MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Za výdrž sa Mi 9 nemusí hanbiť

Xiaomi Mi 9 obsahuje batériu s kapacitou 3300 mAh. To je o 100 mAh menej, ako v modeli Mi 8. V praxi to ale rozhodne nie je cítiť. Xiaomi Mi 9 ponúka aj napriek nižšej kapacite batérie dlhšiu výdrž, ako jeho predchodca. Vďačí za to viacerým faktorom. Procesor Snapdragon 855 nie je len výkonný, ale aj úsporný. Taktiež Super AMOLED displej nie je najväčším žrútom energie. V neposlednom rade sa pod slušnú výdrž pripísala aj výborne odladená nadstavba MIUI.

Telefón počas testovania využívam, tak, ako by bol môj vlastný. To znamená, že v ňom mám SIM kartu a nainštalované sú všetky aplikácie, ktoré bežne využívam. Počas dňa uskutočním niekoľko hovorov, aktívne využívam chatovacie služby ako WhatsApp či Messenger. Na internet som pripojený prakticky neustále. Či už prostredníctvom Wi-Fi alebo mobilných dát. Čas strávim aj na Instagrame či Facebooku, pomocou smartfónu kontrolujem maily a odpovedám na ne. Charakterizoval by som sa ako náročný používateľ, ktorý síce nemá telefón v ruke non-stop, ale celý deň mi robí spoločníka. Pri takomto používaní vydrží Xiaomi Mi 9 deň absolútne bez problémov. A to tak, že večer mám kľudne dostatok energie na to, aby som bez nabíjačky vydržal aj druhý deň. Samozrejme, to by som sa musel v používaní trochu uskromniť. Trúfam si povedať, že stredne náročným používateľom (pokiaľ celý deň nehrajú hry) vydrží dva dni bez nabíjačky.

Veľmi rýchle nabíjanie

Samotné nabíjanie je poriadne. Avšak dodávaná nabíjačka nevyužíva potenciál smartfónu naplno. Jej výkon je 18 W, čo nie je málo, no Xiaomi Mi 9 zvláda až 27 W rýchle nabíjanie. Škoda, že výrobca takúto nabíjačku nepribalil. Na druhú stranu, s nabíjačkou v balení sa Xiaomi Mi 9 nabije len za hodinu aj 4 minúty, čím sa v našom rebríčku rýchlosti nabíjania dostal na prvé miesto. O to sa delí s Motorolou moto g7 plus. V teste rýchlosti nabíjania som nameral tieto hodnoty:

  • 15 min: 30 %
  • 30 min: 59 %
  • 45 min: 85 %
  • 60 min: 97 %
  • Celkové nabitie: 1:04 hod.

Na internete kolujú rôzne videá a testy rýchlosti nabíjania s 27 W nabíjačkou. Xiaomi Mi 9 sa s ňou údajne dokáže nabiť za približne hodinu. Rýchlosť nabíjania testujeme pravidelne pri všetkých recenzovaných smartfónoch. Kompletnú tabuľku rýchlosti nabíjania si môžete pozrieť tu. Novinku nabijete aj bezdrôtovo. Originálna 20 W bezdrôtová nabíjačka od Xiaomi stojí približne 20 – 25 eur. Bohužiaľ, tú k dispozícii nemám, takže rýchle bezdrôtové nabíjanie som otestovať nemohol.

Záverečné hodnotenie

Pokiaľ hľadáte plnohodnotnú vlajkovú loď za prijateľnú cenu, Xiaomi Mi 9 by mohol byť tou správnou voľbou. Oproti drahšej konkurencii síce niektoré funkcie chýbajú (vodeodolnosť, stereo reproduktory), no v ostatných parametroch sa im vyrovná. Výkonu je na rozdávanie, displej je veľmi pekný. Dizajnom sa na nič nehrá, čo je dobre. Fotoaparát patrí medzi tie najlepšie, výdrž príjemne prekvapila a poteší aj prítomnosť infračerveného portu. Problémom môže byť napríklad to, že zariadenie je k dispozícii maximálne so 128 GB úložiskom, čo nemusí stačiť každému. Navyše, pamäťové karty podporované nie sú. Avšak za cenu do 500 eur sa s týmito chybičkami krásy bez problémov dá existovať.

Náš tip
VIDEO | Xiaomi Mi 9: Vlastnosti vlajkovej lode s polovičnou cenou
6.5.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+