MojAndroid

Prestigio predstavil nový rad smartfónov MultiPhone, ktorý pozostáva z troch modelov. Jedným z nich je aj MultiPhone PAP4040 DUO, ktorý je menším bratom smartfónu MultiPhone 4300 DUO. Ponúka dostatočne výkonné parametre pre plynulý chod operačného systému Android 4.0 Ice Cream Sandwich a výhodou je tiež podpora Dual SIM. My sme tento telefón, ktorý sa predáva už od 169€ otestovali a prinášame vám naše dojmy z jeho používania.

Prestigio MultiPhone 4040 DUO

Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)4"
ARM Cortex A9 1 GHz480x800
512 MB5 Mpix
4 GB

Tento článok je rozdelený na viacero častí: 

  1. časť: Konštrukcia
  2. časť: Displej, výkon a pamäť
  3. časť: Operačný systém
  4. časť: Multimédiá, fotoaparát
  5. časť: Konektivita, Batéria a záver

Konštrukcia

V balení telefónu nájdete základné príslušenstvo v podobe nabíjačky a handsfree slúchadiel. Samotný smartfón je celý vyrobený z plastu, no jeho spracovanie je na veľmi dobrej úrovni. Telo zariadenia je pevné a nič nevŕzga.

Na prednej strane sa nachádza 4-palcový displej, pod ktorým je umiestnená štvorica kapacitných tlačidiel. Okrem nich nájdete na prednej strane aj kameru určenú pre videohovory a reproduktor pre volania. Boky telefónu lemujú ovládacie prvky a konektory. Naľavo je to ovládanie hlasitosti, ktoré na hornej hrane telefónu dopĺňa tlačidlo pre zapnutie/vypnutie a 3,5mm jack pre pripojenie externých slúchadiel. Napravo sa potom nachádza už len micro USB konektor pre prepojenie zariadenia s počítačom.

 

Zadný kryt má pre tento model špecifický dizajn. Časť zadnej časti je tak pokrytá textúrou, pod ktorou sa nachádza logo a názov spoločnosti Prestigio. Už štandardne je v zadnej časti umiestnený 5Mpix fotoaparát s LED bleskom a hlasitý reproduktor. Pod krytom sa ukrýva batéria s kapacitou 1500mAh, slot pre pamäťové karty micro SD a samozrejme dvojica slotov pre SIM karty, ktoré sú umiestnené nad sebou.

 

Telefón pravdepodobne veľmi svojim dizajnom neosloví, no ani neodradí. Prestigio MultiPhone 4040 nepatrí so svojou hrúbkou ani k tým najtenším telefónom, no ponúka solídne dielenské spracovanie. S rozmermi 124 x 64 x 11 mm a váhou 150g sa však stále dá pohodlne nosiť vo vrecku nohavíc a problémom nebolo ani pohodlné ovládanie jednou rukou.

Tento článok je rozdelený na viacero častí: 

  1. časť: Konštrukcia
  2. časť: Displej, výkon a pamäť
  3. časť: Operačný systém
  4. časť: Multimédiá, fotoaparát
  5. časť: Konektivita, Batéria a záver
6.11.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+