MojAndroid

Aktualizácia 1.4.2012 o 20,30 hod

Pozdravujeme čitateľov stránky MojAndroid.sk, toto je prvoaprílový žart. Veríme, že sme vás pobavili :)
MojAndroid.sk tím

Po mnohých dohadoch a špekuláciách o tom ako by nový Samsung mal vyzerať, sme sa konečne dozvedeli všetko potrebné. Na testovanie sa k nám totiž exkluzívne dostala testovacia vzorka nového Galaxy SIII. Tak ako sme písali v predchádzajúcich dohadoch, je tento smartfón skutočne vybavený štvorjadrovým procesorom Exynos, ktorý pracuje na frekvencii 1,4GHz a k dispozícii má celkovo 2GB operačnej pamäte RAM. Vnútorná pamäť dosiahla kapacitu 32GB, pričom jej ďalšie navýšenie je možné zabezpečiť pomocou pamäťových kariet microSD.

Jedným z najväčších lákadiel nového telefónu Samsung Galaxy SIII je aj jeho displej, ktorý má nakoniec uhlopriečku 4,7 palca, čo je vzhľadom na absenciu akýchkoľvek hardvérových či kapacitných tlačidiel ideálna hodnota. Vyrobený je technológiou Super AMOLED a disponuje rozlíšením 1280×720 px. Telo je vyrobené z vysoko kvalitných materiálov akými je kov a odolné sklo Gorilla Glass druhej generácie. Nie je síce tak ľahký ako jeho predchodca Galaxy SII, no napriek tomu váži príjemných 130g. Rozmery sú podľa údajov výrobcu 125 x 66 x 8.9 mm. Prvý kontakt s telefónom zanechal v nás naozaj pozitívny dojem a uvidíme ako si bude počínať v našom testovaní. Operačným systémom je zatiaľ čistý Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Netreba zabúdať aj na to, že ide len o predprodukčnú vzorku, takže nie všetko musí fungovať na 100%. Svoje otázky samozrejme môžete písať v komentároch, budeme sa na ne snažiť odpovedať čo najskôr.

Ako nový Samsung Galaxy SIII vyzerá môžete vidieť na promo fotografii, ktorú nám poskytol Samsung. Živé fotografie budú nasledovať už čoskoro!

1.4.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+