrome. Používateľ má na výber aj niekoľko typov klávesov, ktoré sa odlišujú hlučnosťou a silou, ktorou ich musíte stlačiť.  Bonusom je potom špeciálna páka, ktorá pripomína tie, ktoré na starých písacích strojoch slúžili pre návrat na začiatok nového riadka. V tomto prípade ale plní funkciu pre zaznamenávanie makier, resp. kopírovanie a ďalšie vkladanie textov.

O konektivitu sa stará Bluetooth 4.2, pričom podporované sú operačné systémy Android, iOS aj Windows. Súčasne sa je možné pripojiť až k piatim zariadeniam. Batéria vydrží v nečinnom stave  6 mesiacov.

https://www.youtube.com/watch?v=l6su_n5SulU

Ak vás klávesnica zaujala, tak si ju môžete predobjednať na Kickstarteri už od 89 dolárov. Prvé kusy majú doraziť už v auguste tohto roka.

 

10.4.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+