MojAndroid

Celkovému testovaniu sme podrobili aj odolný smartfón Samsung Galaxy Xcover. Jedným, no nie jediným lákadlom tohto smartfónu je certifikát odolnosti IP67, ktorý ho odlišuje od ostatných konkurenčných zariadení v jeho cenovej kategórii. Telefón sme poriadne otestovali a vyskúšali a výsledky našich testov môžete vidieť nižšie v článku.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí:

  1. Obsah balenia a konštrukcia
  2. Odolnosť
  3. Displej, výkon a testy
  4. Operačný systém
  5. Video a fotoaparát
  6. Hudba a zvuk
  7. Komunikácia, písanie, konektivita a batéria
  8. Záver a parametre

Obsah balenia

Na testovanie sme získali len testovacie balenie, ktoré obsahovalo samotný Galaxy Xcover, nabíjačku s microUSB koncovkou a microUSB dátový kábel, preto vám nevieme povedať, čo všetko nájdete v plnom balení, ktoré získate po kúpe u operátora alebo v nebrandovanom obchode.


Konštrukcia

Odolnosť voči vode a prachu sa odrazila aj na mierne väčších rozmeroch zariadenia. Samotné telo smartfónu je vyrobené z kvalitného plastu, ktorý nevŕzga. Nikde na kryte nenájdete gumenné prvky, ktoré by chránili prístroj od vlhkosti či prachu, Samsung sa pri tomto modeli spoľahol na priľnavosť plastov. Zadný kryt má na sebe akúsi zámku, ktorou sa otvára a zatvára. Princíp tejto zámky je taký, že po zatvorení je kryt viac “pritiahnutý” k samotnému telu.


Samsung Galaxy Xcover disponuje rozmermi 121.5 x 65.9 x 12 mm a vo vrecku vás zaťaží presne 100 g.

Prednú stranu zariadenia tvorí hlavný ovládací prvok – 3,65″ TFT displej, ktorý je dopĺňaný trojicou hardvérových tlačidiel – menu, domov a späť. Sú vyrobené z rovnakého plastu ako zadný kryt (len sú trochu hladšie) a mierne vyčnievajú z pozadia, čím sa naozaj dobre stláčajú a niet im čo vytknúť. Jedny z lepších hardvérových tlačidiel na Android smartfónoch. Okrem tlačidiel nájdeme na prednej strane ešte primárny reproduktor na hovory chránený plastovou sieťkou, mikrofón a logo výrobcu.


Po bokoch Xcoveru nájdeme všetky konektory a tlačidlá. Pravá strana obsahuje tlačidlo vypínania a zapínania displeja a aj samotného zariadenia, ľavú stranu zdobí dvojtlačidlo pre ovládanie hlasitosti, ktorým pri vypnutom displeji aj zapnete baterku (k tomu ale neskôr).


Vrchnú stranu zariadenia tvorí zaslepený 3,5 mm jack pre pripojenie slúchadiel. Záslepku tu výrobca umiestnil kvôli odolnosti voči tekutinám a prachu. Na spodnej strane nájdeme microUSB konektor, takisto zaslepený vlastným krytom.


Po otočení telefónu na zadnú stranu sa vám naskytne pohľad na šošovku 3,2 Mpix (presnejšie 3,15 Mpix) fotoaparátu, ktorému robí spoločnosť LED dióda slúžiaca na prisvietenie si. V jednej rovine s týmito prvkami nájdeme aj sekundárny reproduktor určený pre hlasitú reprodukciu zvuku.


V spodnej časti nájdete už spomínaný zámok zadného krytu a takisto logo výrobcu. Rohy krytu sú doplnené o akési nožičky – výstupy, ktoré držia zariadenie po položení na zadnú stranu nad rovinou. Ich funkciou je chrániť zadný kryt a prvky fotoaparátu od škrabancov.

Celkovo sa Samsung Galaxy Xcover drží v rukách dobre, čomu pomáhajú aj ryhy v bokoch zariadenia. Spracovaniu a použitým materiálom nie je čo vytknúť, možno len väčšie rozmery, ktoré však k odolnému zariadeniu určite patria.


Ku microSD a SIM kartám sa v Samsungu Galaxy Xcover dostanete až po odobratí batérie, čo je miernou nevýhodou.


Hodnotenie  |  Konštrukcia 9/10

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí:

  1. Obsah balenia a konštrukcia
  2. Odolnosť
  3. Displej, výkon a testy
  4. Operačný systém
  5. Video a fotoaparát
  6. Hudba a zvuk
  7. Komunikácia, písanie, konektivita a batéria
  8. Záver a parametre


15.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+