MojAndroid

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Výkon a pamäť: Hrdo prekoná aj drahšie modely

Vnútri Redmi 7A sa nachádza čipset Snapdragon 439, ktorý má osem jadier. Ten je doplnený operačnou pamäťou o veľkosti 2 GB a vnútorné úložisko má kapacitu 16 GB. Ako môžete vidieť, smartfón disponuje tými najzákladnejšími vlastnosťami. Možno vás prekvapíme tvrdením, že Redmi 7A nám príde dokonca podstatne rýchlejší a celkovo plynulejší, ako niektoré o sto eur drahšie modely.

Redmi 7A teleobjektív

Vďačiť môžeme práve skvelej optimalizácii od výrobcu. Multitasking je maximálne plynulý a neraz sme mali pocit, že operačná pamäť má aj o jeden gigabajt navyše. Animácie v systéme sa nijako nesekajú a spúšťanie aplikácií trvá minimum času.

Nuž, 16 GB interná pamäť dokáže zamrzieť. Preto nás teší, že je ju možné rozšíriť o microSD kartu do kapacity 256 GB. Smartfón dosiahol v benchmarku AnTuTu skóre 74 874 bodov.

Systém je dostatočne plynulý, na tie lepšie hry ale môžete zabudnúť. Jednoduchšie tituly si zahráte bez problémov, no na tie kvalitné 3D hry s poriadnou grafikou budete potrebovať výkonnejší smartfón.

Operačný systém: Obohatený aj o prémiovejšie funkcie

Na Redmi 7A beží Android 9.0 Pie, obohatený o nadstavbu MIUI 10. Tá počas nášho takmer dvojtýždenného testovania obdržala dve aktualizácie, jedna z nich so sebou niesla júlovú bezpečnostnú záplatu. Sme veľmi radi, že čínsky gigant myslí aj tie najlacnejšie modely a aktualizuje ich na pravidelnej báze.

Redmi 7A vysúvacia lišta

V systéme nechýbajú staré známe funkcie, ako klonovanie aplikácií, správca telefónu a batérie, podpora pre gestá, integrovaná úprava zvukového výstupu a ďalšie veci, na ktoré narazíte počas používania. Mrzela nás však jedna vec, a to tá, že notifikácie sa zobrazili až po stiahnutí hornej lišty nadol.

Telefón disponuje aj týmito funkciami:


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

15.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+