MojAndroid

(aktualizácia: 30.5.2012)

PRVÉ DOJMY

Samsung Galaxy S3 je smartfón, ktorý od prvého momentu vyvolal veľký rozruch. Samsung postupne pripravoval celý svet na predstavenie tretej série Galaxy S. My sme boli na predstavení priamo v Londýne a priniesli sme prvé živé fotografie a video. Teraz sme telefón dostali do rúk na pár dní a prinášame vám postrehy a dojmy z používania tohto zariadenia vyrobeného pre ľudí a inšpirovaného prírodou. Oproti iným telefónom, ktoré sme mali možnosť doteraz testovať nás nový Galaxy S3 počúva, sleduje a rozumie nám. Jednoducho, padli sme si do oka.

[katalog post_id="56438" type="badge"]

[katalog_reklama id="56438" type="pruh"]

Samsung na prvý pohľad zaujme svojím výzorom. Zabudnite na čiernu. Galaxy S3 je dostupný v bielej a modrej farbe. Na prednej strane je dominantný 4,8 palcový displej SUPER AMOLED s rozlíšením 720x1280 px, Corning Gorilla Glass. My sme mali možnosť vyskúšať si bielu verziu.

Pod týmto výborným displejom sa skrýva 4-jadrový procesor Exynos s frekvenciou 1,4 GHz. Telefón je neskutočne rýchly, používanie plynulé. Operačná pamäť RAM má hodnotu 1GB. Dvojgigová verzia sa však už objavila v Japonsku a tak sa pravdepodobne čoskoro dočkáme tejto vylepšenej verzie aj v našich končinách.

Nejdeme vás zbytočne naťahovať a začneme hneď testami. Samsung Galaxy S3 však podáva výborný výkon nielen pri každodennom používaní ale aj v testovaní v banchmarkových aplikáciách. Tu sú výsledky. Je bezkonkurenčne najrýchlejší.

Na prednej strane nájdeme kameru s rozlíšením 1,9 Mpx, pre kvalitný videocall, či jednoduchšie odfotenie samého seba, či s priateľkou/manželkou. Predná kamera však prekvapí aj novinkou „smart stay“. Galaxy S3 sleduje oči a rozpozná, či telefón používam alebo nie. Na základe pozorovania vyhodnotí, či môže displej vypnúť alebo ho nechá zapnutý. Praktická funkcia, hlavne pre všetkých, ktorí občas pri večernom čítaní ebooku zaspia a nechcú mať svoj displej zapnutý celú noc.

Telefón je vyrobený zo špeciálneho materiálu, nie je to len obyčajný plast. Kryt zariadenia pokrýva špeciálny polykarbonát, ktorý má vylepšenú odolnosť. My sme pripravili aj malý scratch test, kde sme skúšali odolnosť zadného obalu. Vydržal nápor pera, či kľúčov. Manikúrovými nožničkami si nikto nebude predsa škriabať telefón za 600 EUR. My sme to skúsili, pre vás. Vy to už doma neskúšajte, neodporúčame.  Samozrejme, že škrabancom sa úplne nevyhnete, je to ale tak pri každom telefóne. Vždy to závisí od majiteľa, ako sa k svojmu zariadeniu správa.

 

Aj vďaka týmto použítým materiálom má Galaxy S3 napriek väčším rozmerom hmotnosť len 133 gramov a v rukách sa drží a ovláda veľmi ľahko. Pripravte si však microSIM, svoju veľkú simku už do tohto telefónu nevložíte.

 

V balení sme našli telefón, nabíjačku, dátový kábel a slúchatká. Samozrejmosťou sú manuály a upozornenia. Obsah balenia vo finálnej predajnej verzii sa však môže líšiť. Predpokladám však, že skôr nie.

 

Samsung Galaxy S3 má rozmery 136,6 x 70,6 x 8,6 milimetra. Zapínanie telefonu nájdeme na bočnej strane vpravo, z opačnej strany je ovládanie hlasitosti. Ovalný tvar zariadenia sa však pohodlne zmestí do vrecka nohavíc. Párkrát sa mi stalo, že som hladal telefón po okolí, či už v aute alebo na stole. Mal som ho však pri sebe. Vo vrecku.

