MojAndroid
Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Ach, tie nechcené dotyky

Displej je jeden z najhlavnejších prvkov smartfónu. Samsung Galaxy A20e disponuje malým a úzkym 5,8-palcovým TFT displejom s pomerom strán 19,5:9. Jeho pozorovacie uhly a farebnú vernosť by sme zhodnotili vcelku kladne, no hnevalo nás nízke rozlíšenie HD+ (720 x 1560 pixelov). Jednotlivé pixely sú viditeľné voľným okom, a to nepôsobí nejako dobre. Čo nás občas dokázalo vytočiť, sú jeho veľmi úzke rozmery a miniatúrne rámčeky.

Tieto dva faktory spôsobovali množstvo nechcených interakcií s displejom, ako odoslanie správy pred tým, kým sme ju vôbec dopísali alebo pretáčanie videa na YouTube spôsobom, že sme ho držali v jednej ruke v horizontálnom otočení. Nenároční používatelia by však mohli byť spokojní. V nastaveniach nechýba možnosť zapnúť si filter modrého svetla pre nočnú prácu so smartfónom.

Výkon a pamäť: Nemusí stačiť ani dnes

Výkon je jeden z kritických parametrov tohoto modelu. Oň sa stará procesor Samsung Exynos 7 Octa, ktorý disponuje ôsmymi jadrami. Ako však určite viete, kvantita nie je kvalita, najmä pokiaľ ide o technické parametre. Dve jadrá sú typu ARM Cortex-A73 s taktom 1,6 GHz. Ďalších šesť je úsporných, typu ARM Cortex-A53 s taktom 1,6 GHz. S výkonom sme osobne spokojní neboli a pokiaľ hrávate hry či používate naraz viacero aplikácií, poobhliadnite sa po inom modeli.

 

V AnTuTu Benchmark smartfón nahral 94 547 bodov a v Geekbench 4 zas 1 208 / 3 677 bodov.

Výkon je dostatočný nanajvýš na sledovanie sociálnych sietí, surfovanie na internete či prácu v graficky nenáročných aplikáciách. Ide o základný smartfón, pokiaľ sa bavíme o výkone. Čo sa týka pamäťových hodnôt, vo vnútri sa nachádza 3 GB operačná pamäť a 32 GB interného úložiska, ktoré je možné rozšíriť o microSD kartu do kapacity 512 GB. Chod systému nás nijako neobmedzoval, i keď sme sa stretávali so sekanými animáciami a pomalším otváraním aplikácií. Čo nás však teší je, že Galaxy A20e si v RAM dokázal udržať aplikácie na vcelku dlhý čas.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
17.6.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+