MojAndroid

Minulý týždeň bolo verejnosti predstavené nové Clio piatej generácie. Stavia na silných stránkach každej z predchádzajúcich štyroch generácií a prichádza s úpravami a novinkami, ktoré si získajú každého, kto je naklonený značke Renault. Určite však osloví i priaznivcov iných automobiliek.

nové renault clio

Evolúcia a revolúcia

V tomto duchu sa nesie exteriér a interiér nového Clia. Hovoríme o zrelšom, elegantnejšom a modernejšom exteriéri. V rámci interiéru ide o prepracovanú kabínu, ktorá je inšpirovaná vyššími triedami či už z hľadiska kvality alebo dostupnej technológie.

Zameriame sa však predovšetkým na interiér, ktorý okrem precízneho spracovania a použitých kvalitných materiálov disponuje novým, technicky špičkovým kokpitom orientovaným na vodiča.

renault clio interiér

Krokom vpred je veľký multimediálny dotykový displej s uhlopriečkou 9,3″, vďaka ktorému budete mať technológie na dosah ruky. Nové Clio je prvýkrát vybavené digitálnym displejom, ktorý nahrádza tradičné analógové prístroje palubnej dosky. Mierne zaoblený tablet inšpirovaný modelom Espace vizuálne zväčšuje palubnú dosku a zlepšuje viditeľnosť údajov.

Systém EASY LINK ponúka najväčší displej vo svojej kategórii, ktorý je plne prispôsobiteľný. Je dokonalo prepojený s prostredím služieb Renault EASY CONNECT a všetka inteligencia systému sa začína skôr, ako nastúpite do auta. Renault EASY LINK ponúka všetky multimédiá, navigáciu a zábavné prvky a pochopiteľne aj nastavenia MULTI-SENSE.

Spoľahlivé Android Auto

Dostávame sa k prepojeniu Clia so systémom Android Auto, ktorý je čím ďalej, tým viac u automobiliek rozšírený. O Android Aute sme napísali mnoho článkov, tu si môžete pozrieť, ako aplikácia funguje a čo je potrebné na prepojenie, aby ste si mohli následne už len užívať jej výhody pri samotnej jazde.

Niektoré modely áut podporujú prepojenie cez Bluetooth, väčšina však funguje cez USB kábel. Tak je tomu i pri novom Cliu. Spojazdnenie systému, spolu s inštaláciou aplikácie, vám zaberie len pár minút.

 

Po prepojení sú na displeji prehľadné ikony aplikácií. Nájdeme tam Mapy alebo napríklad Waze, takže zablúdiť na neznámych miestach už nehrozí. Ikonky Spotify alebo Podcasts nás nasmerujú na počúvanie obľúbenej hudby alebo podcastov, ktoré nám spríjemnia chvíle v aute. Samozrejmosťou je i možnosť uskutočňovania hovorov, kedy máte naozaj pri šoférovaní voľné ruky. Aplikácií pre Android Auto je mnoho, ich zoznam nájdete v sekcii obchodu Play.

android auto navigácia

Jednoduché a efektívne je vyhľadávanie v samotnej navigácii. Nemusíte poznať alebo vypísať celú adresu vášho cieľa. Stačí zadať dve-tri kľúčové slová a inteligencia systému vyhodnotí váš cieľ. Prehľadný displej, sýte farby, intuitívne a jednoduché ovládanie, všetky potrebné aplikácie po ruke. Čo viac si môžete želať.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+