 

Samsung Galaxy S3 vás na nové emaily, zmeškané hovory či SMS upozorní aj notifikačnou diódou, ktorú nájdeme v pravej hornej časti zariadenia. Bliká na modro.

 

Na zadnej strane prístoja nájdeme 8 Mpx fotoaparát, ktorý dokáže vytvoriť fotografie neuveriteľne rýchlo. Vďaka funkcii Zero Shutter dokáže vytvoriť až 20 snímkov za sebou, pričom automaticky vyberie tú najlepšiu.

Obe spomínané kamery dokážu jednoducho rozpoznať tvár. Je to ďalšia z mnohých inteligentných funkcií, ktoré tento fotoaparát ponúka: detekcia úsmevu, stabilizátor obrazu, geoznačkovanie fotografií a snímanie fotografií počas natáčania videa. Výborné a praktické.

Niekoľko fotografií priamo zo zariadenia Galaxy S3 (fotky sú zmenšené, plná veľkosť má rozmer 3264 × 2448 px):

A testovacie video:

Galaxy S3 sa bude predávať v troch verziách: 16, 32 a 64GB vnútorná pamäť bude možné rozšíriť aj pomocou microSD až do veľkosti 64GB. Úložného priestoru pre dáta je teda požehnane, a to som ešte nespomenul že pri aktivácii účtu na Dropbox vám Samsung na dva roky poskytne 50 GB priestor zadarmo. Ďakujem, rád využijem.

 

Zaujímavosťou na Galaxy S3 je určite ovládanie gestami. Printscreen obrazovky urobíte jednoduchým pohybom dlane ponad obrazovku, i keď toto už vedel aj Galaxy Note. Hudbu stíšite otočením telefónu na stranu displeja, či prikrytím displeja svojou dlaňou. Tieto gestá fungujú aj ak vám niekto zavolá. Ak sa pri písaní SMS rozhodnete dotyčnej osobe radšej zavolať, stačí len priložiť telefón k uchu. Číslo sa automaticky vytočí.

 

Galaxy S3 mi aj rozumie. Možem sa s týmto telefónom porozprávať. Nie že by som sa nemal s kým. Ale je to zatiaľ také viac COOL. S Voice hovorí po anglicky. K dispozícii je aj ďalších sedem jazykov, slovenčinu či češtinu však nenájdeme. S Voice mi však ochotne nastaví budík, prezradí predpoveď počasia, zapne obľúbenú skladbu, spustí fotoaparát, pridá pripomienku do kalendára a mnoho iného. Zvládli sme dokonca aj aktualizovať status na Facebook, či Twitter. Musím už len popracovať na svojom “ingliš akcent” alebo počkať, kedy bude vedieť po slovensky.

 

Samsung Galaxy S3 ma milo prekvapil aj ďalšími užitočnými funkciami. Výkon štvorjadrového procesora som naplno využil pri funkcii Pop up play. Tá umožňuje prehrávať video kdekoľvek na obrazovke a zároveň používať aj ďalšie aplikácie. Email či SMS napíšem jednoducho aj pri sledovaní obľúbeného seriálu alebo videa.

 

Samsung pri predstavní Galaxy S3 nezabudol ani na rodinu svojich ďalších produktov, s ktorými si tento najnovší prírastok veľmi dobre rozumie. Používateľov poteší funkcia S Beam, ktorá umožňuje jednoducho prenášať vačšie súbory. Allshare cast a play bezdrôtovo prepojí Galaxy S3 s televízorom, tabletom alebo PC. Funkcia S Health v spolupráci s rôznymi snímačmi tela dokáže poskytnúť komplexné zdravotnícke údaje a merania. U nás sa zatiaľ nedá použiť.

 

Ako je jasné z popisu funkcií a možností novinky Samsung Galaxy S3, tento telefón zvládne čokoľvek. Asi aj vás preto napadne logická otázka: a čo výdrž batérie? Galaxy S3 sa dodáva s akumulárotom s kapacitou 2 100 mAh. Mne osobne vydržal telefón na jedno nabitie celý deň. Už som si zvykol, že svoj Android musím nabíjať každý deň. A Galaxy S3 to ani nevyčítam, za ten výkon čo podáva je to veľmi dobrá výdrž.

