MojAndroid

Portál MôjAndroid.sk vám prináša jedinečnú recenziu vode a prachu odolného telefónu od firmy Sony Ericsson s označením Xperia™ Active. Telefón určený pre aktívnych ľudí sme podrobili podrobnému testu, ktorého výsledky si môžete pozrieť v nasledujúcom článku.

Konštrukcia

Xperiu™ Active zaraďujeme medzi menšie Android zariadenia, ktoré sa v ruke výborne držia a práca s nimi je pohodlná. Rozmermi 92 x 55 x 16 mm sa veľmi podobá sestre Xperii™ Mini, ktorej recenziu si môžete prečítať tu. Váhovo je Active o čosi ťažšia, celková hmotnosť je 110g. Treba však povedať, že táto váha nie je vôbec vysoká, nakoľko telefón chránia až 2 zadné kryty a na jeho tele sa nachádza aj otvor pre putko na zápästie. Vrchný kryt zadnej strany nájdete v balení aj v bielej farbe, ktorou tak môžete doplniť čiernú prednú stranu s displejom a strieborný a oranžový pásik lemujúci boky zariadenia. Materiál, s ktorého sú kryty vyrobené je plast, zadný čierny zaoblený kryt je aj pogumovaný a tak sa nemusíte báť, že sa vám telefón bude v rukách kĺzať.

Prednú stranu zariadenia tvorí 3″ displej, ktorý pod sebou skrýva 3 podsvietené kapacitné tlačidlá. Zľava sú to Späť, Domov a Menu. Ich reakcie sú presné a rýchle, no tlačidlá svietia len 5 sekúnd a potom ich rozsvietite až dotykom jedného z nich, čo je v noci viac než nepraktické. Okrem toho, podsvietenie tlačidla Menu osvetľuje aj pravý dolný roh displeja, čo je pri čiernom pozadí pri práci dostatočne viditeľné a nepríjemné (možno len vadný kus z výroby). Malá bodka v ľavom dolnom rohu v sebe ukrýva primárny mikrofón na hovory. Nad displejom nájdete 2 proximity senzory, miniatúrnu LED diódku a svetelný senzor, ktorý síce displej počas hovoru zhasne, no automatický jas ovládať nevedie. Teda aspoň v Nastaveniach automatický jas nenájdete. My sme si však všimli, že systém reguluje jas displeja samostatne, bez vášho vedomia.

Zadná strana má v hornej časti situovanú 5 Mpix šošovku fotoaparátu, ktorej sekunduje LED dióda slúžiaca ako blesk ale aj prisvietenie počas videozáznamu. Vedľa nich sa nachádza aj reproduktor pre hlasité prehrávanie médií a sekundárny mikrofón slúžiaci pri nahrávaní videa. V spodnej časti nájdete logo firmy a sériové označenie XPERIA vryté do pogumovaného krytu. Pod vrchným zadným krytom nájdete vnútorný, ktorý má na sebe prvky chrániace proti vode a prachu a je lemovaný oranžovým gumovým pásikom, ktorý dokonale zapadá do akéhosi kanálika na tele telefónu.

Vrchná strana zariadenia je prázdna, na pravom boku nájdete plastové dvojtlačidlo na ovládanie hlasitosti a dvojpolohovú spúšť fotoaparátu, ktorá je kvôli vodeodolnosti dosť tvrdá a na jej kompletné stlačenie potrebujete o čosi viac sily ako pri iných spúšťach na podobných zariadeniach. Na ľavej strane nájdete iba tlačidlo na zapnutie/vypnutie displeja či celého zariadenia a spodná strana obsahuje vodotesnou záslepkou krytý microUSB konektor a 3,5 mm jack slúžiaci na pripojenie štandartných slúchadiel. Otázka však znie: “Ako dlho vydrží vodotesnosť záslepky pre microUSB konektor, ak ju budeme musieť denne otvárať a zatvárať kvôli nabíjaniu?”

