MojAndroid

Prestigio má vo svojom portfóliu nejedno zaujímavé príslušenstvo, ktoré môžete jednoducho spárovať so svojím telefónom alebo tabletom. Jedným z nich je aj nový univerzálny stojan pre tablety, ktorý bez problémov pojme zariadenia s veľkosťou displeja 7, 8 ale aj 10 a viac palcov.

Prestigio PBS7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Konštrukcia stojanu Prestigio PBS7 je z väčšej časti vyrobená z hliníka a nepochybne patrí medzi tie zariadenia, ktoré zaujmú nielen vzhľadom, ale aj pevnosťou. Telo stojanu je pevné a môžete si byť istí, že znesie aj tvrdšie zaobchádzanie. Vďaka gumenej podložke sa po položení na stôl nešmýka a drží pevne na svojom mieste. V balení nájdete ochranné púzdro a prepojovací káblik jack-jack.

Prestigio PBS7-2

Predná strana sa stala domovom pre reproduktor, ako aj miestoom pre NFC, pomocou ktorého zariadenia so stojanom spárujete rýchlo a bez akýchkoľvek problémov. Miesto pre vloženie zariadení je chránené gumou, takže sa nemôže stať, že by ste svoj tablet poškodili. Držanie je pevné a tablet po vložení do stojanu nemá vôľu. Jedinou nevýhodou môže byť pevný uhol natočenia, ktorý však vyvažujú výhody ako pevnosť a univerzálnosť. Prestigio PBS7 bezproblémovo použijete aj ako stojan pre smartfón.

Prestigio PBS7-5

Prestigio PBS7-4 Prestigio PBS7-3

Čo sa týka ovládacích prvkov, tie sú okrem indikačnej LED diódy umiestnené na pravej strane. Nájdete tu tlačidlo pre zapnutie, ovládanie hlasitosti a prehrávania (spustenie, pozastavenie) a taktiež mikrofón. Zadná strana obsahuje konektory pre pripojenie externých reproduktorov, ako aj pripojenie nabíjačky. Plusom je aj prítomnosť USB portu (5V/2,1A), ktorý poslúži pri nabíjaní smartfónu, či iného mobilného zariadenia.

Prestigio PBS7-6

Celkovo nemám konštrukčnému spracovaniu až tak čo vytýkať. Telo stojanu je pevné a vyzerá naozaj dobre. S kľudným svedomím môžem povedať, že zodpovedá cene, za ktorú sa predáva. Tá sa začína na 44 eurách.

Hudobný prednes reproduktoru je vzhľadom na jeho veľkosť výborný. Ponúka dostatočnú hlasitosť a zastúpenie jednotlivých frekvenčných pásiem je taktiež dobré. Nečakajte hlboké basy, tie sú však vzhľadom na možnosti takto malých reproduktorov zastúpené v dostatočnej miere. Netreba zabúdať ani na to, že ide predovšetkým o prenosný reproduktor, ktorý môžete nosiť so sebou na cestách alebo na chaty, kde nie je dostupná žiadna iná audiotechnika. Vstavená batéria vám podľa hlasitosti vydrží nejakých 6 hodín.

Prestigio PBS7-8 Prestigio PBS7-7

SAMSUNG CSC SAMSUNG CSC

Reproduktor vďaka vstavanému mikrofónu použijete po pripojení k smartfónu aj ako handsfree. Citlivosť mikrofónu nie je síce najvyššia, no dá sa pomocou neho pohodlne volať na vzdialenosť približne jedného metra. Pri väčšej vzdialenosti už budete musieť hovoriť hlasnejšie.

Celkovo na mňa reproduktor PBS7 zapôsobil dobrým dojmom. Podobné reproduktory sa predávajú aj za oveľa vyššie sumy, a tento prichádza navyše aj v prémiovom prevedení z hliníka a výbornou funkcionalitou vrátane podpory NFC a handsfree. Poteší aj možnosť nabíjať externé zariadenia, či okrem tabletu umiestniť aj akékoľvek iné zariadenie vrátane smartfónu.Prestigio PBS7 zakúpite už od 41 eur.

26.6.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+