 

Hodnotenie MojAndroid.sk 10/10

Samsung Galaxy S3 zanechal vo mne veľmi pozitívny dojem. Výborný displej, kvalitné spracovanie a špičkový výkon ho radí medzi najlepšie Androidy súčasnosti na prvé miesto. Zariadenia sa na slovenský trh dostane do predaja 4. júna, odporúčaná koncová cena je 599 EUR.

[katalog post_id="56438" type="badge"]

[katalog_reklama id="56438" type="pruh"]

 

Už v blízkej dobe prinesieme aj videorecenziu a porovnanie s HTC One X. Podrobnejšiu recenziu z dlhšieho používania telefónu pripravíme po náročnejšom testovaní zariadenia.

30.5.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

155 odpovedí na “Recenzia | Samsung Galaxy S3 (i9300 Galaxy SIII): hodnotenie MojAndroid.sk 10/10”

  1. mna zaujima ta hmotna stranka: povrch, odtlacky prstov a hlavne realne zhodnotenie ako sa s tym naraba jednou rukou, ja mam napriklad dost velke ruky, ale pri pouzivani SII jednou rukou uz pocitujem, ze ten telefon je proste lopata :)

  2. Zaujímala by ma notifikačná dióda, výdrž, aplikácie ktoré sú v telefónne(ako napr. FLIPBOARD) a aké verzie sa budú predávať u nás(16,32,64GB). No a videorecenzia by určite potešila :-)

  3. Zaujímala by ma notifikačná dióda, výdrž, aplikácie ktoré sú v telefónne(ako napr. FLIPBOARD) a aké verzie sa budú predávať u nás(16,32,64GB). No a videorecenzia by určite potešila :-)

  4. ja by som chcel vedieť ako je to s displejom na priamom slnku, v porovnani s htx one x alebo sgs2, potom kvalita zvuku pri snímani videa…. pameťový slot na micro sd podporuje až 64GB ??? 

    • Mňa by tiež dosť zaujímalo ako je to so zahrievaním procesora. Napr. pri prezeraní webu- koľko je stupňov alebo len pri počúvaní hudby. A potom ešte viac vecí naraz, lebo napr. na mojom Htc Evo 3D pri obyčajnom počúvaní hudby má mobil 30 stupňov a v lete skoro 40, keď je teplo.

  5. Zaujimalo by ma aka verzia bude dostupna pre slovensko (aky procesor a ci ram 1 alebo 2GB)
    Dalej by som rad vedel ake ma prislusenstvo v krabici. (ci ma nejaku pamatovku sluchadla konektor na usb alebo hdmi brzdrôtovu nabijacku atd.)

  6. A mňa by ešte veľmi zaujímali pozorovacie uhly, ako je to v potovnaní napr. s Htc One X. A ešte ako je to s tým PenTile displejom, či je možné rozoznať jednotlivé pixely. A ešte výdrž pri hraní hier, mne napr. na mojom Htc Evo 3D berú hry veľmi veľa. Obzvlášť hra WHERE IS MY WATER, ktora dokáže za hodinu aj niečo vybiť úplne celú baterku a to je veľmi veľa. A aj Váš celkový názor na mobil, hovorí sa, že je to najlepší mobil na svete na browsovanie aj celkovo, tak aký na to míte názor. Poprípade neskôr nejaké porovnanie s Huaweiom Ascendom D Quad, to by ma vľmi potešilo, aký je v porovnaní s týmto. 

  7. A mňa by ešte veľmi zaujímali pozorovacie uhly, ako je to v potovnaní napr. s Htc One X. A ešte ako je to s tým PenTile displejom, či je možné rozoznať jednotlivé pixely. A ešte výdrž pri hraní hier, mne napr. na mojom Htc Evo 3D berú hry veľmi veľa. Obzvlášť hra WHERE IS MY WATER, ktora dokáže za hodinu aj niečo vybiť úplne celú baterku a to je veľmi veľa. A aj Váš celkový názor na mobil, hovorí sa, že je to najlepší mobil na svete na browsovanie aj celkovo, tak aký na to míte názor. Poprípade neskôr nejaké porovnanie s Huaweiom Ascendom D Quad, to by ma vľmi potešilo, aký je v porovnaní s týmto. 