Celkovo je konštrukcia zariadenia pevná, použité plasty sú kvalitné a vďaka pogumovaniu zadného krytu sa zariadenie drží v ruke veľmi pohodlne a nekĺže sa. Vďaka rozmerom sa zariadenie pohodlne nosí vo vrecku, prekážkou môže byť len 16 mm hrúbka a váha 110g, ktorá je však opodstatnená.

Odolnosť voči prachu a vode, práca s mokrými prstami

Sony Ericsson Xperia™ Active sa pýši okrem iných funkcií aj vodeodolnosťou, odolnosťou voči prachu či schopnosti snímať dotyk mokrých prstov.

Hoci sa na stránke SE dozviete, že časti telefónu (ani telefón samotný) nesmiete ponárať pod hladinu vody, pretože na vzniknuté škody sa záruka nevzťahuje, od Sony Ericssonu sme dostali formou mailu informáciu, že Active je môžné ponoriť do vody s maximálnou hĺbkou 1 m po dobu 30 minút. Preto sme sa rozhodli, že vodeodolnosť “amatérsky” otestujeme so zapnutým prehrávaním hudby a zapnutou videokamerou ponorením do nádoby s vodou po dobu cca 1-1,5 minúty, aby sme aspoň z časti demonštrovali odolnosť voči vode.

Testovacie video so zapnutým prehrávaním:

Testovacie video so zapnutou videokamerou:


Ako sami môžete vidieť, Xperia™ Active zvládla aj túto skúšku a prehrávanie hudby či snímanie videa pod vodou nie je pre ňu žiadny problém. Zariadenie bolo vo vode ponorené niečo cez 1 minútu a jediné, čo ostalo po tomto teste vlhké bol vnútorný zadný kryt, z ktorého stačilo vodu iba zotrieť. MicroUSB a 3,5 mm jack ostali suché, iba primárny mikrofón nám vypovedal na chvíľku svoju činnosť (pri hovoroch bolo počuť v pozadí jemné pískanie). Celkovo však môžeme zhodnotiť, že Xperia™ Active je vodotesný telefón.

Čo sa týka snímania dotyku mokrými prstami – je vo väčšine prípadov presné a rýchle, ako keby prsty mokré ani neboli, no pár krát sa nám stalo, že displej na dotyk mokrého bruška reagoval nepresne a pomaly. Možno to bolo spôsobené tým, že voda mala vyššiu teplotu ako prsty, no je to len náš subjektívny dohad.

Doposiaľ nás nenapadlo, akým spôsobom vykonať skúšku na prachuodolnosť a tak môžeme len konštatovať, že ak je zariadenie odolné voči vode, prach mu problém robiť určite nebude.

Príslušenstvo v balení

Keďže je toto zariadenie primárne určené pre aktívnych ľudí, na jeho plné využívanie je potrebné rozsiahle príslušenstvo. To dostane každý kupujúci priamo v balení. V krabici nájdete okrem zariadenia a batérie aj tieto príslušenstvá:

Nabíjačka EP800- Sony Ericsson patrí vo svete k jedným z najlepších, čo sa nabíjania týka. Okrem toho, že používajú zrejme jedny z najúčinnejších batérii v odbore, ich nabíjačky s označením GreenHeart™ ponúkajú až o 40% rýchlejšie nabíjanie oproti konkurencii a dbajú pri tom na životné prostredie.

Dátový kábel – okrem prenosu dát slúži aj na nabíjanie Xperie™ Active.

Slúchadlá MH650 – aj keď ide o druhé “najslabšie” slúchadlá, ktoré Sony Ericsson produkuje, ich stereofónny zvuk so zvýraznenými basmi je nadpriemerný a poteší sa aj náročnejší poslucháč. Okrem slúchadiel nájdete v balení aj klip na uchytenie slúchadiel na oblečenie či nadstavec pre uchytenie slúchadiel za ušami.

Biely kryt – tak ako aj pri Xperii™ Mini, aj tu firma Sony Ericsson myslela na to, že čierna farba zadného krytu nemusí vyhovovať všetkým. Preto je v balení aj kryt bielej farby s rovnakou stavbou ako ten čierny – základný.

Remienok na zápästie – je vyrobený z kvalitnej gumy a doplnený striebornou plastovou “zábranou”. Poslúži výborne pri behaní či inej športovej aktivite.

