MojAndroid

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Displej: Žiadne výhrady

Displej na Redmi 7A má uhlopriečku 5,46 palcov. S pomerom strán 18:9 tak ide o vcelku malé a kompaktné zariadenie. Rozlíšenie tohto IPS LCD panela činí 1440 x 720 pixelov (HD+), čo nám dáva 295 pixelov na palec. Na danú cenovú kategóriu je toto rozlíšenie plne dostatočné.

Redmi 7A nastavenia

Pozorovacie uhly sú na vcelku dobrej úrovni, aj keď určite nejde o ten najlepší zobrazovač. Skvelý je minimálny jas, ktorý vo večerných hodinách netrhá oči a maximálny jas sa pohybuje niekde v okolí priemeru strednej triedy. Reakcia na dotyk je potom výborná a s týmto sme počas testovania nemali žiadne problémy.

Multimédiá: Poteší kvalitný hlavný reproduktor

Jednou z vecí, ktorá sa na lacných smartfónoch šetrí, je primárny reproduktor. Preto nás veľmi teší, že Xiaomi nenasadilo ten typický s “plechovým” zvukom. Disponuje dokonca aj hlbšími tónmi a jeho maximálna hlasitosť zaručí, že neprepočujete žiaden prichádzajúci hovor.

Redmi 7A konektor

Ak sa vám však podarilo nejaké upozornenie prepočuť, stále je tu prítomná farebná notifikačná LED dióda v ľavom rohu čela smartfónu. Na širokouhlom 18:9 displeji si vychutnáte vaše obľúbene filmy, no YouTube videá s pomerom strán 16:9 je nutné pozerať s čiernymi rohmi. Samozrejme, tých sa môžete zbaviť na úkor hornej a dolnej časti obrazu.

Na milovníkov hudby čaká 3,5 mm audio jack. Po zapojení slúchadiel si môžete zvuk upraviť podľa vlastných predstáv, vďaka integrácii ekvalizéru a vstavaného zvukového enginu. Hudbu si vychutnáte aj prostredníctvom bluetooth slúchadiel.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

15.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+