MojAndroid

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Konektivita

Jednou z najčastejšie využívaných možností konektivity Xperie L bude zrejme wi-fi, podporujúce štandardy a/b/g/n. Počas testovania sme nezaznamenali žiadne výpadky signálu, pripojenie bolo veľmi stabilné. Na kratšie vzdialenosti a prenos menších súborov poslúži bluetooth vo verzii 4.0 s podporou A2DP. Nechýba ani wi-fi direct, DLNA či dokonca NFC a funkcia Android Beam. Samozrejmosťou je možnosť vytvorenia hot-spotu a zdieľania mobilných dát na inom zariadení. Tie podporuje Xperia L do rýchlosti 21 Mbps pre download a 5,76 pre upload.

Telefón samozrejme disponuje aj A-GPS čipom, ktorý sme otestovali počas niekoľkých desiatok kilometrov ciest s maximálnou spokojnosťou. Xperia L nás spoľahlivo navigovala a nestrácala signál aj v oblastiach s horším výhľadom na oblohu.

Komunikácia

Klávesnica v Xperii L je do veľkej miery prispôsobiteľná. Okrem základnej, QWERTY, je k dispozícii aj zjednodušená, kde sú písmená združené na jednom tlačidle po troch a rozšírená, kde sa zobrazujú aj alternatívne znaky. Nechýbajú ani tri skiny, svetlý, tmavý a kombinovaný. Na 4,3 palcovom displeji sa píše celkom pohodlne, rýchlo sme si zvykli a nemali problém s preklepmi. Bonusom je možnosť písať tzv. swipovaním.

Sony Xperia L - screenshot 14 Sony Xperia L - screenshot 15 Sony Xperia L - screenshot 16

Sony Xperia L - screenshot 20

Svoju základnú funkciu, telefonovanie, si tento smartfón plní výborne. Počas testovacích hovorov bol hlas v telefóne čistý a zrozumiteľný a ani druhá strana neregistrovala žiadne problémy. Nechýba ani druhý mikrofón na redukciu nežiaducich zvukov v okolí. Kontakty je možné do telefónnej aplikácie importovať prostredníctvom programu PC Companion, synchronizovať s účtami online alebo importovať zo SIM karty. Zostáva ešte podotknúť, že Xperia L obsahuje slot na Mini SIM kartu, teda bežnú veľkosť.

Sony Xperia L - screenshot 18 Sony Xperia L - screenshot 17

Sony Xperia L - screenshot 19

Na rozdiel od Xperie E obsahuje „elko“ len jeden predinštalovaný prehliadač, mobilný Chrome. Jeho výhody a nevýhody boli spomenuté už mnohokrát, dodajme teda len, že načítanie stránok je dostatočne rýchle, ich posúvanie veľmi plynulé a multidotykové zoomovanie je jemné, bez trhania.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

7.6.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+