Púzdro na rameno – v balení nájdete netradične aj neoprénové púzdro na rameno. To využijú hlavne bežci na dlhé trate :) Púzdro je vodeodolné (z časti) a výborné na používanie. Telefón sa do púzdra vkladá “hore nohami”, aby ste mali k dispozícii všetky konektory pri otvore púzdra.

Displej

Zobrazovacím prostriedkom Xperie Active je 3″ displej, zhodný s tým, ktorý je použitý aj v novej Xperii™ Mini. Rozlíšenie 320 x 480 p. (192 ppi) je na použitú plochu dostatočné, pixely voľným okom neuvidíte. Proti mechanickému poškodeniu je displej chránený minerálnym sklom, no aj napriek tomu odporúčame použiť ešte fóliu. Živšie farby by mal pri prezeraní fotografií a videa zaručiť systém Sony Mobile Bravia® Engine, no jeho funkčnosť rozoznajú naozaj len profesionáli. Bežný človek rozdiel vo farbách určite nepocíti. Viditeľnosť displeja na slnku je pri plnom jase dostatočne dobrá, porovnateľná s konkurenciou. Displej vám dokopy nasníma naraz maximálne 4 dotykové body.

Výkon

O výkon sa v tomto zariadení stará jednojadrový Snapdragon procesor s taktovacou frekvenciou 1 Ghz, ktorému sekunduje 512 MB pamäte RAM. Tieto dve hardvérové súčiastky nemajú s 3″ displejom a Androidom vo verzii 2.3.4 Gingerbread žiadny problém a chod telefónu je veľmi svižný a plynulý. Rýchlosť systému ostala rovnaká aj pri hraní náročnejších hier ako napríklad Angry Birds, Captain America alebo Tank Hero. Tu je prehľad výsledkov z aplikácií Quadrant Professional, CF Bench, Linpack for Android a Antutu Benchmark:

Quadrant Professional

CF Bench

Linpack for Android

AnTuTu Benchmark

1413

4795 / 1887 / 3050

38,35 MFLOPS

2984

Pamäť

Vnútorná pamäť zariadenia je 1 GB, avšak vy máte k dispozícii len 320 MB. Pre bežné používanie je však tento multimediálny priestor postačujúci a ak vám je 320 MB málo, pamäť môžete rozšíriť microSD kartami až do 32 GB. V balení nájdete microSD kartu o kapacite 2 GB. Pamäťovú kartu dokážete vymeniť aj za chodu zariadenia, po odobratí oboch zadných krytov. Pre výmenu SIM karty budete musieť odobrať aj batériu.

Operačný systém

Prostriedkom pre prácu s funkciami tohoto zariadenia je operačný systém Android vo verzii 2.3.4 Gingerbread. Ani Sony Ericsson nezaostáva za konkurenciou a preto je tento operačný systém rozšírený o vlastnú nadstavbu výrobcu s označením TimeScape™. Oproti nadstavbe od HTC – Sense, je tá od Sony Ericssonu dosť rozdielna. Aj napriek rozdielom som si však túto nadstavbu celkom obľúbil a nemal som s ňou žiadne problémy. Aj keď sa musím priznať, že mi chýba widget pre Gmail a správy, ktoré boli v Sense, inak mi v TimeScape™ mi nič iné nechýba.

Na 5 plochách vás bude okrem widgetov sprevádzať aj štvorica “aktívnych rohov”, do ktorých si môžete umiestniť až 4 skratky pre aplikácie. Pokiaľ však na plochu umiestnite widget, ktorý zasahuje do priestoru rohu, roh zmizne. Pokiaľ by ste chceli vidieť náhľad na všetky widgety, ktoré máte rozložené na 5 plochách, spravíte tak pomocou pinch-to-zoom funkcie. Widgety sa vám zobrazia všetky na jednej obrazovke v akejsi animácii, ktorá reaguje aj na pohyb akcelerometra.

Celkovo je systém veľmi rýchly a to najmä vďaka použitej pamäti RAM a gigahertzovému procesoru, ktorý nemá žiadny problém s akoukoľvek akciou v systéme.

