MojAndroid

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

 1. časť: Konštrukcia
 2. časť: Displej, Výkon a úložný priestor
 3. časť: Operačný systém, aplikácie, S Pen, multitasking a ďalšie funkcie 
 4. časť: Multimédiá – zvuk, videá, fotoaparát
 5. časť: Konektivita, batéria, záver
 6. časť: Fotogaléria

Operačný systém – Jelly Bean, TouchWiz a “nadupané” funkcie

Samsung nenechal nič na náhodu a do svojho najnovšieho diela integroval už najnovšiu verziu operačného systému Android. V nastaveniach tak nájdete informáciu o tom, že Galaxy Note II funguje s Androidom 4.1.1 Jelly Bean. Súčasťou OS je tiež vlastná používateľská nadstavba TouchWiz a niekoľko ďalších aplikácií či iných užitočných funkcií.

  

Aplikácia S Note – Aplikácia určená pre vytváranie poznámok s veľkým množstvom dostupných funkcií a nástrojov. Jeho súčasťou je Shape Match a Formula Match, ktoré zdokonalia a spresnia vami načrtnuté geometrické tvary a tiež spočítajú ručne písané matematické úlohy. Aplikácia S Note dokáže tiež konvertovať rukou písané slova na digitálny text – podporované je aj rozpoznávanie znakov s diakritikou. Do poznámok môžete vkladať obrázky, vlastné hlasové poznámky alebo zmeniť pozadie. K dispozícii je veľa nastavení pera, pri ktorom môžete vyberať rôzne typy štetcov, farbu, hrúbku alebo ich priehľadnosť. Popup Note umožní okamžite otvoriť aplikáciu S Note ako pop-up okno kdekoľvek na obrazovke. Pri telefonovaní si tak môžete napríklad jednoducho a rýchlo robiť poznámky.

  

Moje Súbory: Správca súborov, ktorý poslúži na bežnú prácu s dátami vo vnútornej pamäti vášho zariadenia alebo na externej microSD karte.

 

S Calendar (Kalendár S): Výborný pomocník pri plánovaní vášho časového rozvrhu. Kalendár S Calendar od Samsungu je prehľadný, synchronizuje sa s kontom Google a podporuje aj sociálnu sieť Facebook. V kalendári je k dispozícii niekoľko pohľadov – ročný, mesačný, týždenný a denný. Aplikácia ponúka aj funkcie To-do aplikácie, takže si môžete pridávať úlohy, ktoré máte v najbližšej dobe vykonať.

Funkcia “Air View”Air View vám umožní nahliadnuť do e-mailu, poznámok S Note, plánovača S Planner, obrázkovej galérie alebo spustiť videá bez toho, aby ste museli otvoriť obsah. Vďaka Air view sa rýchlo dostanete k požadovaným informáciám so všetkými detailmi bez nutnosti preskakovať medzi oknami.

Funkcia “rýchly príkaz”: umožní definovať S Pen gestá pre vykonanie určitých príkazov.

Pop up Web: dovolí otvoriť internetový prehliadač kdekoľvek na displeji a vedľa neho otvoriť ďalšie webové okno bez toho, aby ste medzi nimi museli prepínať.

Pop up play: Pri sledovaní videa oceníte funkciu Pop up play, vďaka ktorej stlačením tlačidla prepnete obraz do „plávajúceho okna“, ktorým môžete ľubovoľne posúvať po obrazovke alebo meniť jeho veľkosť bez toho, aby ste ho vypínali. Pritom si môžete jednoducho načítať ďalšie aplikácie, byť on-line, v spojení so svojimi priateľmi či si plánovať váš deň.

  

Smart Stay: Funkcia Smar Stay bola prvýkrát predstavená v modeli Samsung GALAXY S III. Funkcia Smart Stay rozpozná, ako telefón používate – napríklad či čítate elektronickú knihu alebo surfujete po internete. Predná kamera telefónu sleduje vaše oči a telefón automaticky ponechá jas displeja nestlmený, aby ste mohli pohodlne čítať.

