MojAndroid

Spoločnosť ZTE sa stáva vo svete smartfónov čoraz populárnejšou a ako jedna z mála, ponúka vo svojom portfóliu zariadení aj model telefónu poháňaný Intel procesorom. ZTE Grand X IN, u nás známy tiež ako Orange Santa Barbara, bol predstavený ešte v minulom roku na veľtrhu IFA v Berlíne s Androidom 4.0.4 Ice Cream Sandwich. Poďme sa pozrieť na to, ako tento smartfón obstál pri našom testovaní.

ZTE Grand X IN

Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)4,3"
1.6 GHz Intel Atom Z2460480x800
1GB8MPx
16GB1080p

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

  1. časť: Úvod, konštrukcia a displej,
  2. časť: Výkon a pamäť,
  3. časť: Operačný systém a multimédiá,
  4. časť: Konektivita, batéria, záver a videorecenzia,
  5. časť: Fotogaléria

Konštrukcia: Solídny základ

ZTE Grand X IN je celý vyrobený z plastu. Prednú stranu pokrýva ochranné sklíčko, v tomto prípade však nejde o Gorilla Glass. Pod 4,3 palcovým displejom nájdete štvoricu podsvietených kapacitných tlačidiel, ktoré sú typické skôr pre telefóny so starším Androidom Gingerbread. Plnia funkciu návratu domov, kroku späť, vyhľadávania alebo spustenia menu. Dlhým podržaním domčeka sa zobrazia naposledy spustené aplikácie. Okrem tlačidiel sa na prednej strane nachádza ešte VGA kamera a senzory pre ovládanie podsvietenia či vypnutie displeja pri telefonovaní. Nechýba ani notifikačná dióda, ktorá však indikuje len nabíjanie telefónu.

 

Rozmiestnenie ovládacích prvkov je štandardné. Navrchu tak nájdete tlačidlo zapnutia spolu s 3,5 mm audio jackom pre pripojenie slúchadiel. Na ľavom boku sa nachádza ovládanie hlasitosti a MHL micro USB konektor pre pripojenie nabíjačky, či prepojenie telefónu s počítačom alebo televízorom. Zadný kryt v sebe ukrýva hlavný fotoaparát mierne vystupujúci z tela telefónu, LED blesk a tiež dvojicu otvorov – pod krytom však nájdete reproduktor len pod jedným z nich. Po jeho odstránení sa vám naskytne pohľad na sloty pre klasickú SIM kartu a pamäťovú kartu microSD, ktorú vymeníte aj bez toho, aby ste museli telefón vypínať.

ZTE Grand X IN sa aj vďaka svojim rozmerom 127 x 65 x 10 mm a váhe 140 gramov veľmi dobre drží v ruke, čomu napomáhajú aj jeho zaoblené hrany. Telo vyrobené z plastu pri silnejšom stlačení trochu vŕzga, no pri bežnom používaní si to len málokedy všimnete.

 

Displej: kvalitný TFT

Displej v Grand X IN má veľkosť 4,3 palca a rozlíšenie 540 x 960 pixelov. Ide o TFT displej, ktorý dokáže zobraziť 16 miliónov farieb, ponúka dobré pozorovacie uhly a farebné podanie. Čitateľnosť vo vonkajších prostrediach je na tom tiež veľmi dobre. Počas nášho testovania sme si však všimli, že predná strana je viac náchylná na zachytávanie nečistôt a odtlačkov prstov. Kapacitná vrstva dokáže rozpoznať päť dotykov. Funkcia pre približovanie a oddiaľovanie fotografií pinch-to-zoom je tiež prítomná a fungovala bez problémov.

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

  1. časť: Úvod, konštrukcia a displej,
  2. časť: Výkon a pamäť,
  3. časť: Operačný systém a multimédiá,
  4. časť: Konektivita, batéria, záver a videorecenzia,
  5. časť: Fotogaléria
24.1.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+