App launcher a predinštalované aplikácie

Aplikácie v app launcheri sa ukladajú na stránky, medzi ktorými sa posúvate horizontálne. Pri uložení ikon aplikácií máte na výber zo 4 možností: Vlastné usporiadanie, V abecednom poradí, Najpoužívanejšie a Naposledy nainštalované. Počet stránok stúpa s počtom nainštalovaných aplikácií.

Sony Ericsson predinštaloval do Xperie™ Active tieto aplikácie:

TimeScape™

Aplikácia združujúca sociálne siete a správy na jedno miesto s možnosťou umiestnenia widgetu na plochu.

Track ID™

Aplikácia, ktorá zistí z krátkej zvukovej nahrávky informácie o piesni a autorovi za pomoci pripojenia k internetu. Po zistení informácií umožňuje ich zdieľanie s priateľmi pomocou e-mailu, textovej správy či sociálnych sietí.

Správy a počasie

Aplikácia zobrazujúca aktuálne informácie o počasí a o dianí vo svete.

Monitor údajov

Táto aplikácia vám umožňuje strážiť si spotrebu vašich dát. Meria odoslané údaje, prijaté údaje a celkovú výmeru údajov. Nastaviť si môžete aj upozornenie pri prekročení limitu.

Získať aplikácie

Miesto, kde nájdete aplikácie, ktoré vám odporúča výrobca.

Wisepilot

Online GPS navigácia, ktorá okrem navigovania spolupracuje napríklad aj so sociálnymi sieťami.

NeoReader

Predinštalovaná čítačka QR kódov.

Hudba a videá

Aplikácia, ktorá vám ukáže multimediálny obsah zdieľaných súborov vašich priateľov na sociálnej sieti Facebook. Disponuje aj widgetom.

WalkMate

Krokomer, ktorý vám počíta kroky a sumarizuje vašu dennú či dlhodobejšiu aktivitu.

OfficeSuite

Jednoduchý správca dokumentov, ktorý je predinštalovaný v LITE verzii.

iMapMyFITNESS+

Aplikácia, ktorá sleduje vašu fitness aktivitu. Spolupracuje so službou Google Maps a umožňuje vám porovnávanie s priateľmi či dokonca uverejňovanie údajov v reálnom čase.

Správca LiveWare™

Aplikácia, pomocou ktorej nastavíte úkony pri pripojení príslušenstva. Môžete si tak napríklad automaticky spustiť prehrávač hudby pri pripojení slúchadiel či náhlavnej súpravy alebo zapnúť monitor údajov či budíky pri pripojení nabíjačky.

Baterka

Spraví z LED diódy fotoaparáta batériu vhodnú na prisvietenie si v tmavých chvíľkach.

PlayNow™

Sprístupňuje hry, aplikácie, zvonenia a pozadia pre váš telefón.

Widgety

Na plochu si môžete umiestniť množstvo widgetov. Medzi nimi nájdete napríklad: hodiny, baterku, časovač, Facebook, Fotografie a videá, Google search, Hudba a videá priateľov, Kalendár, Media shortcuts, Monitor údajov, Premávku, Správcu LiveWare™, Svetový čas či dokonca prepínače na BT, GPS, podsvietenie, roaming, Wi-Fi, zvuk či prenos údajov.

Video

Na 3″ displeji si filmy síce moc neužijete, no na občasné prehrávanie videí vám toto zobrazovacie médium postačí. Xperia™ Active prehrá všetky bežné formáty a grafický chip spolu s výkonným procesorom zvládne aj DivX video so šírkou 720p. Kvalita by mala byť vylepšovaná technológiou Sony Mobile Bravia® Engine a s prehrávaním videa budete určite spokojný aj vy. Ak vám nebude vyhovovať natívny video prehrávač, na Markete nájdete určite vhodnú náhradu.

