MojAndroid

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Fotoaparáty: Nečakane silná stránka

Tomu, že Redmi 7A je plný príjemných prekvapení, svedčia aj jeho snímače. Vzadu nájdeme 12,3 MP fotoaparát s nie príliš presvedčivou svetelnosťou f/2.2. Istú magickosť však výsledným fotkám dodáva softvér. Ten snímky po zachytení vylepší a následne vyzerajú ako z dobrého zariadenia strednej triedy.

Redmi 7A fotografovanie

Nechýbajú im verné farby, slušný kontrast a na danú cenu priam excelentný dynamický rozsah. Na fotografiách je krásne vidieť, ako obloha s bielymi oblakmi dokáže vynikúť. V horšom svetle klesá aj kvalita, no o žiadnu katastrofu nejde. Nápis “AI CAMERA” na zadnej strane nie je iba na okrášlenie, ono to skutočne funguje a fotografie vyzerajú lepšie a zároveň prirodzene.

Video je možné nahrávať v rozlíšení 1080p so snímkovou frekvenciou 30 fps. Aj s ním sme boli veľmi spokojní, aj napriek absencii akejkoľvek stabilizácie obrazu. Predná kamera s rozlíšením 5 MP a svetelnosťou f/2.2 nás taktiež na danú cenovku nadchla.

Fotografie v exteriéri:

Fotografie v interiéri:

Predný fotoaparát:

redmi 7a testovacia fotografia (5)
Portrétový režim

Testovacie video:

Konektivita: K pomyselnej dokonalosti chýba NFC

Nesmieme zabudnúť spomenúť, že nabíjací konektor je typu microUSB. Výrobca sa však očividne snažil čo najviac znížiť cenu smartfónu. Navyše, týmto konektorom disponuje aj desiatka o sto eur drahších zariadení, kde by sme to už odpúšťali len ťažko. Vo vrchnej časti sa nachádza 3,5 mm audio jack na slúchadlá.

Smartfón podporuje len 2,4 GHz Wi-Fi, no je na ňom dostupný Bluetooth vo verzii 4.2. Nechýba ani trojitý slot pre dve nanoSIM karty a jednu microSD kartu. Pokiaľ ide o určovanie polohy, na to poslúžia služby GPS, A-GPS, Beidou a GLONASS. Čerešničkou na torte by bola podpora NFC, ktorá smartfónu chýba.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

15.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+