MojAndroid

Predvianočné obdobie (ktoré sa u našich operátorov začína už v októbri) je časom, kedy veľkej časti zákazníkov končí viazanosť a začínajú uvažovať nad novým paušálom. Sčasti je to spôsobené skutočnosťou, že v minulosti sa práve pred Vianocami objavovali najzaujímavejšie ponuky, zákazník mohol získať oveľa viac než počas iných období roka a vziať si nový paušál bolo mnohokrát naozaj výhodné. Bohužiaľ, posledné roky to už neplatí, vianočné ponuky operátorov sú podstatne slabšie ako bývali a výhodnejšia ponuka sa obvykle dá získať len cez retenčné oddelenia. Tie sa zameriavajú na zákazníkov individuálne a dávajú im ponuky, ktoré za iných okolností nie sú bežne dostupné. Viac o retenčných ponukách sa dočítate v kompletnom článku z minulého roka.

Náš tip
Retenčné ponuky – špeciálne lákadlá operátorov, ktoré v predajni nedostanete

Retenčné oddelenia sa zvyknú ozývať hlavne tým zákazníkom, ktorí požiadajú o prenos čísla alebo o zrušenie paušálu, oslovujú však aj vybraných zákazníkov, ktorým končí viazanosť a prípadne už predtým využívali nejakú retenčnú výhodu. Niečo podobné sa nám stalo na jednom z redakčných čísiel, na ktorom je viazanosť do 2. januára 2015 a je na ňom 50% zľava z mesačného poplatku na paušál Podľa seba 7 (číslo je registrované na fyzickú osobu, nie na firmu). Z retenčného oddelenia Telekomu nás aktívne, bez nášho pričinenia oslovili s ponukou paušálu Happy S bez mobilu, kde by suma zostala rovnaká ako v cenníku, teda 14,99 eura. Jediným benefitom by bol väčší objem dát, namiesto pôvodných 200 MB by to boli 2 GB plnou rýchlosťou a po ich prečerpaní zníženie na 64 kbit/s. Tento benefit nám boli ochotní pridať aj k vyššiemu paušálu Happy M, kde je bežne dostupných len 500 MB. V porovnaní s terajšou 50% zľavou sa však jedná o oveľa menej výhodnú ponuku a operátor je teda zatiaľ zdržanlivý.

Skúšali sme samozrejme aj vyjednávať , či by nebolo možné pokračovať v doterajšom paušále Podľa seba 7 za zachovania zľavy 50% z ceny. Predĺženie tohto paušálu však už vraj nie je možné, priamo sme sa teda opýtali aj na možnosť 50% zľavy na paušály Happy. Ako sa však vyjadrila pracovníčka retenčného oddelenia, takáto zľava v súčasnosti nie je možná. Pripustila, že v novembri, kedy bude boj o zákazníka vrcholiť, prídu aj zaujímavejšie ponuky, zrejme však nie až vo výške 50% zľavy, ako to bývalo u Podľa seba.

Niečo podobné predpokladáme aj my, keďže 50% zľavy na paušáloch Podľa seba boli skutočne výrazné a konkurencia až také veľkorysé zľavy neponúkala. Na druhej strane, operátor už teraz láka na 50% či dokonca 100% zľavu na druhý paušál pri predĺžení paušálu Happy, takže priestor na zlacňovanie v takýchto individuálnych prípadoch určite má.

Náš tip
Vianočná kampaň Telekomu: dva paušály za cenu jedného

Retenčné ponuky ako aj akciové ponuky operátorov budeme samozrejme naďalej sledovať a o novinkách vás informovať.

Zdroj: Telekom

29.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+