MojAndroid

Pre mobilné operačné systémy existuje veľa tzv. športových trackerov, ktoré s pomocou GPS a ďalších senzorov zaznamenávajú vašu športovú aktivitu. Populárnym je napríklad športový tracker Ednomondo. Nová aplikácia Relive – Your 3D Outdoor Videos od developera Relive B.V. je tak trochu ich konkurenciou a tak trochu aj partnerom. Jej podstatou je, že dokáže previesť vašu športovú alebo outdoorovú aktivitu do efektne animovanej 3D mapy.

Náš tip
TOP 5 aplikácií pre tréning a sledovanie športových aktivít | LETO 2016

Jednoduché rozhranie pochopí každý

Po spustení aplikácie vás čaká obvyklá nutnosť vytvoriť si účet. Ten si môžte vytvoriť aj s pomocou svojho Google alebo Facebook účtu. Rozhranie aplikácie je na spodnej lište rozdelené na 4 časti – Latest, Memories, Record a Account. V Latest máte zobrazené posledné zaznamenané aktivity. V Memories máte uložené aktivity, ktoré ste si označili hviezdičkou ako obľúbené. Record, ako názov napovedá, slúži k samotnému záznamu aktivity.

Ako na záznam športovej aktivity?

Najprv si v hornej lište vyberiete typ aktivity (cyklistika, beh, turistika, lyžovanie, snowboarding, iné) a stlačíte štart. Na obrazovke následne vidíte aktuálny čas aktivity, vzdialenosť a rýchlosť. Tlačítko fotoaparátu slúži k záznamu fotografií počas aktivity. Tlačidlom napravo môžte počas aktivity označiť nejakým názvom miesto, kde sa práve nachádzate. Pokiaľ ste skončili, stačí stlačiť pauzu a následne podržať tlačidlo Finish. Aplikácia následne vytvorí efektne animovanú 3D mapu z nameraných údajov, mapových podkladov STRAVA, fotiek a miest, ktoré ste počas aktivity označili. Nechýba zobrazenie času, vzdialenosti ani prevýšenia. Mapu môžte následne zdielať cez Instagram, Facebook, Twitter, Whatsapp alebo poslať priamy link cez inú službu.

Ďalšie možnosti v nastaveniach

V položke Account si môžte nastaviť svoj účet, metrické jednotky alebo či vám majú notifikácie chodiť aj na email. V položke Connected Trackers môžte Relive prepojiť s inými trackermi ako sú Strava, Under Armour, Endomondo, Garmin Connect alebo Polar Flow. Vďaka tomu budete mať výsledky synchronizované medzi viacerými službami. Aplikácia podporuje zatiaľ 4 jazyky – angličtinu, francúzštinu, holandčinu a brazílsku portugalčinu. Relive si môžte bezplatne stiahnuť v obchode Google Play.

Verzia: 2.0.9
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.9
Aktuálna cena: Zdarma

7.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+