Hudba

Hoci hlasnému reproduktoru “bránia” v šírení zvuku až dva zadné kryty, zvuk je veľmi slušný. Myslím, že by som Active v tomto parametri zaradil medzi špičku. Zvuk je dostatočne čistý a jeho parametre môžete vylepšiť funkciou xLOUD™, ktorá dokáže zvýšiť úroveň hlasitosti reproduktora. K dispozícii máte aj ekvalizér, ktorý ponúka profily – normálny, klasika, tanečná hudba, bez úprav, folk, heavy metal, hip hop, jazz, pop a rock.

Prehrávač hudby v Xperii™ Active je dobre prepracovaný a ponúka rozdelenie hudby podľa interpretov, albumov, skladieb či zoznamov. V položke zoznamy skladieb nájdete zoznamy, ktoré ste si vytvorili sami, ale aj najprehrávanejšie skladby, novo pridané skladby a skladby, ktoré neboli nikdy prehrané. Samozrejmosťou je možnosť vyhľadať si skladbu. Pri prehrávaní je k dispozícii aj špeciálne tlačidlo v tvare ležatej osmičky, ktorým môžete vyhľadať ďalšie informácie o počúvanej pesničke vo Wikipedii, na Googli alebo nájsť k nej videá na Youtube. Milo ma prekvapila aj možnosť vyhľadávať na YouTube aj karaoke videá.

Na rozdiel od Xperie™ Mini, v prehrávači nenájdete tlačidlo Like pre sociálnu sieť Facebook.

Fotoaparát

Šošovke s 5 Mpix rozlíšením pomáha aj LED dióda. Medzi pokročilé funkcie fotoaparátu patria stabilizátor obrazu, geoznačkovanie, meranie expozície či hodnota expozície. Režim snímania ponúka na výber 5 možností – normálne, rozpoznanie scény, rozpoznanie úsmevu, panorámu a 3D panorámu. Skratku 3D nečítate posledný krát. Ostatné nastavenia fotoaparátu ponúkajú možnosť snímania dotykom, nastavenie scén či blesku.


A tu je to spomínané 3D. V app launcheri nájdete okrem klasického fotoaparátu aj ikonu s názvom 3D fotoaparát. Ten vám umožní zosnímať už spomínanú 3D panorámu buďto v pomere 16:9 alebo v štandartnej veľkosti. Samotnú panorámu zosnímate po dotyku spúšte či displeja pohybom celého zariadenia po akomsi polkruhu doprava. Priznám sa, že mne sa to nepodarilo ani raz. Pohyb musí byť totižto veľmi presný.

Rozlíšenie fotoaparátu je pre bežné fotografovanie postačujúce, v dnešnej konkurencii sa určite nestratí. Kvalita snímok je aj pri zníženej viditeľnosti celkom dobrá. Ja fotoaparátu nemám čo vytknúť, či bude stačiť vám musíte usúdiť sami. Tu je niekoľko fotografií na ukážku:

Videokamera

Kamera, ktorá dokáže natáčať aj 720p. HD video disponuje zhruba rovnakými nastaveniami ako fotoaparát. Zaostriť video môžete buď na objekt, pomocou detekcie tváre alebo na nekonečno. Kvalitu videa môžete posúdiť na nasledujúcom videu. Ja osobne som s kamerou spokojný a taktiež jej nemám čo vytknúť.

Galéria

Fotografie a videá sa vám zobrazia v 3D galérii, ktorá okrem iného reaguje aj na pohyb zariadenia. Galéria je jednoduchá a prehľadná, má niekoľko základných funkcií a myslím, že ide o jednu z najlepších galérií, aké môžete vo svojom Android zariadení nájsť. Samozrejmosťou je zobrazenie súborov po zložkách a možnosť zdieľania na sociálnych sieťach.

Možnosti pripojenia

Xperia™ Active čo sa týka pripojenia vôbec nezaostáva a dostupné sú všetky štandardné spôsoby – WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth vo verzii 2.1 s podporou A2DP aj EDR, DLNA aj rýchle dátové prenosy HSDPA (do 7,2 Mbps) a HSUPA (do 5,8 Mbps). Nechýba ani Wi-Fi tethering či možnosť zdieľať internetové pripojenie pomocou microUSB kábla, ktorý slúži aj na lokálny prenos dát s PC.

