MojAndroid

Spoločnosť Samsung nepatrí medzi typických výrobcov slúchadiel. Hoci kórejský výrobca má vo svojom portfóliu niekoľko audio zariadení a pri výrobe smartfónov, tabletov či televízií musí pracovať aj s reproduktormi a mikrofónmi, predsa len nejde o firmu zameranú na výrobu slúchadiel. Preto sme skeptickí, ak sa nám do rúk dostanú slúchadlá od spoločnosti, ktorej hlavná orientácia je iná. Ak sa ale výrobca zameria na jednoduchosť a praktickosť, môže dosiahnuť úspech aj v segmente, ktorý nie je jeho primárnym.

Dizajn a konštrukcia – praktické, no trochu rozmerné

Slúchadlá Samsung Level U ponúkajú pomerne robustný rám, ktorý je pri nosení umiestnený na krku. Ak hľadáte čo najmenšie bluetooth slúchadlá, tu zrejme nepochodíte. Hoci zariadenie by si teoreticky mohlo nájsť využitie pri fitness aktivitách, ide skôr o štýlový módny doplnok a pri športe by vám mohol prekážať. Zariadenie nie je ťažké a pri nosení ani necítite, že máte niečo na krku. Problémom je skôr pomerne hrubá konštrukcia, ktorú na spotenom krku určite pocítite.

samsung-level-u-foto-1

Všetky ovládacie prvky sú ale na ráme umiestnené veľmi šikovne. Zadná strana je elegantná lesklá a obsahuje veľký nápis LEVEL. Vzadu hore sa nachádza uzavretý microUSB konektor a dole nájdeme jednoduché tlačidlo pre vypnutie a zapnutie zariadenia. Umiestnenie týchto prvkov je vyriešené veľmi dobre, keďže pri používaní vám neprekážajú. Všetky praktické ovládacie tlačidlá nájdete na pravej vonkajšej strane rámiku. Od stredu sú to tlačidlo pre zvýšenie hlasitosti, tlačidlo pre zníženie hlasitosti a tlačidlo pre spustenie a zastavenie skladby. Na zadnej strane nájdeme ešte jeden z reproduktorov a nenápadnú LED diódu. Tá ponúka dve farby – červenú a modrú. Tie indikujú zapnutie/vypnutie zariadenia, úroveň nabitia či párovanie cez Bluetooth.

samsung-level-u-foto-4

Žiadne iné ovládacie prvky tu nenájdeme, a tak tieto tlačidlá majú viacnásobný účel. Veľké hlavné tlačidlo slúži aj pre prijatie a ukončenie hovoru a aj pre spárovanie zariadenia cez Bluetooth. Tlačidlá pre ovládanie hlasitosti zasa pri dlhom stlačení umožňujú prepínať skladby, pričom takéto ovládanie je štandardné a veľmi intuitívne. Ak s ním aj nemáte skúsenosti, bez problémov si naň zvyknete už po niekoľkých minútach.Volume-ButtonsSamotné slúchadlá sú s rámom spojené krátkym plochým káblom. Štuplíky sú oveľa väčšie, ako pri klasických štuplíkových slúchadlách. To dalo Samsungu priestor použiť 12 mm reproduktory, ktoré sa postarajú o plnší a lepší zvuk. Štuplíky majú ergonomický tvar a gumený povrch, čo by sa malo postarať o to, aby vám v ušiach sedeli spoľahlivo. Myšlienka je to síce dobrá a veríme, že väčšine užívateľov budú slúchadlá sedieť dobre, no my sme s tým mali problém. Samozrejme, každý ma uši tvarované trochu inak, no nám osobne sedia klasické štuplíky oveľa lepšie, ako je to v prípade tohto modelu od Samsungu. Aj pri chôdzi nám slúchadlá z času na čas vypadávali, čo úplne znemožnilo ich použitie pri športových aktivitách. Na druhej strane musíme povedať, že slúchadlá sú veľmi pohodlné a nikdy sme sa nestretli s tým, že by nás tlačili alebo by nám prekážali.

samsung-level-u-foto-13 samsung-level-u-foto-11

Zvuk – dobré basy a skvelá redukcia okolitého zvuku

Hoci nám tieto slúchadlá nedržali v uchu veľmi dobre, ich výhodou je veľmi vysoká kvalita zvuku. Väčšie rozmery dali výrobcovi možnosť použiť až 12 mm reproduktory, ktoré ponúkajú príjemne hlboké basy a čistý zvuk aj pri vyšších hlasitostiach. Zážitok z počúvania je oveľa vyšší, ako pri bežných, ale aj drahších štuplíkových slúchadlách menších rozmerov. Vďaka tomu, že slúchadlá sú väčšie, v uchu ich zrejme nebudete mať umiestnené tak hlboko, ako klasické malé štuplíky.

