MojAndroid

Okrem výkonných procesorov Clover Trail+, ktoré sme už mohli vidieť v novej vlajkovej lodi od spoločnosti Lenovo, predstavil Intel na veľtrhu CES 2013 aj lacné procesory Lexington, cielené pre zákazníkov z najnižšej vrstvy rozvíjajúcich sa krajín. Smartfóny predávané s touto novinkou budú pravdepodobne veľmi podobné referenčnému dizajnu, ktorý neponúkne žiadne úžasné výdobytky technológie, no svojou cenou a výkonom bude rozhodne zaujímavou voľbou.

Referenčný smartfón ponúkne spomínaný procesor Intel Atom Z2420, ktorý podľa dostupných informácií pracuje s technológiou Hyper-Threading na frekvencií 1,2GHz. Okrem toho bude vybavený, na dnešné pomery, malým displejom s veľkosťou 3,7 palcov, no pre bežné požitie postačujúci. Podľa zahraničných redaktorov, ktorí sa s týmto modelom stretli, je na prvý pohľad vidno jeho lacné prevedenie, no rýchlosť odozvy systému bola veľmi dobrá. Prezentačné zariadenie z CES bolo poháňané Androidom  4.0, no verzia 4.1 je už vo vývoji.

Telefóny založené na tejto platforme budú pravdepodobne tak lacné, alebo možno dokonca lacnejšie, než niektoré z najslabších modelov od renomovaných značiek Sony, HTC a Samsung. Nižšie nájdete video, ktoré znázorňuje rýchle reakcie systému na užívateľské podnety.

Zdroj: AndroidPolice

10.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+