MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Odomykanie: V lacnom smartfóne pomalšia čítačka

Teší nás, že výrobca sa rozhodol nasadiť aj do smartfónu s cenovkou pod 200 € bezpečnostný prvok v podobe čítačky odtlačkov prstov. Zariadenie je možné odomknúť i za pomoci tváre, avšak tento spôsob zvykol byť ešte pomalší ako čítačka a samozrejme, je aj podstatne menej bezpečný. Čítačka odtlačkov je schopná zapamätať si hneď pät prstov a odomykanie zo zhasnutej, a taktiež aj rozsvietenej obrazovky prebieha cez dve sekundy.

Po priložení prsta je treba tú chvíľku počkať. V rovnakej cenovej kategórii sa však nachádzajú aj zariadenia, ktoré je možné takýmto spôsobom odomknúť už v zlomku sekundy. Samozrejme, telefón odomknete aj pomocou klasických spôsobov, akým je napríklad PIN kód, heslo či vzor.

Fotoaparáty: Nádherné v hľadáčiku, podstatne horšie na monitore

Po otvorení fotoaparátu vonku nás smartfón veľmi kladne prekvapil. Musíme povedať, že zo začiatku sme si mysleli, že tak pekne fotografujúci širokouhlý snímač sme v tak lacnom zariadení doposiaľ nevideli. Inak to však vyzeralo po otvorení fotografie v galérii. Okamžite sme zbadali obrovský nedostatok detailov a zvláštne pôsobenie HDR. Najlepšie to bude vysvetliť na samotných testovacích fotografiách.

Primárny snímač disponuje rozlíšením 13 MP a svetelnosťou f/1.9, ktorá v zhoršených svetelných podmienkach spôsobovala vysoký výskyt digitálneho šumu. Druhý, širokouhlý snímač je 5-megapixelový, so svetelnosťou f/2.2. Sem je už očividné znížené množstvo svetla na fotografiách. Pre oba snímače platí, že vytvárajú fotografie ako z omalovánky, ktoré však zaujmú na sociálnych sieťach, kde po uploadovaní prechádzajú komprimáciou. Pokiaľ si fotografiu trochu priblížime, zbadáme veľmi nepekné nedokonalosti (trojica obrázkov nižšie).

Predná kamera s rozlíšením 8 MP a svetelnosťou f/2.0 vytvára veľmi uspokojivé fotografie s dobrým kontrastom, HDR režimom a peknými farbami. Všetky senzory sú schopné nahrávania Full HD videa pri snímkovej frekvencii 30 FPS, vrátane toho širokouhlého. Chýbať môže absencia akejkoľvek stabilizácie obrazu.

Testovacie fotografie (normálny vs. širokouhlý):

Predný fotoaparát:

 

Testovacie video:

Testovacie širokouhlé video:

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
17.6.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+