Inteligentné otáčanie: Vypne automatické otáčanie obrazovky a použije predný fotoaparát na zistenie orientácie vašej tváre, podľa ktorej otočí obrazovku.

Funkcia AllShare® Play umožňuje zdieľať obsah s ostatnými v reálnom čase tým, že prepojí Galaxy Note II so Samsung HD TV, ďalšími telefónmi, tabletmi, notebookmi a ostatnými zariadeniami spotrebnej elektroniky na rovnakej sieti. Ak pracuje skupina ľudí na rovnakom projekte, ocenia unikátnu funkciuAllShare Group Cast, vďaka ktorej môže každý člen prepojenej skupiny pracovať s dokumentmi, prezentáciami alebo fotografiami v reálnom čase bez toho, aby sa museli dokumenty načítať oddelene.

Softvérová klávesnica: Klávesnica ponúka štandardné rozloženie kláves so samostatným radom pre čísla. Podporované je prediktívne písanie, automatická kapitalizácia, interpunkcia ale tiež možnosť rozloženia klávesnice pre písanie jednou rukou – na výber je rozloženie pre pravákov aj ľavákov. Využiť môžete aj písanie pomocou stylusu, pri ktorého použití sa aktivuje podložka na písanie rukou.

  

Multitasking: Nepochybne najzaujímavejšou funkciou nového Galaxy Note II je jeho multitasking. Dlhým podržaním kapacitného tlačidla “späť” aktivujete vysúvacie menu s aplikáciami kompatibilnými pre túto funkciu – nájdete tu E-mail, Galériu, Gmail, ChatOn, Chrome, natívny internetový prehliadač, Prehrávač videa, Poznámka S, Správy, Google Talk, Google Mapy a Facebook. Jednoduchým presunutím nad pracovnú plochu dokážete pracovať s dvoma aplikáciami súčasne, pričom môžete upravovať veľkosť jednotlivých okien podľa vlastného uváženia.

  

Pero S Pen

S perom, ktoré je priamou súčasťou Galaxy Note II, môžete vykonávať niekoľko rôznych činností. Podržaním tlačidla na S Pen a dvojitým ťuknutím na displeji aktivujete Popup Note kdekoľvek v systéme. Držaním tlačidla môžete tiež vybrať určitú časť časť obrazovky a neskôr ju upraviť napríklad v aplikácií S Note. Vytvorené snímky sa automaticky ukladajú do schránky Scrapbook, odkiaľ ich je možné pomocou klávesnice vyvolať a vložiť v ktorejkoľvek kompatibilnej aplikácii. Vytvoriť môžete aj screenshot celého displeja a to podržaním tlačidla na S Pen a súčasným dlhým ťuknutím na obrazovke. Takýto snímok môžete následne orezávať, upravovať alebo pridať do neho vlastné poznámky

  

V systéme sú samozrejmosťou aj novinky, ktoré ponúka samotný Android 4.1 Jelly Bean. Okrem rozšírených a interaktívnych notifikácií to je aj hlasový asistent Google Now (len v angličtine) a ďalšie, ktoré nájdete popísané aj v našom článku “Téma týždňa: Android 4.1 Jelly Bean – všetko, čo by ste mali o tejto verzii Androidu vedieť na jednom mieste“. Priamo z notifikačnej oblasti môžete rýchlo zapnúť/vypnúť WiFi, mobilné dáta, GPS, Bluetooth, Zvuk a iné funkcie.

 

Tento článok je rozdelený na viacero častí:

 1. časť: Konštrukcia
 2. časť: Displej, Výkon a úložný priestor
 3. časť: Operačný systém, aplikácie, S Pen, multitasking a ďalšie funkcie 
 4. časť: Multimédiá – zvuk, videá, fotoaparát
 5. časť: Konektivita, batéria, záver
 6. časť: Fotogaléria
10.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+