MojAndroid

Galaxy Note, tablet alebo telefón? Otázka, na ktorú si musíte odpovedať sami a rozhodnúť tak, či displej s uhlopriečkou 5,3 palca, predsa len nie je už na telefón priveľký.

Balenie

Galaxy Note prichádza v elegantnej čiernej krabici  s úzkym profilom a štvorcovým tvarom. Po jej otvorení sa vám naskytne pohľad na samotný Galaxy Note, pod ktorým môžete nájsť základné príslušenstvo: slúchadlá a nabíjačku.

Konštrukcia

Galaxy Note je kontroverzný najmä svojou konštrukciou, ktorá už pre niekoho môže znamenať znížený komfort pri nosení alebo aj telefonovaní a ovládaní jednou rukou. Telo s displejom o uhlopriečke 5,3 palca je predsa len na mobil trochu veľa a na tablet ešte stále málo, ale pre niekoho bude práve takýto kompromis medzi obidvoma typmi zariadení znamenať podstatnú výhodu.

Hrúbka “tabletofónu” je primeraných 9,7mm, vďaka ktorým sa dobre drží v ruke a pri širších nohaviciach aj celkom dobre zapadne do ich vrecka – ideálne to samozrejme nie je. Konštrukčné rozmery sú 146.9 x 83 x 9.7 mm.

Predná strana svojim výzorom pripomína smartfón Samsung Galaxy SII. Nájdeme tu 5,3 palcový displej, pod ktorým sa v strede nachádza hardvérové tlačidlo s funkciou tlačidla HOME. Po jeho stranách sú rozmiestnené kapacitné tlačidlá Menu a Späť. Nad displejom nájdeme už tradičné senzory pre reguláciu podsvietenia, proximity senzor, slúchadlo pre hovory a kameru.

Boky prístroja lemované iným odtieňom plastu ukrývajú zvyšok ovládacích prvkov a konektorov. Naľavo sú tlačidlá ovládania hlasitosti, ktoré sú však vyrobené z jednoliateho kusu plastu a tak je niekedy ťažké narýchlo rozoznať, o ktoré z nich ide – či pre zvýšenie alebo zníženie hlasitosti. Tlačidlo pre zapnutie je napravo, 3,5mm jack na vrchu a microUSB port v spodnej časti zariadenia, ktorá zároveň ukrýva kapacitné pero (stylus) zabudované vo vnútri Galaxy Note.

Zadná strana je tvorená prevažne zadným krytom batérie pokrytým jemnou textúrou, ktorá príjemne osviežuje celkový vzhľad. Hore je umiestnený fotoaparát s LED bleskom a nižšie v spodnej časti krytu môžeme vidieť logo spoločnosti Samsung spolu s hlavným reproduktorom. Pod krytom sa nachádza už len batéria a sloty pre SIM a pamäťotvú kartu microSD.

Kvalita konštrukcia nijako nesklamala. Je pevná, výborne sa drží v ruke a hoci sem tam sa pri silnejšom stlačení ozve nejaké to vrzgnutie, nie je to nič s čím by ste sa mali zaťažovať.

Displej

Displej je na telefón priam obrovský. V porovnaní s Galaxy SII si s Galaxy Note budete pripadať ako obor, všetko je to však vecou zvyku. Vyrobený je technológiou Super AMOLED a má neuveriteľné HD rozlíšenie 1280×800 zobrazovacích bodov. Kvalita displeja je výborná: farebné podanie, kontrast, pozorovacie uhly a celkový pocit. Displej je priam ideálny na sledovanie filmov, prezeranie fotografii alebo prehliadanie webu, kde Galaxy Note vďaka vysokému rozlíšeniu priam exceluje – text je ostrý a potreba pre približovanie stránok je minimálna. Počet dotykov, ktoré displej rozozná je desať.

Testujeme

Samsung vybavil  Galaxy Note dvojjadrovým procesorom ARM Cortex A9 s taktom 1,4GHz, ktorého neodteľiteľnou súčaťou je aj grafický čip Mali-400MP. Celkový dojem zo zariadenia dotvára vnútorná pamäť s kapacitou 16GB, ktorú je samozrejme možné rozšíriť o ďalšie GB pomocou microSD kariet. Tabletofón je naozaj výkonný. V teste s Quadrant Professional dosiahol 3864 bodov, čo je o 550 bodov viac ako pri Galaxy SII.

