MojAndroid

Xiaomi prednedávnom predstavilo nové prírastky do už legendárnej rodiny Redmi Note. Ide o modely radu Redmi Note 10, ktoré majú skvelé AMOLED panely. Alebo, že by neboli až tak skvelé? GizChina totiž spomína, že na internete sa objavili sťažnosti majiteľov, ktorých trápia rôzne problémy s displejom.

Redmi Note 10
Redmi Note 10 | Foto: Mi.com

Redmi Note 10 a jeho rôznorodé problémy s displejom

Majitelia spomínajú rôzne problémy s displejom – spontánne zamŕzanie, problémy s citlivosťou, nadmerné blikanie obrazovky pri 120 Hz režime alebo pri tmavom režime.

Jeden z majiteľov dokonca šiel zariadenie reklamovať, aby mu ho vymenili za nový kus. Nakoniec to dopadlo tak, že aj nový kus mal podobné problémy s obrazovkou. Po opätovnom kontaktovaní mu bolo povedané, že ide o softvérový problém, ktorý bude opravený nadchádzajúcou aktualizáciou.

Iný majiteľ, tentokrát modelu Redmi Note 10 Pro, ktorý navyše podporuje aj 120 Hz režim spomínal nadmerné blikanie. Zníženie obnovovacej frekvencie na 60 Hz dokáže toto blikanie znížiť. Iní používatelia spomínajú rovnaký problém, ale v súvislosti s tmavou témou.

Na ich problémy odpovedalo Redmi India na Twitteri s tým, že majú kontaktovať spoločnosť. Avšak nie je jasné, či tá má pripravené nejaké riešenie problémov alebo budú len vymieňať zariadenia. Taktiež nie je jasné, ako často sa tieto problémy vyskytujú. Recenzie na internete totiž nič podobné nespomínajú.

Náš tip
Séria Redmi Note 10: Slovenské ceny, parametre a všetko, čo potrebujete vedieť
10.4.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+