MojAndroid

Určite sa v živote stretávate s chvíľami, keď sa vaše osobné veci stratia v tom najnevhodnejšom okamihu. Našťastie, existujú rôzne pomôcky, ktoré vám umožnia nájsť stratené veci. Mnohé z nich sú ale nepraktické hlasné singalizátory polohy. Jeden zo slovenských startupov teraz zverejnil kampaň na portáli Indiegogo, kde by chceli získať financovanie pre svoj nový produkt RESPOT.

Ide o ďalšie zo zariadení, ktoré umiestnite na svoje osobné veci a neskôr budete môcť zistiť polohu týchto predmetov prostredníctvom aplikácie na svojom smartfóne. Jednoducho si môžete nastaviť automatické upozornenia, ktoré sa spustia v prípade, že sa predmet vzdiali od vášho smartfónu na dopredu určenú vzdialenosť.

Vo väčšine smerov tak RESPOT pripomína klasické kľúčenky, ktoré začnú vydávať zvuk, keď ich stratíte. Výhodou produktu RESPOT je ale najmä jeho minimálna veľkosť a trvanlivosť. Zariadenie obsahuje dobíjateľnú batériu, ktorá na jedno nabitie vydrží až dva mesiace fungovania. Zariadenie je tiež odolné voči vode, takže sa oň nemusíte báť. Poslednou zaujímavou funkciou je spätný režim, keď v prípade straty vášho telefónu stačí, keď stlačíte tlačidlo na zariadení RESPOT a telefón začne vyzváňať aj v prípade, že máte vypnuté zvonenie. V prípade záujmu môžete podporiť startup zo Slovenska zariadenie spolu s dvomi batériami môže byť vaše už za 14 USD.

Zdroj: Indiegogo

27.10.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+