samsung-level-u-foto-00-1

To by teoreticky mohlo zapríčiniť väčšiu náchylnosť na okolité zvuky, no výborná aktívna redukcia týchto zvukov funguje veľmi dobre a až dva mikrofóny sa postarajú o to, že vy si budete môcť užiť vašu hudbu pohodlne bez vyrušovania okolím. Slúchadlá si veľmi dobre poradili aj s reprodukciou hovoreného slova pri telefonovaní či počúvaní podcastov, a tak sa nebudete musieť báť, že ich využijete iba na počúvanie hudby. Bez problémov s nimi môžete tiež sledovať filmy či seriály.

samsung-level-u-foto-24

Headset má v tele zabudovaný aj vibračný motorček. Ten vás informuje o úspešnom pripojení k zariadeniu, ale môže informovať aj o upozorneniach na vašom smartfóne. Vibrovanie je pritom pomerne intenzívne, no krátke. Vďaka tomu si budete istý, že nezmeškáte žiadne upozornenie, no zároveň nejde o nepríjemné dlhé vibrovanie, ktoré by vás pri počúvaní vyrušovalo.

Pripojenie a batéria – praktické pripojenie a dobrá výdrž

Slúchadlá sa k iným zariadeniam pripájajú prostredníctvom Bluetooth v4.1. Vďaka tomu je zabezpečená vysoká kvalita prehrávaného zvuku, ako aj nízka spotreba energie. Pripojenie bolo v našom prípade bezproblémové a k telefónu sa zariadenie pripojilo okamžite. Síce tu nenájdeme pripojenie pomocou NFC, pri používaní nám to vôbec neprekážalo. Headset je tiež možné využiť pri telefonovaní, čo bolo v našom prípade tiež bezproblémové. Mikrofón je umiestnené vpredu vpravo na konci rámu a komunikácia prebehla vždy bez akýchkoľvek problémov.

samsung-level-u-foto-2

Samsung v oficiálnych špecifikáciách udáva, že headset na jedno nabitie vydrží 10 hodín počúvania hudby, 11 hodín telefonovania a 500 hodín v pohotovostnom režime. My môžeme potvrdiť, že na jedno nabitie nám zariadenie vydržalo aj viac, ako 10 hodín počúvania. Ide tak o jednu z najlepších vlastností headsetu, keďže takto ho nebudete musieť často nabíjať a budete mať vždy istotu, že na jedno nabitie zvládnete aj dlhšiu cestu vlakom či lietadlom.

Mobilná aplikácia – základný prehľad a užitočné nastavenia

Pre majiteľov slúchadiel radu Samsung Level je v obchode Play k dispozícii aj mobilná aplikácia. Tá umožňuje komunikáciu medzi smartfónom (nie iba značky Samsung) a pripojeným zariadením Samsung Level. V prípade slúchadiel Level U ponúka táto aplikácia niekoľko jednoduchých nastavení. Umožňuje vám ovládanie hlasitosti a prehliadanie dostupných zariadení v okolí. Hlavný potenciál aplikácie je ale v ovládaní upozornení.

Screenshot_2015-07-27-11-07-44 Screenshot_2015-07-27-11-08-05 Screenshot_2015-07-27-11-08-18

Vďaka mobilnej aplikácii totiž môžete zapnúť a vypnúť možnosť upozornení vibrovaním. Ešte užitočnejšia je možnosť vybrať si konkrétne obľúbené aplikácie, ktorých upozornenia budú prenesené aj do slúchadiel. Takto jednoducho môžete nastaviť, aby vás slúchadlá upozornili iba na prichádzajúci hovor či e-mail a nevibrovali pri upozorneniach z hier či sociálnych sietí. Aplikácia je pritom veľmi prehľadná a ovládanie je veľmi jednoduché a používanie slúchadiel výrazne spríjemňuje.

Verzia: 5.2.06
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.2.06
Aktuálna cena: Zdarma

Záver

Slúchadlá Samsung Level U je pomerne ťažké zhodnotiť objektívne, keďže ide o veľmi špecifické zariadenie. Tieto slúchadlá môžu niekomu vyhovovať a niekto iní by sa na ne nikdy ani nepozrel. Ak ale patríte medzi užívateľov, ktorí obľubujú bluetooth štuplíkové slúchadlá, alebo by ste chceli vyskúšať niečo nové, Samsung Level U je zaujímavým riešením. Nemyslíme si, že ide o najvhodnejšie slúchadlá pre fitness aktivity, ale tento model bez problémov zvládne naplniť vaše očakávania v prípade, že ním chcete nahradiť svoje klasické štuplíkové slúchadlá. Ponúkajú nadpriemerne dobrý zvuk a dobrú výdrž batérie, zatiaľ čo negatívom je pomerne robustný rámik a tvar slúchadiel, ktorý nemusí sedieť každému. Oficiálna cena slúchadiel je pritom 69 USD, čo nie je málo, ale v tomto prípade je cena pomerne dobre opodstatnená.

Plusy

+ Kvalita zvuku

+ Výdrž batérie

+ Užitočná aplikácia

+ Intuitívne ovládanie

Mínusy

– Tvar slúchadiel nemusí sedieť každému

– Robustnejší rám (nie najvhodnejší na šport)

28.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+