MojAndroid

Už dávnejšie som si kúpil bezdrôtové slúchadlá Redmi AirDots, o ktorých som sa rozpísal aj v recenzii. Počas pol roka ich používania som narazil na jeden problém. Slúchadlá sa po istom čase, povedzme napríklad dva týždne, sami od seba stíšili. Hrali na maximálnej hlasitosti o dve tretiny tichšie, než zvykli. Dal som sa do pátrania a podarilo sa mi zistiť, ako sa to dá opraviť. Ak máte podobný problém, tento návod by vám mohol pomôcť.

Resetovanie dokáže pomôcť vo veľa prípadoch

Môj problém s Redmi AirDots som sa rozhodol vyriešiť kompletným resetovaním slúchadiel, čo mi bolo odporučené aj na rôznych fórach. Resetovanie je veľmi jednoduché a môže vám pomôcť aj v prípade, ak vás zrovna netrápi nižšia hlasitosť.

redmi airdots

  1. Vyberte obidve slúchadlá z krabičky
  2. Po automatickom pripojení k smartfónu slúchadlá v nastaveniach Bluetooth odpojte. Zrušte aj párovanie v zozname spárovaných zariadení
  3. Stlačte obe tlačidlá na oboch slúchadlách a držte po dobu, kým nezačnú striedavo blikať na červeno a bielo (8 – 12 sekúnd)
  4. Keď blikanie skončí, tlačidlá pustite a slúchadlá vložte do krabičky
  5. Počkajte aspoň 5 sekúnd, potom slúchadlá nanovo spárujte so smartfónom. Vyberte pravé slúchadlo, nájdite ho v nastaveniach Bluetooth (Redmi AirDots_R) a spárujte ho. Po spárovaní vyberte ľavé slúchadlo, ktoré sa automaticky pripojí k pravému.
  6. Všetko by malo fungovať po starom.

Ak vám tento návod pomohol, dajte nám o tom vedieť v komentároch. A ak vás trápi iný problém, neváhajte sa nám o ňom rozpísať v diskusii. Možno už ďalší návod venujeme jemu.

Náš tip
Redmi AirDots po pol roku používania: Sú výborné, no majú svoje muchy
5.1.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+