MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Operačný systém: O sile zvyku

Operačný systém na Samsungu Galaxy A20e je Android 9.0 Pie, ktorý je doplnený o robustnú nadstavbu One UI. Tá mení čistý Android takmer na nepoznanie a vyznačuje sa najmä skvelou integráciou globálneho čierneho režimu a ovládaním za pomoci jednej ruky. Systém je jednoducho nastavený tak, aby ste každý jeden prvok mali doslova pod palcom. Pri tak malom smartfóne by sme však radšej uvítali možnosť si tento spôsob ovládania vypnúť a radšej by sme videli viacej obsahu na celej obrazovke. Pri väčších telefónoch však ide o výhodu.

Samotné používateľské prostredie sa nám veľmi páčilo a vďační sme boli aj za prídavné funkcie v podobe Digital Wellbeing, správca aplikácií na pozadí či pokročilejšie režimy napájania. Smartfón je možné ovládať pomocou klasickej trojice tlačidiel, poradie ktorý je možné manuálne nastaviť. Ak vám vyhovuje navigácia gestami, Samsung neskalme a ponúkne i túto možnosť. V čase nášho testovania sa na telefóne nachádzal firmvér s bezpečnostnou záplatou platnou k 1. aprílu 2019.

Batéria: Nízke rozlíšenie displeja nepomohlo

Vo vnútri zariadenia sa nachádza užívateľsky nevymeniteľný akumulátor s kapacitou 3 000 mAh. Nižšia kapacita by hneď nemusela značiť zlej výdrži, a to najmä vďaka úspornému procesoru a malému displeju s nízkym rozlíšením. Opak je však pravdou, a Samsung Galaxy A20e je maximálne 1,5-dňový smartfón, ak sa rozhodnete uskromniť s jeho používaním. Prvý deň používania pri 14 % ostávajúcej batérie telefón hlásil 6 hodín zapnutého displeja.

Po nainštalovaní ďalších aplikácií a po priemernom dennom používaní nám telefón pri 12 % batérie ohlásil len 3 hodiny SOT. Ďalší priemerný deň sme to však potiahli na 4 hodiny a 41 minút. Ako vidíte, výdrž je veľmi premenlivá a môžeme povedať, že by sme očakávali o čosi viac. Aspoň že nabíjanie z 15 % na 100 % prebehlo rýchlo, iba za 1 hodinu a 20 minút.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
17.6.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+