Výsledok grafického čipu v benchmarku Nenapark 2 síce nie je tak oslnivý, ale treba mať na pamäťi, že Note musí zabezpečiť vykresľovanie oveľa väčšieho počtu pixelov (1280×800) ako je to pri Galaxy SII (480×800), pri ktorom je použitá rovnaká grafická jednotka Mali-400MP.

Operačný systém

Operačný systém Android vo verzii 2.3.5 Gingerbread doplnil Samsung o grafickú nadstavbu TouchWiz. Ponúka v podstate rovnaké funkcie, ako sme pri tomto rozhraní zvyknutí. Dostupných je maximálne sedem plôch Androidu, ktoré môžete podľa potreby pridať alebo odstrániť. V spodnej lište je umiestnených päť ikon pre rýchly prístup k aplikáciám.

V zozname aplikácií (Appdrawer) sa pohybujete zľava doprava alebo naopak, pričom máte aj určitú slobodu nad tým, čo sa na jednotlivých stránkach zobrazí. Po vstúpení do editovacieho módu tak môžete vytvárať nové priečinky alebo stránky s ikonami a meniť môžete aj ich zoradenie. Z tohto miesta je možné zmeniť aj ikony v spodnej lište, ktoré sa objavia pri jednotlivých domácich obrazovkách.

Zabezpečenie

To, že Samsung Galaxy Note patrí do najvyššej triedy smartfónov dokazuje aj veľké množstvo doplnkových funkcií a snímačov. Podobne ako HTC telefóny s HTC Sense Samsung pridal možnosť lokalizácie a vymazania telefónu cez webové rozhranie. Zabezpečovacím prvkom je aj upozornenie na zmenu SIM karty na vami zvolené čísla prostredníctvom SMS.

Nastavenia pohybov

Telefón poskytuje viacero funkcií spojených práve s pohybom zariadenia. V nastaveniach nájdete položky ako:

Prevráťte– prevrátením telefónu stlmíte prichádzajúce hovory.
Naklonenie– ťuknite na dva body, podržte ich stlačené a potom naklonením zariadenia tam a späť môžete zmenšiť alebo zväčšiť obrazovku.
Panorámovanie– posunutím zariadenia doľava alebo doprava počas držania vybratej ikony ju premiestnite na inú stránku.
Zatrasenie- zatrasením môžete vyhľadať zariadenia Bluetooth a Kias air.


Aplikácie

Keďže Samsung Galaxy Note je zaujímavý najmä svojimi aplikáciami určenými najmä pre použitie s kapacitným perom, týmto sa budeme venovať v samostatnej kapitole. Teraz sa pozrime na niekoľko bežných Samsung aplikácií, ktoré nájdete na väčšine smartfónoch tejto spoločnosti.

Moje Súbory

Jednoduchý súborový manažér, v ktorom môžete vykonávať základné operácie so súbormi a adresármi – kopírovať, presunúť, mazať, vytvoriť nový priečinok alebo zdieľať súbory s priateľmi.

 

Allshare

Aplikácia pre zdieľanie multimediálneho obsahu vo vašej domácej WiFi sieti, prostredníctvom protokolu DLNA.

Kies Air

Užitočná aplikácia pre bezdrôtovú správu Galaxy Note cez webový prehliadač. Musíte byť pripojení v rovnakej WiFi sieti.

Editor Fotografií

Súčasťou softvérovej výbavy je aj editor fotografií. Nejde o žiadny špičkový softvér, no pre bežnú úpravu postačuje. Editor ponúka úpravu niektorých vlastností fotiek (jas, kontrast, sýtosť, škálu sivej farby), rôzne deformačné efekty, orezanie alebo rotáciu.

Tvorca videa

Aplikácia pre tvorbu videa priamo v telefóne. Nahraté videá a fotografie môžete jednoducho pospájať, nastrihať, pridať prelínacie alebo video efekty, hudbu a vyexportovať do filmu. Na výber je niekoľko motívov videa.

Samsung Apps

Tu nájdete užitočné aplikácie a widgety pre váš Samsung. Veľa aplikácií nájdete aj na bežnom Android Markete, ale tie ktoré sú vhodné práve pre váš Galaxy Note budete mať takto na jednom mieste.

