MojAndroid

Jide je inovatívna spoločnosť, ktorá minulý rok vybudovala kópiu Microsoft Surface tabletu s bohatým príslušenstvom. Na tohtoročnej výstave CES 2016 však ukázali ex-zamestnanci Googlu ešte zaujímavejšie zariadenie – Remix Mini. Ide o malý počítač s Androidom, ktorý funguje na akomkoľvek monitore alebo TV s HDMI výstupom a stojí iba 70 dolárov. Na Kickstarteri vyzbierali na tento projekt 1,6 milióna dolárov…

remix

Remix Mini ponúka upravený Android s názvom Remix OS a jeho prostredie je upravené pre veľké obrazovky. Hoci systém ponúka iba klasické Android aplikácie, tie sú upravené tak, že sa dajú pohodlne používať a Remix OS je napríklad vhodným adeptom na kancelársky počítač s netradičnými funkciami. Zaujať by však mohol aj mladých. V zadnej časti zariadenia sa okrem HDMI výstupu nachádza aj dvojica USB slotov a otvor na microSD kartu, pričom tu nájdete aj Ethernet port pre pripojenie k internetu alebo do siete. Remix OS však zvláda aj pripojenie cez Wi-Fi či Bluetooth. Pozrite si video a pochopíte, čo všetko na tomto Android PC môžete robiť.

Vo vnútri Remix Mini sa nachádza 64-bitový procesor Allwinner so 4 jadrami o takte 1,2 GHz. Na trhu sa predáva verzia s 1 GB RAM a 8 GB ROM alebo verzia s 2 GB RAM a 16 GB ROM. Výkon je postačujúci na to, aby dokázal byť tento systém “premietaný” vo Full HD rozlíšení. Zaujímavosťou je, že Remix OS je dostupný aj ako freeware a dá sa používať na akomkoľvek Windows alebo Mac OS X počítači priamo z USB. Koho toto zariadenie zaujalo natoľko, že by si ho chcel kúpiť?

Remix Mini | FOTOGALÉRIA

Zdroj: TheVerge

7.1.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+