MojAndroid

Nový produkt od spoločnosti reMarkable by sa pokojne mohol nazývať “papierový tablet.” Hlavnou ambíciou je totiž nahradiť klasický papier jeho e-ink formou. Výrobca zdôrazňuje špeciálny povrch e-ink displeja pre pocit písania ako na klasickom papieri a takisto nízku latenciu prekresľovania displeja. Práve pomalšie prekresľovanie displeja je častokrát slabinou e-ink technológie.

ReMarkable_title

Dizajn je vskutku minimalistický a tablet dokáže pracovať len s e-knihami, PDF súbormi či dokumentami. Tie umožňuje samozrejme editovať pripisovaním rôznych poznámok. Ponúka tiež možnosť písania či skicovania na prázdny hárok, teda čistú obrazovku. E-ink tablet môže byť rozhodne alternatívou pre študentov k ťažkým notebookom strednej triedy. Čítanie učebníc či písanie poznámok z prednášok bude na ponúkanom 10,3″ displeji viac ako pohodlné.

Náš tip
V Sydney majú prvé e-ink solárne doprávne značky

Výrobca ponúka špeciálnu predpredajovú cenu so zľavou 47%, konkrétne na hodnote 379 dolárov. Očakávaná maloobchodná cena zariadenia je potom 716 dolárov, konkrétne za tablet v hodnote 529 dolárov, pero/stylus v hodnote 79 dolárov a praktický obal takisto za 79 dolárov.

Zdroj : theverge.com

5.12.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+