  8. Zaujíma ma, aké vychytávky má oproti SGS II, či bude u nás možné kúpiť aj 32 GB verziu, či nezmenia výšku RAM na 2 GB a na koľko je zaťažovaná RAM teraz, a či v skutočnosti nepôsobí lacne …

    • nie na S2 ke ide mhl ale na S3 ke nie…. jasna logika 
      Cez OTG pôjde čokoľvek ak budeš mať nainštalovaný driver na to zariadenie (na S2ke pri oficialnom FW niejde skoro nič okrem usb kľuča)

      •  ak by zriesili DVB-T tuner cez OTG tak to by bola krasa :-D vedel by som si predstavit sledovanie TV na cestach cez USB tuner na mobile :-D …mam official a velkokapacitne uloziska cize USB a citacky kariet idu …ale na 2.3.5 mi isla aj mys no teraz bohuzial na 4.0.3 mys uz nejde takze predpokladam ze to povazovaly za blbost a podporu zrusili lenze co ak som uzivatel ktory mobil pripaja na TV cez HDMI a potrebuje USB kalvesnicu a mys aby mohol surfovat po nete dajme tomu na chate alebo niekde …klavesnica mi ide no mys skoncila tak to aby som mal ten mobil v ruke nonstop miesto mysi ale ved nevadi :-D ten DVB-T by sa fakt hodil :-D alebo aspon SAP podpora na VLC pre android ktory vyvijaju …aj cez to by sa dala sledovat TV :-)

  9. Dobry den.
    Potreboval by som vedieť aké jazyky sú dostupné na sgs3 .
    Keďže žijem v Dánsku tak má zaujíma ci bude slovensky jazyk v telefóne ked ho kúpim tu v dk, tak ako to bolo na s2.
    Pozdravujem .
    Daniel.

  10. Mna by najviac zaujimalo ako funguje prepojenie kontaktov s facebook kontom. Ci sa da manualne prepajat kontakt v telefone s facebookovym kontaktom a cela integracia fb do prostredia ( napr. zobrazovanie statusov v nahladoch kontaktov). Pretoze na Note mi telefon neponuka moznost manualneho prepajania kontaktov s facebookovymi tak, ako som bol zvyknuty napriklad z prostredia HTC Sense, kde bola zvladnuta integracia socialnych sieti na jednotku.

  11. dnes som si pozrel prezentaciu S3..  (este teraz si utieram monitor od zvratkov) Extraooooooooooordinary sa sklonovalo vo vsetkom moznom
    ako ked toto nebolo robenie z dalsej android lopaty „bozsky telefon“ tak neviem . 
    este tie reci ako nam S3ka urobi zivot lepsim tak som skoro spadol pod stol 

    neberte to ako utok, ale ide len o dalsi android fon.  nic extra tam nieje co by nemohlo ist na inom android fone . 
    a samozrejme to vydrzi uzasny az jeden den . 
    ak niekto spravy smartfon s tyzdnovou vydrzou potom ho treba ospevovat.
     

    • súhlasím, väčšina ľudí sa začínajú správať ako apple fanúšikovia, všetko je pre nich úžasné, i keď má to málo zmien oproti predchodcovi a svedčí o tom aj 9-10mil. predobjednávok, z toho asi je 6mil. Samsung oviec.

      • .. islo mi aj o tu prezentaciu, apple ma taku kludnejsiu, normalne hovoria o tom co urobili a ako to funguje. . . ale tam len recitovali nauceny text a obleceny kazdy a jeden ako predajcovia poistiek, uuuplne ze des !!    a najlepsia funkcia roka :  spustat fotak hlasom !!! hhh to som sa plazil pod stolom ..  urcite ked budes potrebovat okamzite spustit fotak  tak budes kecat do fonu. hhh ako hovorte si co chcete samsung neni az take ako sa prezentuje.
        len vedia okopcit siri s ios. fakt „super“ funkcia neviem preco to vseeeeetci chcu.

        •  jasne ze ma apple kludnejsiu prezentaciu, iOS je pre jednoduchych userov :) a len taka drobnost, android mal hlasove ovladanie skor ako bolo Siri ;) aspon tak mi sepkali vrabceky do mojho samsugovcieho uska

          • ano jednoduchy user si kupi fon za 700e ..  a samsung je pre IT vrstvu???  
            a to hlasove ovladanie co ma android je doost na prd. 
            preco sa velmi hovorilo o siri viac ako o android hlasovom ovladani ?? hmmm zeby fungovalo lepsie ?? 
            nemam iphone len ma vytaca ked sa tu kazdy bije do prs ako je dana vec super a v skutocnosti to je uuplne inak. 
            veci maju fungovat jednoducho a maju sluzit ludom a nie opacne !! 

