MojAndroid

Nie je žiadnym tajomstvom, že mobilný priemysel v posledných rokoch výrazne dospel. Spoločnosť Gartner ale predpovedá, že rok 2016 bude vôbec prvým, kedy sa rast predajov smartfónov dostane do jednociferných čísel. Oproti minulému roku by sa malo predať iba o 7 % smartfónov viac, pričom celkovo by ich malo byť predaných 1,5 miliardy.

Samsung Galaxy S7 edge

Podľa spoločnosti Gartner sú hlavnými činiteľmi nižšie predaje v regiónoch ako Severná Amerika a Čína, kde už má smartfón prakticky každý, kto si ho môže dovoliť. V minulom roku sa pritom predalo 1,4 miliardy smartfónov, čo predstavovalo 14,4% nárast oproti predchádzajúcemu roku. Ak pripočítame “hlúpe” telefóny, tento rok by sa malo mobilných telefónov predať asi 1,9 miliardy, čo je iba 1,4% nárast oproti predchádzajúcemu roku.

Bolo zrejme iba otázkou času, kedy sa trh nasýti natoľko, že nárast predajov smartfónov sa takto výrazne spomalí. Stále ale platí, že sú na svete stovky miliónov ľudí, ktorí smartfón nemajú a nemôžu si ho ani dovoliť, resp. by preň ani nenašli využitie. Aj preto sa veľké spoločnosti ako Facebook a Google snažia najskôr priniesť internet do oblastí, kde dnes nie je dostupný a je pravdepodobné, že neskôr tu bude aj väčší záujem o inteligentné mobilné zariadenia.

Zdroj: Gartner via PhoneArena

2.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+