MojAndroid

Do redakcie sa nám dostal dlhoočakávaný tablet od spoločnosti Samsung, Galaxy Note 10.1, ktorý je prvým tabletom zo série Galaxy Note zariadení, ktoré sú dobre známe najmä vďaka stylusu S Pen. Novinka bola predstavená ešte začiatkom roka na kongrese mobilných technológii v Barcelone, kde sa však objavila v konfigurácii s dvojjadrovým procesorom a stylusom S Pen bez integrácie do tela zariadenia. Po šiestich mesiacoch sme sa konečne dočkali jeho oficiálneho predstavenia. Samsung nenechal nič na náhodu a Galaxy Note 10.1 zo začiatku roka vylepšil o štvorjadrový procesor, 2GB operačnej pamäte RAM a stylus S Pen si svoje miesto našiel priamo v útrobách zariadenia. Noviniek je však viac, preto sa poďme pozrieť, aké sú naše skúsenosti z používania 10 palcového tabletu Galaxy Note 10.1.

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

 1. časť: Obsah balenia, konštrukcia
 2. časť: Displej, Výkon a úložný priestor – štvorjadro od Samsungu 
 3. časť: Operačný systém, aplikácie, S Pen a ďalšie funkcie tabletu
 4. časť: Multimédiá – zvuk, videá, fotoaparát
 5. časť: Konektivita, batéria, záver
 6. časť: Fotogaléria

Samsung Galaxy Note 10.1

Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)10,1"
Exynos 4412, 1,4GHz1280x800
2GB5MPx
16, 32, 64GB

Čo nájdete v balení

Samsung Galaxy Note 10.1 prichádza v balení, v ktorom okrem klasického príslušenstva v podobe nabíjačky nájdete aj handsfree slúchadlá, ktoré budete potrebovať najmä pri 3G verzii tabletu, keďže táto umožňuje okrem prenosu dát v mobilnej sieti aj uskutočňovanie hovorov. Nejde o klasické “plecháče”, na ktoré sme zvyknutí pri niektorých modeloch smartfónov. Slúchadlá, ktoré dodáva Samsung sú bielej farby, majú silikónové nadstavce (len v jednej veľkosti), obsahujú mikrofón, tlačidlá pre pre príjem/odmietnutie hovoru a ovládanie hlasitosti.

  

Konštrukcia 

Konštrukcia nového Galaxy Note 10.1 je celá vyrobená z plastu, ktorý je vo väčšej miere zastúpený v bielej alebo modrej farbe – v závislosti od zakúpeného modelu. Strieborný plast lemuje prednú stranu a prechádza aj do zadného krytu, kde sa nachádza fotoaparát s LED bleskom. Rozmery Galaxy Note 10.1 sú o niečo väčšie, ako pri iných tabletoch od tohto výrobcu a činia 262 x 180 x 8.9 mm. Hmotnosť je vďaka použitým materiálom stále na prijateľnej hodnote 600g.

Prednej strane už tradične dominuje veľký 10,1 palcový displej, nad ktorým je umiestnená predná kamera s rozlíšením 1,9Mpix a senzor osvetlenia. Ten má za úlohu regulovať jas podsvietenia displeja. Čo nás potešilo ale najviac, je umiestnenie stereo reproduktorov po stranách zariadenia – tie sú zvýraznené lesklou striebornou mriežkou.

Všetky ovládacie prvky, tlačidlá, konektory, sloty pre SIM a pamäťovú kartu microSD, sú okrem dokovacieho konektoru umiestnené v hornej časti. Z tohto miesta môžete tablet tiež zapnúť, ovládať jeho hlasitosť alebo cez 3,5mm audio jack k nemu pripojiť slúchadlá. Medzi tým všetkým si svoje miesto našiel aj infračervený port, ktorý poslúži napríklad pri ovládaní televízorov alebo iných kompatibilných spotrebičov v domácnosti. 

  

V zadnej časti nájdete už len vyššie spomínaný fotoaparát s LED bleskom. To najdôležitejšie, čo je charakteristické pre toto zariadenie , výrobca vsadil do spodného rohu – práve tu sa nachádza stylus S Pen. Ten je v tele dobre uchytený a pri jeho vyberaní musíte vynaložiť  tu “správnu” dávku sily. Stylus je podobne, ako aj ostatné časti tabletu vyrobený z plastu a obsahuje jedno funkčné tlačidlo.

Konštrukčné spracovanie hodnotíme na výbornú. Na tablete všetky časti pevne doliehajú a jedinou nevýhodou sú použité materiály, ktoré vzhľadom na to, že ide o vlajkový tablet spoločnosti, pôsobia pri dotyku lacným dojmom. Asi ako pri každej plastovej konštrukcii, aj tu sa občas pri manipulácii ozve slabé zavŕzganie. Nie je to však nič, čo by nám pri používaní tabletu vadilo.

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

 1. časť: Obsah balenia, konštrukcia
 2. časť: Displej, výkon a úložný priestor – štvorjadro od Samsungu 
 3. časť: Operačný systém, aplikácie, S Pen a ďalšie funkcie tabletu
 4. časť: Multimédiá – zvuk, videá, fotoaparát
 5. časť: Konektivita, batéria, záver
 6. časť: Fotogaléria
4.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+