              •  Jablcko teda Apple, nemoze velmi rozpravat o pokrokoch co sa vo vsebecnosti tyka tak mozno maju vyladenejsi operacny system, ale hardware je katastrofa, pozliepany z kazdeho kusku sveta ;-) a to ma byt akoze kvalita Apple??? Poznam vela ludi co boli nazoru „ci pana iPhone, sak nic lepsie nie je, kto raz dostane iPhone do ruky uz iny nebude xciet“. Boli to ich len najivne famy, pretoze uz skoro vsetci presli na Android, lebo iPhone zaspal dobu, a s nicim vynimocnym nepride ani pri iPhone 5-ke ;-) ved len pre porovnanie ;-) iPhone 4S je len o kustik lepsi ako Galaxy S, a koljko rokov ma Glaxy S?? no su to tri roky. A galaxy S2 pokorila iPhone dvojnasobne ;-) A iPhone 5 urcite nebude lepsi ako Galaxy S3, bude to zase velky gíč s plno novymi funkciami, ktore android uz davno ma ;-) Osobne mam Galaxy SII uz aj s Android 4, a iPhonisti po mojom telefone slintali uz minuli rok, preco asi???

                • benchmarky si už poskušal aby si mal nejaväčšieho? ty monster,to maš asi od sluchadiel čo?ak su aj tie pre teba zvukovo najlepšie chápem tieto reči o SuperGSIII a rečiam okolo
                  mne sa páči recenzia na telefon a prve čo sa skuša – benchmarky
                  zbytok potom alebo skušajte testeri po zakupení
                  S-voice ? trápna ale uplne trápna napodobenina

          • ano jednoduchy user si kupi fon za 700e ..  a samsung je pre IT vrstvu???  
            a to hlasove ovladanie co ma android je doost na prd. 
            preco sa velmi hovorilo o siri viac ako o android hlasovom ovladani ?? hmmm zeby fungovalo lepsie ?? 
            nemam iphone len ma vytaca ked sa tu kazdy bije do prs ako je dana vec super a v skutocnosti to je uuplne inak. 
            veci maju fungovat jednoducho a maju sluzit ludom a nie opacne !! 

  12. Ja by som si recenziu tohto telefonu predstavoval trosku inak…lebo dokopy ste nic noveho nepovedali :)…cakal som ze odtestujete aj napr to bezdrotove nabijanie , vacsie porovnanie s ostatnymi telefonmi aj co sa tyka displayu , zvuku , fotiek…nevadi no…toto je len info ktore uz vlastne kazdy vie…chapem ze ste ho mali len na 3dni…

    • Telefón sme na podrobnú recenziu mali len krátko, preto sme opisovali len prvé dojmy. Tak isto sme porovnanie stihli pripravit len s One X. Ani bezdrôtové nabíjanie sme nemohli vyskúšať, kedže sme nedostali potrebné príslušenstvo. Určite však telefón ešte podrobíme podrobnejšiemu testovaniu v blízkej dobe

  13. To by ma skutocne zaujimalo, ako ste NAPLNO vyuzili vykon 4-jadroveho procesora pri prehravani videa a pisani sms-ky. Video sa totiz prehrava v 1 vlakne, pisanie mailu ci sms-ky nevytazi druhe jadro ani na 10%. Ale chapem, ze v recenzii to dobre znie, slovo „naplno“ ma pekny cweng…

    A len tak na okraj: uz som si tiez tento mobil vyskusal, a ten plast sa tam jednoducho nehodi. Popri polykarbonate mozno preletel, ale povrch je niecim potiahnuty, a ohmatanie vyvola pocit ako keby clovek chytal do ruky dake medicinske tegliky. Odporucam chytit S3 do jednej ruky, a do druhej OneX – ten rozdiel je naprosto zrejmy a netreba ho ani dalej komentovat.

