MojAndroid

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Batéria: Ďalší parameter, ktorý exceluje

S výdržou batérie dokáže tento približne 100-eurový smartfón predčiť aj viacero vlajkových lodí. Spokojní so smartfónom sme, ak nám ponúkne minimálne jeden celý deň bez nabitia. Tento to však doťahuje i na dva a pol dňa bez nabíjačky. S vyšším časom nečinnosti klesá doba zapnutého displeja, no odhadujeme, že Redmi 7A zvládne cez sedem a pol hodín s neustále zapnutým displejom.

Redmi 7A detail fotoaparátu

Táto veľká, 4 000 mAh batéria sa dobije pribalenou 10 W nabíjačkou (výstup 5V / 2A) za približne dve hodiny. Telefón je teplejší iba počas nabíjania, menej náročné hry však už zvládne bez prehrievania či sekania.

Záverečné zhodnotenie: Najlepší 100-eurový smartfón?

Redmi 7A je bez pochýb jedným z tých najlepších smartfónov za približne 100 €. Príjemne zaskočí kvalitou fotoaparátov, skvelou výdržou na jedno nabitie, dobrý výkonom a príjemným používateľským prostredím. Výrazne ho odporúčame najmä ľudom s obmedzenejším rozpočtom alebo tým, ktorí patria k menej náročným. Dovolíme si však tvrdiť, že s Redmi 7A bude vcelku spokojní takmer hocikto.

Z nedostatkov spomenieme absenciu skeneru odtlačkov prstov, len microUSB konektor a málo pamäte. Či už úložiska alebo tej operačnej.

Redmi 7A klávesnica

7

Redmi 7A

Tento smartfón je iba ďalším dôkazom o tom, že lacné zariadenia sa stávajú čoraz lepšími. Konkrétne ide o priam ukážkový prípad modelu tejto cenovej kategórie. Za 100 eur a pár drobných dostanete solídny výkon, skvelý zadný a predný fotoaparát a nadpriemernú výdrž na jedno nabitie. Potešia aj príjemné bonusy v podobe excelentnej optimalizácie systému či prekvapivo dobre hrajúcemu reproduktoru. Redmi 7A by sme doporučili prakticky každému, kto hľadá ten najlacnejší telefón.

zobraziť celú recenziu
60 %
Konštrukcia a dizajn
50 %
Displej
60 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
90 %
Cena
60 %
Fotoaparát

  • Skvelá batéria
  • Super cena
  • Dobrý výkon
  • Slušné fotoaparáty
  • Optimalizácia systému

  • Nemá NFC
  • Iba 16 GB úložiska
  • microUSB
  • Chýba skener odtlačkov prstov
15.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+