MojAndroid

Dnes by sme vás chceli lepšie oboznámiť so zariadením od spoločnosti Prestigio, ktorá vydala v poradí už tretí model siedmej série tabletov. Ide o prvé zariadenie tohto typu od tejto spoločnosti, ponúkajúce 3G konektivitu a s ňou spojené výhody.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí:

  1. Konštrukcia, obsah balenia
  2. Displej a hardvér
  3. Operačný systém
  4. Zvuk, video a fotoaparát
  5. Konektivita, batéria, záver

Obsah balenia

Prestigio Multipad PMP7074B3G prichádza zabalený v krabici v čierno červenej kombinácii farieb. Po jej otvorení sa vám naskytne pohľad na ochranné púzdro, v ktorom nájdete aj samotný 7 palcový tablet. Obsah krabice zahŕňa tiež nabíjačku a redukciu  dokovacieho konektoru tabletu na štandardné USB.

Konštrukcia

Konštrukcia tabletu nijako nevybočuje zo štandardu lacnejších mobilných zariadení. Celá je vyrobená z plastu a až na strieborné lemovanie po okrajoch je celá v čiernej farbe. Prednej strane dominuje sedem palcový displej, pod ktorým sa nachádza štvorica podsvietených kapacitných tlačidiel. Okrem nich tu nájdeme ešte kameru a snímač osvetlenia pre automatickú reguláciu jasu displeja.

Boky zariadenia integrujú základné ovládacie prvky. Napravo sú to tlačidlá pre nastavenie hlasitosti. Tlačidlo zapnutia spolu s 3,5mm konektorom sú štandardne umiestnené navrchu a konektor pre pripojenie nabíjačky  je v spodnej časti tabletu.

Zadný kryt je vyrobený z pogumovaného plastu, ktorý eliminuje možnosť náhodného vykĺznutia tabletu z ruky. Výrobca na zadnej strane tiež umiestnil fotoaparát s LED bleskom, reproduktor a pod plastovú krytku ukryl sloty pre microSD a SIM.

Konštrukcia tabletu je pevná a počas používania nevydávala žiadne nepríjemne zvuky. Tablet sa vďaka svojim malým rozmerom sedem palcového form factoru 192 x 122 x 12,2 mm dobre drží v ruke. Váha 460g nie je síce najmenšia no v pri takomto zariadení je štandardom.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí:

  1. Konštrukcia, obsah balenia
  2. Displej a hardvér
  3. Operačný systém
  4. Zvuk, video a fotoaparát
  5. Konektivita, batéria, záver

9.3.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+