Polaris Office

Je kompletným balíkom pre prácu so súbormi známych z balíkov Office 2003, 2007 – Word, Excel, PowerPoint. Poteší aj podpora .pdf súborov. Výhodou tejto aplikácie je, že neposkytuje len funkciu pre čítanie dokumentov, ale aj pre ich editáciu a vytváranie.

Okrem opísaných aplikácií nájdete v Galaxy Note aj programy ako Minidenník, Úloha, Poznámka, Diktafón, Voice Talk (pre hlasové ovládanie telefónu) a štvoricu tzv. Hubov, v ktorých môžete nakupovať hudbu (Music Hub), knihy (Readers Hub) alebo sťahovať hry (Game Hub).

V poslednom Hube s názvom Social nájdete aktualizácie statusov vašich priateľov zo sociálnych sietí Facebook, Twitter, Linkedin alebo MySpace. Používať ho môžete aj pre prístup k chatom Google talk, Windows Live Messenger alebo k Yahoo! Messenger. Pridanie Facebook konta je dôležité pre budúcu synchronizáciu kontaktov a udalostí (v kalendári) z Facebooku.

Režim šetrenia energie

Pri zapnutom režime šetrenia energie môžete v prípade malej zostávajúcej kapacity batérie zvoliť niektoré úsporné opatrenia ako nastaviť menší jas displeja, vypnúť zbytočné funkcie alebo zmeniť časový limit obrazovky. Pre predĺženie chodu na batériu slúži aj funkcia s názvom “Aut.upr.spotr.obrazov”, ktorú nájdete v nastaveniach displeja. Táto analyzuje práve zobrazovaný obraz na základe čoho upraví jas displeja.

Stylus a jeho využitie

Kapacitné Pero S-Pen, ktoré vysunieme zo spodnej časti  tabletofónu je určené na vykonávanie celej rady rôznych činností. Môžete ním ovládať prostredie OS Android, kresliť, písať texty písaným písmom a ďalšie veci, ktoré si opíšeme v nasledovných riadkoch.

Ovládame Android so stylusom

Ovládanie operačného systému so stylusom sa oproti klasickému ovládaniu rukou dočkalo niekoľkých zmien. V používateľskom prostredí sa pohybujete intuitívne ako pri ovládaní rukou, ale niektoré operácie budú trochu zložitejšie. Máme na mysli napríklad funkcie ako vrátenie o krok späť (šípka späť), vyvolanie menu a iné.

Vrátenie o krok späť (šípka späť) : funkcie tohto tlačidla sa pomocou pera vyvolajú po stlačení tlačidla na styluse a jeho pohybom sprava doľava.

Menu: menu vyvoláme pohybom stylusu zdola nahor pri stlačenom tlačidle.

Screenshot: Note umožňuje aj jednoduché vytváranie screenshotov. Okrem kombinácie stlačenia tlačidiel pre zapnutie a návrat domov ich však môžete vytvárať aj pomocou stylusu – stačí sa s podržaným tlačidlom pera dotknúť obrazovky. Následne môžete vytvorený screen orezať, pridať poznámku alebo inak upravovať

Rýchle poznámky: nech sa v systéme nachádzate kdekoľvek, môžete dvojitým ťuknutím pera pri súčasne stlačenom tlačidle vyvolať aplikáciu s poznámkami, kde i môžete narýchlo zaznamenať dôležité poznatky alebo nápady, ktoré vás akurát napadli napríklad pri prehliadaní internetu.

Aplikácia S Memo

Aplikácia kde môžete vytvárať vlastné poznámky, či už písané pomocou pera alebo softvérovej klávesnice. Ku svojim výtvorom môžete pridať aj obrázok alebo mapu.

Video

Podobne ako Galaxy SII aj Note je výborný na prehrávanie videa. Pri 5,3 palcovej uhlopriečky si však môžete byť istý, že zážitok zo sledovania bude oproti iným telefónom s menšími displejmi kvalitatívne úplne niekde inde. Pridajme ku tomu HD rozlíšenie a pozeranie filmov v tomto rozlíšením dostáva úplne iný rozmer. Nesklamala ani široká podpora formátov, ktoré sa nazastavili len pri DivX alebo Xvide. Galaxy Note nerobia problémy ani videá a filmy vo vysokom rozlíšení. Prehrávanie je vo väčšine prípadov plynulé a prípadnú „nepodporu“ prehrávania môže vyriešiť, niektorý z alternatívnych prehrávačov.