    S3 je inak skvely mobil, ale materialovo mal byt vyssie. Dufam ze druhovyroba casom hodi na trh dake lepsie kryty…

  14. To by ma skutocne zaujimalo, ako ste NAPLNO vyuzili vykon 4-jadroveho procesora pri prehravani videa a pisani sms-ky. Video sa totiz prehrava v 1 vlakne, pisanie mailu ci sms-ky nevytazi druhe jadro ani na 10%. Ale chapem, ze v recenzii to dobre znie, slovo „naplno“ ma pekny cweng…

    A len tak na okraj: uz som si tiez tento mobil vyskusal, a ten plast sa tam jednoducho nehodi. Popri polykarbonate mozno preletel, ale povrch je niecim potiahnuty, a ohmatanie vyvola pocit ako keby clovek chytal do ruky dake medicinske tegliky. Odporucam chytit S3 do jednej ruky, a do druhej OneX – ten rozdiel je naprosto zrejmy a netreba ho ani dalej komentovat.

    S3 je inak skvely mobil, ale materialovo mal byt vyssie. Dufam ze druhovyroba casom hodi na trh dake lepsie kryty…

  15. No vhľadom na to ze telefón vraj podporuje pametove karty do 64GB je mi zahadou ako je to mozne, kedze vyrobca udava podporu SDHC ktore su len do 32GB!! Pretoze 64GB su uz SDXC, a to je ina technologia ako SDHC. No ak mi to niekto dokazete vysvetlit, budem len rad. pretoze uz pri prvych clankoch o parametroch S3-jky som googloval a docital som sa len ze SDHC su len po 32GB aj ked niektory vyrobcovia za touto kapacitou dvere nezavreli, ale nie je pravdepodobne ze sa pustia este do 64GB pri SDHC??? Tak kto mi to vysvetli???

  16. No a mna by zaujimala hlavne bateria. Konkretne doba nabijania. Pri htc som nemal problem cokolvek robit s tel a stihol sa za hodinku nabit. Pri s 2ke ak sa hram napriklad hru tak sa telefon bud nenabija alebo vybija a aj vseobecne bez akejkolvek zataze sa s2ka nabija velmi pomaly.

  17. neviete kde najdem recenziu a nie reklamu na samsung vsade vidim iba chvalu az mi to do hlavy nejde ale bodaj by to tak bolo len chcem ziskat co najviac informacii pred kupou sice za tu cenu by aj dokonali mohol byt

  18. ja by som si chcel kupit ale mam otazku pocul som o tom probleme ze te peble blue sa zacinali objavovat biele skvrny na zadnej strane krytu tak ci sa tento problem vyriesiel dakujem za odpoved :)

    • ja si myslím, že keď na to máš peniaze tak určite áno, pracuje sa s ním rovnako jednoducho ako s lacnými, ale tento je proste omnoho rýchlejší aj celkovo lepší, takže aspoň nebudeš mať zlé skúsenoti s androidom, že by sekal alebo čo, pretože to tomuto mobilu určite nehrozí. 

      • ďakujem,
        velmi uvažujem nad tým fónom..(momentálne mám nokia N86,už je to pomaly dedko)…len sa toho bojím že budem na to kukat ako bager na tvrdu hlinu a ničomu nebudem chápať..a oľutujem že som si ho kúpil…

  19. s III mam asi mesiac, padol mi raz na dlazku z vysky asi 1 metra a display siel do P. je to normalne? HTC desire HD mi padol za dva roky pouzivania snad 100x a stale slape ako hodinky. na omnia som display menil 2x – je krehkost typcka vlasnost samsungov alebo mi do ruk proste nepatri?

  20. Osobne vlasnim s3 a som prehnane spokojny len keby s voice bolo v sk alebo cz ale nevadi ked zijem v irsku 6 rokov bateria my vydrzi aj dve dni a wifi a mobilne data pouzivam velmy casto a ked zapnem funkciu setrenia energie ktoru ste neuviedli tak aj tri dni pohode a este by som chcel dodat lebo ste to neuviedli samsung s3 ma aj novinku pre soferou aut rezim jazdy ked ho zapnem a telefon mam polozeny v aute a nieko my zavola tak telefon sa sam ozve hlasom kto my vola cize meno volajuceho a ked poviem Answer tak sam dvihne a volam a ked my dojde sms tak ju sa otvori a precita my spravu aj ked je pisana v slovencine je neuveritelne ze sa da rozumiet co je v sms napisane len

Pridaj komentár

+