MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Veľký a jasný AMOLED

Devízou aj dostupnejších smartfónov Samsung je už niekoľko rokov ich displej. Výrobca tu nešetrí a aj v nižších triedach ponúka kvalitné AMOLED displeje, ktoré prinášajú skvelý používateľský zážitok. Inak tomu nie je ani pri Samsung Galaxy A9 2018, ktorý má pekný 6,3″ Super AMOLED displej s rozlíšením 1080 x 2200 pixelov.

Ide o naozaj kvalitnú obrazovku, ktorú od drahších modelov oddeľuje iba niekoľko detailov. “Nižšie” rozlíšenie je pri bežnej práci s telefónom nepostrehnuteľné, farby sú skvelé, jas je tiež vynikajúci. Okrem iného tiež poteší skutočne nízka hodnota najnižšieho jasu, vďaka čomu je jednoduchšia práca s telefónom v noci.

To uľahčí už aj štandardne výborný nočný režim s filtrom modrého svetla. Telefón sa však nestratí ani na priamom slnku, kde je jeho používanie veľmi pohodlné a bezproblémové.

Celkovo sme boli s displejom skutočne nadmieru spokojní. Hoci toto je oblasť, ktorá sa už v posledných rokoch dramaticky nezlepšuje a väčšina výrobcov aj v strednej triede ponúka obrazovky, ktoré sú skutočne kvalitné, Samsung je ochotný spraviť o krok viac a priniesť naozaj TOP displej aj do zariadenia strednej triedy. A to je skutočne chvályhodné.

Výkon a pamäť: Nezľakne sa ničoho

S radosťou tiež môžeme konštatovať, že Samsung Galaxy A9 2018 vás poteší aj svojou hardvérovou výbavou a výkonom. Čip Snapdragon 660 patrí k tomu najlepšiemu, čo v strednej triede nájdeme. Hoci nejde o procesor, ktorý by v benchmarkových aplikáciách dosahoval najvyššie skóre, pri bežnom používaní je naozaj náročné zbadať rozdiely oproti tým najvýkonnejším čipom na trhu.

Odozva systému, plynulosť, spúšťanie aplikácií a prepínanie medzi nimi – to všetko je bezproblémové. S telefónom si bez obáv zahráte aj moderné hry, aj keď nie na najvyššom, no zároveň nie na najnižšom rozlíšení. Obľúbený titul PUBG Mobile nám bežal na druhých najvyšších grafických nastaveniach, pričom zážitok z hry bol veľmi dobrý.

O nič horšie na tom nie je pamäťová výbava telefónu. Ten ponúka až 128 GB vnútornej pamäte a 6/8 GB RAM. To je skutočne niečo, s čím sa v strednej triede nestretávame prakticky vôbec. V kombinácii s výkonným procesorom ide o naozaj vynikajúci výbavu, ktorú len tak ľahko niečo nezaskočí.

Okrem toho, ak by vám aj táto enormná vnútorná pamäť nestačila, k dispozícii je slot na microSD karty s kapacitou až do 512 GB. Ani tí najnáročnejší používatelia tu tak nepocítia nedostatok pamäte.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
29.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+