Galaxy Note má tiež microUSB s tzv. MHL. To znamená, že po pripojení špeciálnej redukcie na HDMI, si filmy vychutnáte aj na svojom televízore či monitore od PC. My sme vyskúšali aj túto možnosť a prehrávanie bolo bezproblémové .

Zvuk

Pri videu Galaxy Note exceluje a inak tomu nie je ani pri prehrávaní audia. Zadný reproduktor mohol výrobca vzhľadom na veľkosť zariadenia doplniť ešte o jeden, čim by sme získali stereoreprodukciu aj bez pripojených slúchadiel. Stereo sa nekoná, no napriek tomu je zvuk vychádzajúci zo zadného reproduktora hlasný a môžem povedať aj veľmi kvalitný.

Prehrávanie hudby je aj vďaka vstavanému prehrávaču na vysokej úrovni. Nechýba podpora vlastného ekvalizéra alebo zvukových efektov (široký, koncertná sieň, zvýraznenie basov a iných. Pri pripojených slúchadlách je možné využiť aj emuláciu priestorového efektu 5.1 surround). Skladby sú prehľadne usporiadané podľa albumov, interpretov, žánru,  priečinkov alebo skladateľov, pričom zobrazenie jednotlivých kariet môžete zapnúť alebo vypnúť v nastaveniach.

Vytváranie zoznamov piesní ako aj ostatné štandardné funkcie ako náhodné prehrávanie, opakovanie skladieb taktiež nemôžu chýbať. S prehrávaním hudby som bol nadmieru spokojný, či už s podporou formátov, kvalitou prehrávania ako aj samotným grafickým prostredím aplikácie.

Fotoaparát

V prípade Galaxy Note tu máme 8Mpix fotoaparát, ktorý umožňuje natáčať Full-HD video. Vytvárané fotografie môžeme zaradiť medzi tie najlepšie aké mobilný fotoaparát dokáže vytvoriť. Snímky sú dostatočne svetlé, ostré a ich farebné podanie vyvážené. Video je na tom taktiež veľmi dobre. Nie sú viditeľné žiadne vlnenia alebo iné nežiadúce efekty.

Používateľské prostredie je prehľadné a ponúka dostatok nastavení. K dispozícií sú rôzne režimy fotografovania (jedna snímka, detekcia úsmevu, krása, panoráma, akčný záber, animovaný film), scénické módy (súmrak, jesenná farba, text atď.), detekcia tváre, detekcia žmurknutia, stabilizátor obrazu a iné nastavenia pre zvýšenie napríklad kontrastu, ISO alebo dĺžky expozície.

 

Podržaním prsta na lište s nastaveniami si môžete dokonca pridať vlastné ikonky pre rýchly prístup k vami zvoleným nastaveniam.

Konektivita, telefonovanie, písanie

Konektivita tabletofónu je na vynikajúcej úrovni a pripojiť sa do siete sa budete môcť všetkými možnými spôsobmi. Nechýba WiFi v štandardoch 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 3.0, 3G prenosy s maximálnymi rýchlosťami HSDPA, 21 Mbps; HSUPA, 5.76 Mbps a podpora protokolu DLNA a Wi-Fi Direct. Samozrejmosťou je aj možnosť zdieľať dátové pripojenie Galaxy Note s ostatnými zariadeniami prostredníctvom funkcie WiFiHotspot.

Telefonovanie je vzhľadom na veľkosť zariadenia trochu nepraktické, ale dá sa s tým vysporiadať. Inak sú funkcie rovnaké ako pri Galaxy SII a teda nájdeme tu podporu inteligentného vytáčania (ale len podľa prvého mena), synchronizáciu s Facebook kontaktami alebo možnosť rýchleho volania alebo poslania SMS jednoduchým posunom prsta na kontakte doprava alebo doľava.

