MojAndroid

O tom, že Samsung plánuje využiť aktuálne skladové zásoby Samsungu Galaxy Note 7 sme písali už dávnejšie. Juhokórejský výrobca po minuloročnom fiasku musel z obehu a z výroby stiahnuť viac ako 2,5 milióna kusov, čo mu spôsobilo nemalé finančné straty. Okrem toho, na Samsung apelovali aj ochrancovia životného prostredia, ktorí vyžadovali, aby výrobca nevyužité kusy čo najlepšie recykloval a znova použil. Výsledkom toho má byť nový Samsung Galaxy Note 7R, ktorý sa má začať predávať už v najbližších týždňoch.

Náš tip
Samsung zistil príčiny chybnej batérie v Note 7. Začne robiť špeciálne testy

Samsung Galaxy Note 7 je aj dnes stále veľmi dobre vybavené zariadenia so štýlovým dizajnom, veľkým displejom a kvalitným fotoaparátom. Nie je pochýb o tom, že keby sa predávalo, tak aj takmer po roku, by patrilo medzi TOP smartfóny na trhu. Nový 7R sa od pôvodného modelu nebude veľmi odlišovať. Zmeniť sa má iba veľkosť batérie (3200mAh), ktorá bola hlavnou príčinou vybuchujúceho zariadenia. Čo je ale viac lákavé je cena. Tá by v porovnaní s poruchovým modelom mala byť len polovičná. Novinka by teda mala podľa najnovších informácií stáť približne 440 dolárov.

Samozrejme, Samsung Galaxy Note 7R na našom trhu neočakávame, predávať sa totiž bude len na vybraných trhoch. U nás má pôvodný model nahradiť až nový Note 8, ktorý by mal byť predstavený už počas tohto leta.

Zdroj: gsmarena

 

12.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+