Telefonovanie, kalendár a správy

Telefonovanie s Xperiou™ Active je pohodné a kvalitné, Sony Ericsson myslel aj na hovory a zlepšil kvalitu zvuku snímaného primárnym mikrofónom. Hovory boli čisté a dostatočne hlasné a ich kvalita bola naozaj výborná.

Kontakty sú spracované pomocou klasickej Android aplikácie, ktorá získala nový dizajn. Čo však nezískala je inteligentné vyhľadávanie kontaktov, čo zamrzí viacero záujemcov. Pri zobrazení kontaktu sa vám na jednom mieste zhromaždia všetky informácie o kontakte, vrátane zoznamu hovorov a SMS správ, čo ma veľmi potešilo. Kontakt si môžete označiť aj ako obľúbený, čo vám uľahčuje vyhľadávanie pri písaní SMS správ či vytáčaní hovoru.

Kalendár

Sony Ericsson myslel aj na túto časť svojho zariadenia. Kalendár je jednoduchý a prehľadný a práca s ním je naozaj nenáročná. Pri novej udalosti si môžete nastaviť naozaj množstvo detailov a medzi tie pokročilejšie funkcie patrí napríklad pridanie hostí či presné určenie časovej zóny.

Správy

Písanie správ na takom malom displeji je na výšku občas problém. Ak máte širšie prsty, tak ako ja, tak sa vám môže stať, že displej na váš dotyk nezareaguje dostatočne presne. Často sa mi stávalo, že namiesto “a” displej zaregistroval “q”, no podobné nepresnosti sú veľmi subjektívne. Preto máte v Nastaveniach možnosť zobraziť na výšku 12 tlačidlovú klávesnicu telefónu, ktorá poskytuje často lepšie riešenie na písanie. Písaniu na šírku nemám čo vytknúť, je presné, rýchle a pohodlné. Zariadenie nie je až také veľké a tak nemáte problém položiť si ho na šírku a písať. Prekvapila ma funkcia klávesnice, ktorú môžeme označiť ako “swype”  funkciu, kedy slovo vytvoríte tým, že prejdete súvisle prstom po všetkých jeho písmenách za radom, tak ako je to pri klávesnici Swype. Výborné! A ešte k tomu aj veľmi presné.

Batéria

Mnohí z vás boli zvedaví hlavne na batériu tohoto zariadenia. Kapacita 1200 mAh dokázala tejto krásavici dodať šťavu zhruba na 48 hodín bežného používania! Pod bežným používaním myslím niekoľko krátkych hovorov denne, hodinka hrania hier a práce s aplikáciami, polhodina na internete cez Wi-Fi, pár fotiek a pár SMS správ. Akonáhle do spotreby zasiahol hudobný prehrávač či prezeranie videa, výdrž klesla. Pri maximálnom využívaní som dokázal batériu “vyšťaviť” aj za 1 deň. Vtedy som aplikáciám a hrám venoval zhruba 2 hodiny, spravil som okolo 20-30 fotografií, natočil párminútové video, bol som celý deň pripojený na Wi-Fi a aktívne som používal pripojenie na internet zhruba 2 hodiny. Do toho treba zarátať ešte bežné telefonovanie a SMS správy. Mňa však výdrž batérie prekvapila a som s ňou celkovo spokojný. S 1 Ghz procesorom som čakal výdrž batérie menšiu. Treba však dodať, že displej s 3″ uhlopriečkou toho zas spapá menej ako displeje s väčšou uhlopriečkou.

Záver

Xperia™ Active je Android telefón, ktorý si na trhu určite nájde svoje miesto. Práca s ním je jednoduchá, je rýchly a presný. Naviac ponúka aj zvýšenú odolnosť voči vode a prachu, čo ho na trhu robí o čosi výnimočnejším. Niekomu môže vadiť jeho konštrukcia s úchytom pre remienok či vyššia váha, no ľudia, ktorí majú radi šport a aktívne žijú, si tento smartfón po kúpe určite obľúbia. Pokiaľ však nepotrebujete odolný smartfón, siahnite radšej po novej Xperii™ Mini, ktorá ponúka za nižšiu cenu (od 168€)  skoro tú istú hardvérovú výbavu. Celkovo však Active ponúka “veľa muziky za prijateľne veľa peňazí”. Na internete nájdete tento kúsok už za cca 260-270€, čo je vzhľadom na odolnosť a výbavu prijateľná cena. Active som mal možnosť testovať dostatočne dlho a musím sa priznať, že mi bude trochu chýbať.