Na veľkom displeji sa dá pomerne rýchlo písať. K dispozícii je softvérová klávesnica Samsung, ktorá podporuje prediktívne písanie v slovenskom jazyku alebo tiež klávesnica Swype. Okrem klasického zadávania textu ťukaním do písmen softvérovej klávesnice však môžete v prípade Galaxy Note použiť aj stylus a písať klasickým písaným písmom na špeciálnu plochu, ktorá sa objaví po kliknutí na tlačidlo „T“. Písanie týmto spôsobom však nebolo vôbec rýchle a rozpoznávanie znakov nie vždy presné. Ostal by som preto asi pri písaní štandardnou softvérovou klávesnicou.

Kalendár je výborný. Je prehľadný a dokáže sa synchronizovať s udalosťami a narodeninami vašich priateľov aj na sociálnej sieti Facebook.

Batéria

Batéria má slušnú kapacitu 2500mAh, ktorá dokáže napájať prístroj pomerné dlhú dobu aj pri silnejšom vyťažení. Nie je to rekordná doba, ale vzhľadom na veľký displej je výdrž 14 hodín pri nonstop zapnutom internete a  4,5 hodinách zapnutého displeja počas prehliadanie Youtube videa, webu, prehrávania hudby a iných činností, veľmi slušná.

Záver

Galaxy Note je veľmi výnimočným zariadením. Spája výhody tabletu s telefónom a ponúka tak funkcionalitu spojenú s prijateľnou portabilitou zariadenia. Niekomu síce môžu väčšie rozmery prekážať, ale ak sa s nimi stotožníte dostanete výkonný stroj s množstvom pozitív. Cena nie je malá a pohybuje sa na úrovni od 550€ vyššie, za kvalitu sa však platí a ta je v prípade Galaxy Note vysoká. Kúpou získate skvelý hardvér s množstvom funkcií, ktoré dopĺňa aj samotná prítomnosť stylusu, ktorú inde nenájdete.

Hodnotenie MojAndroid.sk 10/10

Plusy:

 • kvalitný AMOLED displej s HD rozlíšením
 • kvalitný zvukový výstup
 • fotoaparát a video
 • stylus
 • konštrukčné spracovanie
 • podpora videí
 • slušná výdrž na batériu

Mínusy

 • pre niekoho už veľké rozmery

Parametre:

Samsung Galaxy Note

Android 2.3 (Gingerbread)5.3"
1.4GHz Dual Core1280 x 800
1 GB8MPx
16/32 GB1080p@30fps
Základné parametre
Verzia Androidu
Android 2.3 (Gingerbread)
Používatelské rozhranie
Touchwiz
Procesor
1.4GHz Dual Core
Grafický procesor
Mali-400MP
Rozmery, hmotnosť, konštrukcia
Rozmery
146.85 x 82.95 x 9.65 mm
Hmotnosť
178g
HW klávesnica
 
Displej
Typ displeja
Super AMOLED
Veľkosť displeja
5.3"
Rozlíšenie displeja
1280 x 800
Tvrdené sklo
 
Typ tvrdeného skla
Gorilla Glass
Pamäť
RAM
1 GB
Vnútorná pamät
16/32 GB
Pamäťová karta
microSD, microSDHC
Siete a dáta
Frekvencie GSM
850, 900, 1800, 1900 MHz
Frekvencie 3G
850/900/1900/2100 MHz
Wi-Fi
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, DLNA, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot
Bluetooth
3.0 + HS
NFC
 
Senzory a ďalšia výbava
GPS
 
Kompas
 
Akcelerometer
 
Proximity senzor
 
Gyroskop
 
Fotoaparát
MPx
8MPx
Max. rozlíšenie fotky
3264x2448
Max. rozlíšenie videa
1080p@30fps
Blesk
diódový
Autofocus
 
Predná kamera
 
Rozlíšenie prednej kamery
2Mpix
Hudba
Hudobný konektor
3.5mm
FM rádio
 
Batéria
Typ batérie
Li-Ion
Kapacita batérie
2500 mAh
Konektory
USB konektor (typ)
microUSB v2.0 (MHL)
HDMI konektor
MHL
19.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Marko Guziar

  v clanku je chyba

  Kies Air

  Užitočná aplikácia pre bezdrôtovú správu Galaxy SII cez webový prehliadač. Musíte byť pripojení v rovnakej WiFi sieti.

  ide o galaxy note predpokladam, nie SII :)

  a o SII za hovori aj v dalsich castiach, trebalo by to editovat :)

  • Vďaka, niektoré časti boli prevzaté y recenzie o Galaxy SII, keďže sú úplne rovnaké a trochu sme na to pozabudli …, ospravedlňujeme sa, v recenzii sme chyby opravili. 

