MojAndroid

O novom systéme Remix OS založenom na Androide sme vám už písali. V posledných hodinách však spoločnosť Jide, autor tohto derivátu Androidu, zverejnila druhú verziu Remix OS, ktorá je primárne určená pre tablety Nexus 9 a Nexus 10. Tento systém na spomínané tablety prináša pokročilé prostredie s funkciami, ktoré bežne nájdete iba na destopoch a notebookoch. Zoznam funkcií a vlastností je približne rovnaký ako v prípade verzie Remix OS 1.0, ktorú spoločnosť vydala v marci tohto roka.

remixos-752x420

Používatelia, ktorí si nainštalujú tento systém, sa tak môžu tešiť na okná, ktoré sa dajú premiestňovať a zmenšovať/zväčšovať, na taskbar alebo na lištu s aplikáciami, ktorú poznáte z klasických desktopových systémov. Najväčšou zmenou je však grafické rozhranie, ktoré prináša oveľa viac možností. Na inštalovanie tohto systému budete potrebovať funkčné ADB a znalosť angličtiny, v ktorej sú písané návody na inštaláciu. Remix OS 2.0 pre Nexus 9 a Nexus 10 si stiahnete na priložených odkazoch.

Zdroj: AndroidAuthority

12.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+