MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparát: Trojica, ktorá zamieša karty v hre

Hlavná pýcha, dominanta modelu, kľúčová vlastnosť alebo aj silný argument. Tak by sa dal opísať fotoaparát (predný aj zadný) nového Galaxy A7. Vo svojej kategórii podáva naozaj nadpriemerné výsledky. Poďme ale pekne poporiadku.

Vzadu výrobca umiestnil toľko ospevovaný trojitý fotoaparát. Jeho rozlíšenie je dokopy až 37 megapixelov, ale nikdy nefotia všetky tri šošovky naraz. Tá hlavná má 24 Mpix a dostala clonu f/1.7. Napríklad Samsung Galaxy S8 má rovnaké clonové číslo, no technológia je v jeho prípade pokročilejšia. Napriek tomu podáva aj v prípade A7-čky skvelé výsledky a prekvapením sú najmä nočné snímky, kde prevyšuje aj konkurenciu.

Druhá šošovka (konkrétne tá celkom dole) má rozlíšenie 8 Mpix. Vyniká uhlom záberu, ktorý dosahuje 120°. Samotný potenciál širokého záberu spozorujete skôr pri interiérových záberoch. Zmieriť sa však treba so skreslením objektov po okrajoch záberu, horším clonovým číslom a nižším rozlíšením.

Objektív celkom hore má rozlíšenie 5 megapixelov a zohráva úlohu pri fotení v portrétnom režime. V aplikácii fotoaparátu ho nájdete pod názvom “dynamické zaostrenie”. Funguje presvedčivo, výsledky sú celkom dobré, regulovať sa dá aj jeho účinok.

Video dokážu obe kamery (predná i zadná) nahrávať maximálne v rozlíšení Full HD pri 30 fps. Zadná zvládne aj spomalený záber a časozber, takže na bežné natáčanie na dovolenky úplne vystačí. Okrem týchto režimov je k dispozícii aj pro režim na fotenie. Ponúka pestré možnosti a môžete sa s ním vyhrať.

Predná kamera má rozlíšenie 24 Mpix a výrobca k nej pridal aj LED blesk. Je bohatá na rôzne filtre a nálepky, zvládne takisto aj portrétny režim. Ten občas funguje lepšie ako ten na zadnom fotoaparáte. Ponúka sa tu aj tzv. Široké selfie, ale na jeho používanie sme si nezvykli. Selfie kamera však dokáže prekvapiť hlavne za tmy, keď podávala neočakávane dobré výsledky.

Konektivita a komunikácia: Spojíte sa so všetkým, čo potrebujete

Telefóny sú tu pre nás (okrem fotenia selfies s filtrami a spravovania tristo sociálnych sietí) aj na telefonovanie. To funguje v prípade novej A7-čky rovnako dobre ako SMS-ky a mobilné dáta. So signálom ani stabilitou nebol žiaden problém, len mobilné dáta raz zaváhali. Po reštarte mobilu už všetko fungovalo v poriadku.

V oblasti konektivity tu nechýba Bluetooth vo verzii 5.0. Páčili sa nám rýchle nastavenia, ktoré sa zobrazili vždy po jeho zapnutí. Nezabudlo sa na GPS, LTE kategórie 6, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2.4/5GHz) a NFC. Platby fungovali bez problémov, nutné bolo len mobil za každým odblokovať. Inak však nebol problém s platením ani v zahraničí.

Využili sme aj USB OTG na prenos súborov, ktorý bol rýchly a úspešný. Nájdete tu aj rádio, takže jediným chýbajúcim prvkom je infraport. Ten však ani nebýva štandardom v prípade kórejského výrobcu. Podarený zoznam zakončuje 3,5 mm audiojack a plnohodnotný dualSIM slot. 

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
8.11.2018
 • Marek

  no mne tie nocne zabery pridu ako riadne podpriemerne ;-)

  • Peter Naďo

   Tak asi to nieje fotené 5000-evrovou DSLR od Canonu že ?

   • Marek

    skusim este raz.. reagoval som na “Skvelý fotograf zo strednej triedy”
    preslo mi rukami niekolko mobilov v strednej triede v podobnej cenovke a viem posudit kvalitu, a toto ma daleko od skvelych fotiek.. je to len podpriemer nic viac

    • Peter Naďo

     Skúšaj koľkokrát chceš :)))
     Fotí to ako A8 (2018) ??? Lebo ten som mal doma a fotky boli žalostné…video ešte horšie, roztrasené a to neustále preostrovanie to zabíjalo úplne !
     Teraz som sa dostal k S7 a som spokojný, pre mňa ako náruživého fotomobografa je to paráda…na drahší mobil mi bohužiaľ mamička peniaze už dať nemala…

+