MojAndroid

Do redakcie sa nám dostal nový 7-palcový tablet Wooky tablet reader, ktorý je vybavený operačným systémom Android 2.3. Zariadenie v sebe spája čítačku elektronických kníh a časopisov s možnosťou využitia e-mailov, surfovania na internete, prehrávaním videí a hudby, nechýba ani prístup na sociálne siete. Zariadenia nás zaujalo najmä svojou uvádzaciou cenou 99 EUR. Novinku začíname testovať a pokiaľ vás zaujímajú konkrétne funkcie a vlastnosti zariadenia, spýtajte sa pod článkom.

Aktualiácia 18.1.2012: pridaná recenzia zariadenia

Wooky Tablet Reader prichádza na trh, na naše pomery, s veľmi prijateľnou cenou. Pozrime sa teda, čo nám za 99€ táto čítačka poskytuje a aké má prednosti, či nedostatky.

Na úvod musíme poznamenať, že pred sebou máme špecializovanú čítačku elektronických kníh zameranú na Wooky.sk resp. Wooky.cz segment trhu. 3pecialozované zariadenie nie je tablet a ani najnovší smartfón, preto aj náš pohľad sa bude sústreďovať na to, že ide o najdostupnejšiu čítačku elektronických kníh na našom trhu s prednostným určením na elektronické knihy.

Balenie

Wooky Tablet Reader je dodávaný v škatuli vo farbách čiernej, bielej a sýtozelenej. Obsah balenia tvorí samotná čítačka, napájací kábel – nabíjačka, dátový USB kábel s microUSB konektorom na jednej strane a USB 2.0 na strane druhej. Príslušenstvo tvorí aj dokumentácia – návod na obsluhu a slúchadlá. Náš dojem z prvého kontaktu s čítačky bol plný očakávania a pozitívneho napätia.

Konštrukcia

Wooky Tablet Reader je zaujímavý svojim tvarom a prevedením. Je to akási platňa, ktorá ma rozmery 190 x 130 x 11,2 milimetra. Výrazný displej s uhlopriečkou 7 palcov a rozlíšením 800 x 480 pixlov nepatrí k tým prepracovaným, no aj tak poskytuje dostatočný komfort pri práci s čítačkou a najmä čítaní kníh.

Na okrajoch čítačky sa nachádzajú „listovacie tlačidlá“, ktoré pomáhajú pri presune po stránkach a aplikáciách. V spodnej časti sa nachádzajú porty na napájací zdroj, čítačka SD kariet, konektor 3,5 mm na pripojenie slúchadiel, microUSB port, On/Off tlačidlo.

Rám zariadenia tvorí mohutný okraj z tmavého plastu, ktorý je v spodnej časti a na okrajoch zosilnený, vo vrchnej časti je tento rám menej výrazný.

Zadná strana je tvorená mohutným krytom, ktorý sa nám však nepodarilo odstrániť, aby sme mohli nazrieť k batérii. V dolnej časti zadnej strany sú umiestnené pomerne výkonné reproduktory a resetovací bod, ktorým možno zariadenie dostať na výrobné nastavenia.  V dolnej časti presahuje aj čítačka SD kariet.

Konštrukcia Wooky Tablet Readeru je pomerne mohutná,  je pevná, pri testovaní sme si nevšimli vážnejšie nedostatky, ktoré by sme mohli v tejto časti Wooky Tablet Readeru vytknúť. Určite však nepochodíte, pokiaľ máte menšie ruky, s tým, že tablet budete držať v jednej ruke.

Displej

Displej je pomerne veľký, dobre čitateľný. Jeho rozmery sú 7 palcov a rozlíšenie na úrovni 800 x 480 pixlov, vyrobený je technológiou TFT LCD. Farebná škála tvorí 16 miliónov zobrazených farieb.

Problémom môže byť práve nižšie rozlíšenie, ktoré môže spôsobovať napríklad pri surfovaní po internete rozmazanosť a neostrosť  písmen, čo sa však vzápätí dá vyriešiť miernym zväčšením obrazovky, resp. zobrazovaného objektu.

Pri práci s dotykovým displejom sa nám občas stalo, že sme nechtiac spustili pri listovaní stránkou niečo, čo sme pôvodne nezamýšľali. Dotykový displej si vyžaduje pomerne vyšší tlak na správnu funkciu obrazovky pri práci a pripravte sa na to, že občas vás displej nebude poslúchať, tak ako by ste si predstavovali. Nám sa stávalo, že pri potiahnutí prsta po displeji sme si spúšťali niektoré položky, pokiaľ sme nevyvinuli, na dotykový displej, pomerne vysoký tlak.

18.1.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+