MojAndroid

V našich končinách je čínske Prestigio známe ako výrobca telefónov, ktoré si môže dovoliť takmer úplne každý. Ich zariadenia sú taktiež akýmsi symbolom čínskych smartfónov s veľmi prívetivou cenovkou, avšak nie vždycky sa im nejaký model podarí úplne dokonale. Prestigio Muze G7 LTE na prvý pohľad očarí svojou hutnou a odolnou konštrukciou, ktorá sa skutočne podarila. Nuž, ak by tento smartfón nebol odolný voči vode a prachu, nevedeli by sme určiť, čo by bolo jeho hlavným ťahákom. Prečo si to myslíme? Dozviete sa po prečítaní tejto recenzie!

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Balenie: S užitočným bonusom

Po otvorení vcelku kompaktnej škatuľky uvidíte okrem samotného zariadenia aj sponku na otváranie slotu pre dve SIM karty / jednu pamäťovú kartu v kombinácii so SIM kartou, rôznu papierovú dokumentáciu, ale aj nabíjačku s 5V / 2A výstupom či nabíjací kábel s microUSB koncovkou. Ako určite tušíte, tento telefón je určený najmä pre ľudí, ktorí pravidelne vykonávajú outdoorové aktivity. Určite  vás príjemne poteší pribalená ochranná fólia, ktorú vám na displej odporúčame okamžite nalepiť. Extra ochrana predsa nikdy neuškodí a neuberie tomuto telefónu ani na jeho peknom vzhľade.

Konštrukcia a dizajn: Robustná tehlička

Prvý kontakt so smartfónom v nás vyvolal kladný dojem. Hneď nám bolo jasné, že tento telefón niečo znesie. Nachádzame sa však v azda jednej z najnižších cenových kategórií a okolo displeja sa nachádzajú veľmi veľké rámčeky. Tie mu však hrajú do kariet a celkovo zodpovedajú dizajnovému jazyku odolných smartfónov. Jeho príjemne chladné kovové boky a ostatné robustne tvarované pogumované časti telefónu pôsobia veru chlapským dojmom. Tlačidlá hlasitosti a tlačidlo napájania na pravej strane zariadenia sa stláčajú neuveriteľne príjemne, a taktiež ponúkajú skvelú hmatovú odozvu. Pod nimi sa ďalej nachádza aj samostatné tlačidlo pre spúšť fotoaparátu a následné vytváranie fotografií. To je dnes už raritou a taký prídavok dokáže veľmi milo potešiť, škoda len, že kvôli kvalite fotoaparátu toto tlačidlo zrejme použijete len veľmi zriedka. Samotný hlavný fotoaparát sa, samozrejme, nachádza na zadnej strane a je lokalizovaný v presnom strede jej hornej sekcie. V dolnej časti sa potom nachádza aj reproduktor, ktorý má pomerne tichý, miestami až priam tlmený zvuk. Predpokladáme, že dôvodom bude práve zvýšená odolnosť voči vode.

Ak patríte k používateľom, ktorí považujú podobný vzhľad telefónu za krajší, oproti celokovovým či skleneným tenkým telefónom, svojím dizajnom vás Prestigio Muze G7 LTE určite nadchne. Nad každým konektorom, či už 3.5 mm Jackom na hornej strane, slotom pre SIM karty a SD kartu na ľavom boku, alebo micro-USB portom na spodnej strane sa nachádzajú tesniace klapky, ktoré sa spočiatku vcelku náročne otvárajú, majú však svoje opodstatnenie a poriadne a spoľahlivo tesnia tieto otvory pred vodou. Veríme, že telefón by nejaký ten nešťastný pád do vody s ľahkosťou prežil. Čo nás však na konštrukcii celkom vytočilo, je veľmi hlboko zapustený jack konektor pre slúchadlá. Je tak hlboko v tele zariadenia, že okolitá konštrukcia nedovoľuje doň vložiť slúchadlá s hrubšou jack koncovkou. Štuplíkové či kôstkové slúchadlá sa nám tam vošli, jemne sa však musel ohnúť prívodný kábel tesne pred koncovkou. Azda najväčším ťahákom tohto modelu je práve odolnosť voči vode a prachu, ktorá je overená certifikáciou IP 68. Telefón by mal vo vode v hĺbke 1,5 metra vydržať až 30 minút. Neodporúčame vám však riskovať telefón a zvýšenú odolnosť radšej nechajte na nešťastné náhody.

Z konštrukcie a odolnosti prejdime na rozloženie rôznych prvkov. Nad displejom sa nachádza krásne výrazná a farebná notifikačná LED dióda, ktorá bliká rôznymi farbami v prípade dostupnosti upozornení na zmeškané udalosti či notifikácie z iných aplikácií. Vedľa nej je predný fotoaparát, reproduktor pre telefonické hovory či nevyhnutné senzory. Pod displejom sa nachádzajú nepodsvietené senzorové tlačidlá určené na navigáciu v operačnom systéme Android.


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

23.11.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+