MojAndroid

Známy výrobca kamier RED sa chystá vstúpiť na pole výroby smartfónov. A aby dokázal, že to myslí skutočne vážne, poodhalil zariadenie, ktoré plánuje predstaviť. Jeho najzaujímavejšou prednosťou má byť holografický displej.

“Už nebude viac potrebné nosiť ďalšie zariadenie ba to, aby ste si užili multi-rozmerový obsah,…” hlási výrobca.

Holografický displej bude najväčším lákadlom

K hlavným fičúram zariadenia má patriť nanotechnológia, ktorá bezproblémovo zmení klasický 2D obsah na holografický obsah, 3D obsah a interaktívne hry. Zariadenie bude obsahovať OS Android a RED hovorí, že má v operačnom systéme vlastný algoritmus, ktorý premení aj stereo zvuk na viacrozmerné audio.

To však stále nie je všetko. Hydrogen One ponúkne kompatibilitu s RED kamerami Scarlet, EPIC a Weapon. Navyše, bude to modulárny smartfón a podporí vylepšenia jednotlivých komponentov. Napríklad, budete môcť zlepšiť nakrúcanie videa či fotografovanie.

Ako vidieť na obrázku, výrobca sa tu rozhodol zakomponovať 3,5 mm jack. Ďalšie špecifikácie budú v podobe 5,7-palcového displeja a na káblové pripojenie poslúži USB-C port.

Poriadne si zaň zaplatíme

Nuž a teraz prichádza ešte jedna dôležitá informácia. Zariadenie sa bude predávať zhruba za 1048 eur v hliníkovom pevedení a za titánovú verziu zacvakáte 1399 eur. Táto cena nie je finálna. Je to vraj lepšia cena pre tých, ktorí si smartfón predobjednajú. Tohto netradičného smartfónu by sme sa mali dočkať začiatkom 1.štvrťroka 2018.

Zaujal vás Hydrogen One? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+