MojAndroid

Počas prvého predstavenia novej funkcie Knock Code vo februári uviedla spoločnosť LG odvážne tvrdenie, podľa ktorého má byť tento prvok bezpečnejší než Touch ID od Apple. Funkcia je prítomná v niektorých nových modeloch smartfónov výrobcu, pričom dostať sa má aj do starších zariadení. Spoločnosť v súvislosti s Knock Code vytvorila reklamné videá, kde znázorňuje presné scenáre, v ktorých funkcia pomáha chrániť váš smartfón. K dispozícii sú štyri videá, pričom každé sa viaže rovnakým záverom, že Knock Code je lepší než rozpoznávanie odtlačkov prstov, detekcia tváre, zamknutie vzorom alebo PIN kódom. Súhlasíte ?

Knock Code vychádza zo známeho poklepania na displej pre vypnutie/zapnutie. Zariadenie zabezpečené touto metódou je možné odomknúť len pomocou zvoleného vzoru, ktorý je možné zadať na viacerých miestach na obrazovke a to v rôznych mierkach. Funkcia Knock Code podporuje vzor zložený z 2 až 8 dotykov. Celkovo tak ponúka 86-tisíc rôznych kombinácií.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Tomáš SZ

  Mne to nejak vtipné nepripadalo. Už ma prestávajú baviť reklamy tohto typu. Sa tvári LG ako keby doteraz nevyužívali FaceLock, alebo pattern heslo atď. Hlavne, že dali 1W reprák, ktorý hrá rovnako ako na starej G2 a keď ho položíte na stôl s obrusom, tak dovi dopo

 • Lukas Vyletel

  Tak to posledne bolo cisto chore

 • kljlfdasda

  to knock code nič extra a rozhodne bezpečnejší je otlačok prstvo nie ako to LG prezentuje že všetko ich je to najlepšie ostatne je oničom..Inak každé takéto heslo je zbytočná strata času pri potrebe dostať sa do telefonu..

 • Podarené reklamy =)

 • Richard Vaculčiak

  Pobavilo. Ale je jasné ze sa to dá stiahnuť aj bez toho aby som mal LG. Skúšali ste už? Máte nejakú funkčnú?

+