 • Robo R

  To pero nieje kapacitné…kapacitný je displej, len stylus nieje izolovaný.
  Inak tiež môžem potvrdiť…je to parádna hračka, pracovisko, multimediálna skrinka…proste všetko…vo vačku sa to dá nosiť a ani to nijako extra nezavadzia. V sede sa to samozrejme vyberá horšie…

  Uvidíme ako to poletí na ICS.

  Cena je 609€ je premrštená. (reálne tých 520€).

 • Vilo B

  Už ho mám objednaný do Vianoc je doma ale niekde som čítal že to nepodporuje game hub je to pravda? 

 • Martin Z

  Dá sa stylus z Galaxy Note použiť aj na Galaxy s II?
  Ďakujem.

  • sledoval som nejake clanky kvoli tomuto … co som sa dozvedel je ze Note ma pravdepodobne nejaku dalsiu vrstvu (okrem tej kapacitnej pre dotyky prstov) ktorou snima dotyky pera
   … ale niekto tvrdi ze pero pre galaxy tab sa da pouzit aj na sgs2 (potom ma napadlo ze aplikacie pre presne kreslenie nebudu optimalizovane a celkovo to nebude mat ten spravny efekt takze som sa na to vykaslal)

   • Xxxxxx

    ak odtrhnes konarik zo stromu a budes nim tukat po displeji,
    telefon to nerozozna,…
    stylus je kvoli svojej tenkosti lepsi ako neohrabane prsty a vzdy bude
    jediny rozdiel je pouzitie tlacitka na styluse, ale to zas je skor na ozdobu…

 • Vlado Džamba

  Mám ho, a som velmi rad ze som sa nenechal odradit ludmi co hlasali ze je to privelke. Ten display je uzasny ak telefon casto vyuzivate napr na prehliadanie internetu alebo na chatovanie. Na tomto telefone dokazem pomerne rychlo pisat aj v portretovom mode co u inych telefonov mi az tak neslo. Ked chytim svoj predosly “malý” 4,3″ telefon tak neverim jak som mohol s takym “malym” displejom zit. S recenziou suhlasim, je to uzasny smartfotablet :)

 • Nemoxxl

  Ja ho mám už týždeň.Na to, že je to môj prvý android som s ním veľmi spokojný.Čo sa týka veľkosti ja nemám s ním žiadný problém.Game Hub nemá,ale dá sa to vyriešíť nejakou aplikáciou.Zvuk pri hovore je na veľmi dobrej úrovni.Stylus na SGS II nepoužiješ.

 • ZeDesign?

  V NAY som si ho obzeral – lebo o nom uvazujem . No ten vcerajsi Apple design ma nastval, ze som ochotny nanho zabudnut a zostat pri mojej starej no peknej Xperii X10i… :-(

  • Xxxxxx

   jasne, apple ma patent na obdlznik :)
   a co je na tej xperii pekne ? lebo pre mna su to absolutne nepochopitelne 
   tvary, hranate a tie hardverove tlacitka jak z 80tych rokov …
   mam note a jeho minimalisticky dizajn je fajn, ked som chytil do ruky iphone
   neveril som ze na takom malom displeji niekto dokaze nieco napisat alebo precitat…je to podla mna spickovy telefon a zaroven komunikator

   • Tomhau

    Ty asi nemáš rád celý svet: sony, apple, 80-siate roky, iphone….

    • Xxxxxx

     aha, nemam rad apple…akurat ze mam aj iphone :-)
     ja len porovnavam, pre mna je velkost SGN absolutne vyhovujuca..
     Apple je dizajnovo pekny a velkost je na telefon v poriadku..
     Ale na surfovanie je vacsi displej jednoducho lepsi…
     preto mam oba…a dual sim

   • robo

    to že ty nedokážeš písať na 3,5″ displeji není vada telefónu ale tvoja, na iphone som nemal problém písať poznámky na prednáškach aj s diakritikou, ked ostatný nestíhali písať na papier :)

 • Martin

  Ja ho mam uz mesiac a odvtedy som notebook nevytiahol. Chodim casto na sluzobky do Nemecka a uz nemusim vlacit telefon a notebook v kapse! Jednoducho mam jedno zariadenie na ktorom spravim Word doc, pozrem film, telefonujem, chatujem, citam noviny, fotim (fotky velmi pekne oproti HTC desire velky skok vpred) a este na tom idu vsetky gamesky ako GTA3, NFS hot pursuit, Shadow Gun… Proste bomba! Jasne ze ak chce niekto telefon na smsky a telefonovanie tak je to hovadina! Ale pre mna 10/10.  S pozdravom Martin.

