MojAndroid

Počas prvého predstavenia novej funkcie Knock Code vo februári uviedla spoločnosť LG odvážne tvrdenie, podľa ktorého má byť tento prvok bezpečnejší než Touch ID od Apple. Funkcia je prítomná v niektorých nových modeloch smartfónov výrobcu, pričom dostať sa má aj do starších zariadení. Spoločnosť v súvislosti s Knock Code vytvorila reklamné videá, kde znázorňuje presné scenáre, v ktorých funkcia pomáha chrániť váš smartfón. K dispozícii sú štyri videá, pričom každé sa viaže rovnakým záverom, že Knock Code je lepší než rozpoznávanie odtlačkov prstov, detekcia tváre, zamknutie vzorom alebo PIN kódom. Súhlasíte ?

Knock Code vychádza zo známeho poklepania na displej pre vypnutie/zapnutie. Zariadenie zabezpečené touto metódou je možné odomknúť len pomocou zvoleného vzoru, ktorý je možné zadať na viacerých miestach na obrazovke a to v rôznych mierkach. Funkcia Knock Code podporuje vzor zložený z 2 až 8 dotykov. Celkovo tak ponúka 86-tisíc rôznych kombinácií.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+