MojAndroid

Už dávno vieme, že Android má všestranné využitie. Možnosť kontroly vašej telesnej hmotnosti pomocou osobnej váhy Withings túto skutočnosť potvrdzuje.

Dizajn a konštrukcia

Dizajnovo je Withings váha veľmi elegantná. Vrchná časť s dostupnou plochou je vyrobená zo skla, s vodivým povrchom pre meranie telesných tukov. Ostatné časti sú vyrobené z plastov.

V našej redakcii sme mali Withings bielej farby no dostupná je aj v čiernom prevedení. Displej je dostatočne veľký a dobre čitateľný.

Inštalácia

Predpokladajme, že ste čerstvým majiteľom tejto váhy. Začneme tým, že navštívime webovú stránku http://start.withings.com. Tu si vytvoríme vlastný účet, ktorý bude synchronizovaný práve s vašou váhou Withings. Pri registrácii môžete pridať aj viacero osôb, ktoré budú váhu používať.

Po pridaní minimálne jednej osoby, v našom prípade MojAndroid, sa na stiahnutie ponúkne aplikácia, ktorá slúži na nastavenie bezdrôtového WiFi pripojenia váhy k vášmu WiFi routeru s prístupom na internet – predtým ju však nezabudnite prepojiť s počítačom cez miniUSB konektor, ktorý nájdete pod spodným krytom.

Po správnom nastavení  a previazaní s vašim účtom prostredníctvom vygenerovaného kódu, budete mať prístup k webovému rozhraniu s podrobnými štatistikami o vašej telesnej váhe, BMI, percente tukov a svalov. Váha dokonca dokáže rozpoznať koho váži a automaticky priradí namerané hodnoty k profilu vytvorenému na withings.com. Môže však nastať aj taká situácia, že viacero používateľov má podobnú hmotnosť. V tom prípade je potrebné nameranú hodnotu potvrdiť vo webovom rozhraní váhy.

Webové prostredie

Webové prostredie je vytvorené vo flashi a používateľovi ponúka moderné a prehľadné prostredie. Nájdete tu niekoľko ovládacích prvkov. V pravom dolnom rohu sa nachádza pole so základnými nastaveniami meraní a možnosťou manuálne pridať nameranú hmotnosť spolu s ďalšími údajmi o zastúpení tukov a svalov vo vašom tele.

Vo vrchnej lište sa ponúka rýchly prístup k tipom a k základným informáciám priradených k vybranému používateľovi – údaje môžete samozrejme pozmeniť alebo daného používateľa úplne vymazať. Prípadné doplnenie ďalších ľudí k vytvorenému účtu sa vykonáva pomocou tlačidla Add User v ľavom dolnom rohu.

Každé meranie sa po synchronizácii objaví vo webovom rozhraní s údajmi, ktoré sme už vyššie spomínali. Hmotnosť je v grafe zobrazená vždy, no na výber je v ponuke aj zobrazenie percentného zastúpenia tukov, svalov ale aj výšky a tlaku – tieto samotnou váhou samozrejme nezmeriate. V grafoch sa dá jednoducho posúvať myšou a podrobnejšie informácie k danému meraniu získate po kliknutí na nameranú hodnotu.

Android aplikácia

Samozrejme si môžete nainštalovať aj Android aplikáciu, ktorú nájdete na Markete. Ponúka v podstate rovnaké funkcie ako webové rozhranie a teda môžete sledovať svoju váhu, BMI, meniť nastavenia osoby atď. Prepnutím telefónu do landscape režimu (naklonením) sa zobrazí graf s jednotlivými meraniami.

Withings App
Withings
Verzia 1.0.1 (12. 8. 2011)
Veľkosť 565 kB
2.1+

Zadarmo

 

Záver

Withings je váha, ktorá by mohla zaujať všetkých, ktorí dbajú o svoje zdravie a snažia sa o udržanie štíhlej línie. Je výborným pomocníkom pri chudnutí a svoje uplatnenie si môže nájsť aj u športovcov, ktorí potrebujú mať neustály dohľad nad telesnými parametrami svojho tela. Withings osobná váha je dostupná za cenu 129€.

Zariadenie zapožičal internetový obchod realshop.sk

 

13.10.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+