 • xsarahdi

  Chlapi čo tu tvrdíte, že ho máte. Poprosím o zhodnotenie výdrže baterky pri vašom používaní. DIK

 • Robo R

  baterka drží tak isto ako na iných high end telefónoch…čiže bieda…ak sa s tým ozaj vyslovene hráš celý deň, tak to skape rýchlo…
  Ale na bežné veci ako hodinka dve net, nejaké to YT video, volanie, email….jeden deň vydrží..Proste to isté ako napr. na mojom “starom” SGS.

 • Veto

  tiez ho mam uz mesiac a nehovorim, ze velkost je idealna, ale je akceptovatelna. A tato velkost je zaroven najvacsie minus tohoto telefonu. Ak ma nejaky telefon najvacsie minus  na urovni akceptovatelne, tak to musi byt dobry telefon. Note nie je len dobry, je to najlepsi telefon na trhu. Este som nestretol jedineho cloveka, ktory by tento telefon pouzival a nebol spokojny. Samozrejme male chybicky krasy sa najdu, ale podstatny je celkovy vysledok a ten je jednoznacne 10/10.

  PS, ak chce niekto telefon na telefonovanie, tak nechapem, preco vobec klia na smartfony.
  Ak chce niekto telefon na internet, multimedia, hry, tak je velkost iba vyhoda, po hodine pouzivania sa clovek nechce vratit nas5 na jeho 4,3″ telefon.

  • Palko

   kazdy podla svojho gusta. ja telefon pouzivam na telefonovanie, net, multimedia ale pri tom vyzadujem aj prakticke nosenie a kompaktne telo a preto moj 3,7″displej je presne to co potrebujem.

   …. veta: ak chce niekto telefon na telefonovanie, tak nechapem, preco vobec klia na smartfony. —-> fakt si tak nechapavy alebo len pokus o flame?

 • v0id_walker

  Najlepsi telefon aky som kedy mal alebo videl :)

 • Pavol ň

  do specifikacii ste napisali ze nema tvrdené sklo…je to pravda? naozaj nema gorilla gllas? na iných stránkach písu ze má

  • Nemoxxl

   Má Gorilla Gllas.Ale to neznamená,že sa nedá poškrabať či rozbiť.

 • Zolino

  tiež ma zaujel.ako je na tom bateria?kolko vám vydrži? dikes.

  • Xxxxxx

   zalezi od toho, co vsetko s nim robis…ak mas zapnute kadejake vychytavky ako zive tapety, alebo anteny wifi, bluetooth alebo gps, potom ide vydrz dolu…
   Kazdy vecer ide na nabijacku, ale den zvladne v pohode..
   Ked som ho kupil, samozrejme som na nom fical nonstop, trakze vyslahat baterku za 8 h nebol problem…Teraz aj dva dni…
   Myslim ze baterka staci, ak chces zvysit vydrz, da sa to nastavit,…
   Taky lahky nadstandard co sa tyka konkurencie, da sa samozrejme kupit na ebay nabijacka s nahradnymi baterkami, takze axi kupis 2 ks nahradnych bateriek za par E, nemas co riesit..Na taky velky displej je to fakt slusna vydrz

   • Nemoxxl

    Používam ho denne a wifi mám zapnuté stále a tých 16 až 20 hodín vydrží nabitý.A to stále niečo s ním robím.Píšem texty vo Word-e,alebo robím tabuľky.Alebo len tak surfujem na internete.

 • Pavol Súkeník

  V recenzii ste napísali, že výsledok grafického čipu v Nenamark2 nie je nijak oslnivý. Mohli by ste mi povedať presnú hodnotu? Ďakujem

  • Pavol Súkeník

   A ešte, že či je ten výsledok grafického čipu v Nenamark2 horší od galaxy s 2

+