MojAndroid

Do redakcie sa nám dostal ďalší cenovo dostupný tablet od spoločnosti Prestigio, označovaný ako Multipad 7.0 Prime Duo. Samotný názov produktu prezrádza, že patrí k veľmi populárnym a žiadaným sedem palcovým tabletom, avšak  Google a Amazon nasadili v tomto segmente veľmi vysokú latku so svojimi produktami Nexus 7 a Kindle Fire. Multipad svojou výbavou síce neprekoná konkurenciu, no za cenu okolo 160 € je rozhodne zaujímavou voľbou. Poďme sa pozrieť, ako obstál v našom testovaní.

Prestigio Multipad 7.0 Prime Duo

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí:

  1. časť: Balenie, konštrukcia
  2. časť: Displej, výkon a pamäť
  3. časť: Operačný systém, mutlimédiá a fotoaparát
  4. časť: Konektivita, batéria, hodnotenie

Konštrukcia

Svojimi rozmermi 191 x 120 x 8.9 milimetrov patrí model PMP5770D DUO k najtenším 7-palcovým tabletom na trhu a narozdiel od predchádzajúceho modelu, ponúka krajší dizajn so zaoblenými rohmi a celkovo kvalitnejšie pracovanie. Váha je len 305 gramov a v ruke nepôsobí ťažko. Predná strana je vybavená 0,3 Mpix kamerou  a spomínaným sedem palcovým IPS displejom s natívnym rozlíšením 1024 x 600 pixelov a pomerom strán 16:10.

Trochu netradičné je umiestnenie micro USB konektora na vrchnej strane tabletu, kde okrem toho nájdete tlačidlo pre zapnutie/vypnutie zariadenia a 3,5 mm audio jack port. Na pravej strane sú umiestnené tlačidlá pre zvyšovanie alebo znižovanie hlasitosti zariadenia a malá dierka pre mikrofón. V strede spodnej časti sú za mriežkou ukryté pomerne veľké otvory na šírenie zvuku z reproduktorov.

Prestigio Multipad 7.0 Prime Duo

Značná časť zadnej strany je tvorená hliníkom s pekným spracovaním, pričom zvyšná časť na vrchnej a spodnej časti je z platu. Otvorením krytu na vrchnej časti získa používateľ prístup k pamäťovej karte Micro SDHC, čo podľa nás nie je až tak dobre vyriešené. Okrem toho tu nájdeme aj kameru s rozlíšením 2 Mpix, umiestnenú v ľavom hornom rohu zariadenia.

Prestigio Multipad 7.0 Prime Duo

Konštrukcia celkovo veľmi prekvapila a ponúka porovnateľné spracovanie ako niektoré tablety z vyššej cenovej kategórie. Pri práci so zariadením nič nevŕzga a v rukách sa drží veľmi dobre. Jedinou nevýhodou je predný ochranný kryt displeja, ktorý je náchylný na zachytávanie odtlačkov. Avšak s tým sa potýka väčšina tabletov a smartfónov, takže to nie je vhodné považovať za nedostatok.

Balenie

Krabica má klasický červeno-čierny dizajn s karbónovou potlačou. V balení sa okrem tabletu nachádza štandardné vybavenie, ako manuál, 5V AC nabíjačka, USB dátový kábel rovnako ako aj OTG kábel pre pripojenie periférií. Súčasťou dodávky je aj kvalitný čierny obal s červenými ozdobnými švami a logom prestigio.

Prestigio Multipad 7.0 Prime Duo

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí:

  1. časť: Balenie, konštrukcia
  2. časť: Displej, výkon a pamäť
  3. časť: Operačný systém, mutlimédiá a fotoaparát
  4. časť: Konektivita, batéria, hodnotenie

21.2.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+