Plusy

+ vode a prachu odolná konštrukcia

+ vysoký výkon

+ kvalitný zvukový výstup

+ množstvo príslušenstva v balení

+ displej reagujúci na mokré prsty

Mínusy

– slabšia batéria

– pre niekoho možno malé rozmery

– cena, ktorá je za odolnosť o čosi vyššia

Celkové hodnotenie MôjAndroid.sk – 8 z 10

 

Parametre

Všeobecné

2G siete
GSM 850 / 900 / 1800 / 1900
3G siete UMTS 850/900/1900/2100
Dátum predstavenia leto 2011
Veľkosť Rozmery 92 x 55 x 16 mm
Váha 110.8 g

Displej

Typ displeja

kapacitný dotykový, 16 777 216 farieb
Veľkosť HVGA, 320×480 pixelov, 3 palce
 • odolný voči poškrabaniu
 • podpora dotyku mokrými prstami
 • automatické otočenie používateľského rozhrania vďaka akcelerometru
 • senzor blízkosti pre automatické vypnutie
 • Sony Mobile BRAVIA® Engine
 • použivateľské rozhranie Timescape™ UI
Zvuk Typy upozornení Vibrovanie, zvonenia vo formátoch MP3 a WAV
Hlasitý odposluch Áno
3.5mm jack Áno
Pamäť

Telefónny zoznam

Prakticky neobmedzený počet kontaktov a ich podrobností. Možnosť priloženia fotografie.
Zoznam hovorov Prakticky neobmedzený
Vnútorná pamäť 320MB, 512MB RAM
Pamäťová karta microSD, až do veľkosti 32GB, 2 GB je priložená v krabici
Údaje GPRS do 86 kbps
EDGE do 237 kbps
3G HSDPA, 7,2 Mbps; HSUPA, 5.8 Mbps
WLAN Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
Bluetooth Áno, v2.1 s A2DP a RDS
Infračervený port Nie
USB Áno, microUSB v2.0
Fotoaparát Primárny fotoaparát 5 MP, 2592×1944 pixelov, automatické zaostrovanie, LED blesk
Funkcie Geoznačkovanie, zaostrenie dotykom, stabilizácia obrazu, detekcia tvárí a úsmevu
Video Áno, 720p
Sekundárny fotoaparát Nie
Vlastnosti a funkcie Operačný systém Android OS, 2.3.4 (Gingerbread)
Procesor

1 GHz Scorpion procesor, Adreno 205 GPU, Qualcomm MSM8255 Snapdragon

Správy SMS (zobrazenie konverzácií), MMS, Email, Push Email, IM,RSS
Internetový prehliadač HTML
Rádio Stereo FM rádio s A2DP,RDS
Hry Áno
Farby krytov Čierna, biela
GPS Áno, s podporou A-GPS

Java

Áno, cez Java MIDP emulátor
Ďalšie funkcie
 • vodeodolnosť (max. 30 min., 1 m hĺbka), prachuodolnosť
 • digitálny kompas
 • Google vyhľadávanie, Mapy a Mail, integrácia so SNS
 • YouTube, Google Talk, integrácia s Picasou, Wisepilot
 • prehráva MP4/H.263/H.264/WMV
 • prehráva MP3/eAAC+/WMA/WAV
 • rozpoznávanie hudby TrackID™
 • Prehliadač dokumentov OfficeSuite (Word,Excel, Powerpoint, PDF)
 • Prediktívne písanie
Batéria Batéria Štandardná batéria, Li-Ion 1200 mAh
Pohotovostný režim Do 351 h

Čas hovoru

Do 5 h 30 min

Iné Prehrávanie hudby do 25 h 

 

25.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+